Dovoz zbrane z USA a jej zaistenie políciou na expertízu

scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Dovoz zbrane z USA a jej zaistenie políciou na expertízu

Príspevok od používateľa scandium »

Dobrý deň, vidím že podobné témy sú v tomto oddelení.

Priviezli mi zbraň z USA. Legálne, chlap má licenciu. Dal ju do Dubnice na vybavenie SR značiek CIP
Keď sme došli na Políciu že ju prepíše na mňa, policajt mu ju zhabal a vyhlásil že ju musí poslať na expertízu do KE

Zbraň bola čistá skladačka, nikdy nebola vojenský materiál. Fungel nová, bez známok používania, žiadne USA značky nič. Žiaden vojenský materiál.

O čo sa môže podľa Vás jednať? Zavádzajú sa tu nejaké nové maniere v súvislosti s teroristami...EK...EP atď?

Neviem ak je tu nejaký policajt čo sa vyzná, mohli by ste mi dať neformálne nejaké vysvetlenie a prognózu toho čo sa deje a bude diať?

PS: Chlap má za sebou niekoľko takýchto dovozov a nikdy sa nič také nedialo, tak je prekvapený. Zbraň bola odobratá bez jedného slovka na vysvetlenie. Skrátka: Musíme Vašu zbraň poslať na KEÚ do Košíc a hotovo. Márne sa pýtal prečo, začo načo na ako dlho? Bez odpovede

Ďakujem
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

podla mna ju poslal na urcenie kategorie, ci nejde o zbran kat A
(skratka bol prilis opatrny / alibisticky)

DRUHÁ ČASŤ
KATEGÓRIE ZBRANÍ A STRELIVA
§ 3
Rozdelenie zbraní a streliva
(2)
V pochybnostiach o zaradení zbrane alebo streliva podľa odseku 1 a ich určení v rámci jednotlivých kategórií rozhoduje ministerstvo.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Pre uplnosť ide o klon zbrane AR15
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Tak to asi roman trafil, bolo podozrenie na zbran kategorie A
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Je to AR 15 ako PARKA, RUGER, SIG....a mnoho mnoho ďalších klonov tejto zbrane. Nič mimoriadne ani vzhľadom ani funkcionalitou tak nerozumiem prečo policajt potrebuje papier z KEÚ...ergo mal v ruke papier zo štátnej skúšobne.
Čo by mohlo podľa Vás spôsobiť to že zbraň bude vyhlásená za Ačkovú a teda nedovolenú?
Dá sa prejudikovať ako to dopadne? Je to len rutina keď ju napr. nemajú v počítači? Opakujem sa...je to úplne bežný klon AR 15, nič extra
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Napriklad chcel vediet, ci nie je samocinna
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Za normalnych okolnosti by chalani na KEU vybrali kontajner so spustou, pokukali a dali razitko ze je to samonabijacka. Par dni a vybavene.
Lenze
Su zavaleni expertizami z poslednej amnestie, takze si pockas.
Vela stastia.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

... okrem toho pred amnestiami má vždy prednosť hocijaký aktuálny exces so zbraňou - takže trpezlivosť. :roll:
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

a nedali vam ani ziadne tlacovo o odobrati, kde by bol i dovod podla akeho paragrafu clanku atd???
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Individualna iniciativa konkretneho policajta. Mal pochybnost tak to poslal na keu. Uvedom si , ze na zbaniach maju skoro tu najnizsiu platovu triedu, na co by rizkovali stratu osobneho ohodnotenia.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Tak dufam ze to dobre dopadne
Nejaky papier mu dali, ia som nebol dnu a on mi to neukazal a v podstate mi je to jedno.
Verim ze mu ju vratia, prepise ju na mna a bude. Kedy to sa uvidi.
Zmysel toho dovozu bol vo vybornej cene v kombinacii s 20 palcovou hlavnou Green Mountains Barrels tvrdochrom v komore aj vyvrt, sportova spust 1,5 kila a ine vychytavky.
Parka by v takej vybave stála 1800-2000.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Policajt na odd.zbraní využil oprávnenie pred evidenciou zbrane a poslal ju odbornému subjektu KEU na posúdenie a zaradenie do kategorie.
O žiadnom zhabaní nemôže byť reč, nakoľko zákon "zhabanie" pripúšťa v úplne iných situáciách.
Buď zbraň zaistili alebo zobrali do úschovy o čom samozrejme museli vydať potvrdenie.
Odporúčam premenovať nevhodný názov témy
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Jasne. Myslel som to trošku pejoratívne...nikto nikomu nič nezhabal...to by sme sa s ňou rozlúčili natrvalo.

Bola odoslaná na expertízu.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Problém bol ten, ako som sa dozvedel teraz, že v Dubnici pri posudku zabudli do protokolu vpísať nejakú formuláciu že zbraň nieje samočinná a nieje schopná strelby dávkou. Po upozornení to tam v Dubnici dopísali písacím strojom, do pôvodného protokolu, namiesto aby vystavili nový protokol...asi

No a policajt to vyhodnotil že sa niečo dopisovalo, falšovalo a bolo to
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Takze ako sa tu pisalo, chcel vediet, ci to nie je zbran kategorie A
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"