Trvaly dovoz zbrane z CR

Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 18 years 9 months

Trvaly dovoz zbrane z CR

Príspevok od používateľa Korben »

Zdravim, podelim sa v tomto vlakne o detaily pokusu doviezt zbran z CR.

DOVOZ ZBRANE Z CIECH

Slovensko: Bratislava
Obchod: Reznik,Vracov
Policia: Hodonin
Trasy: Bratislava – Vracov (110km)
Hodonin – Vracov (17.2km)
Hodonin- Bratislava (94.4km)

1. Vybavit dovozne povolenie na lokalnom ORPZ (Bratislava) 16,5 E/zbran
2. Cesta do obchodu (Vracov) 110km – obchodnik vystavi papier na zbrane ktore chcete kupit, s tym treba ist na policiu do Hodonina – 17.2km.
3. Policia Hodonin Uradne Hodiny iba V Pondelok a Stredu. Prestavka 12:00-12:30. Treba vyplnit 2 tlaciva + 800kc kolok (na cely vyvoz, nie na zbran). Ak nejdete z rana, policajt vam povie , ze nieje mozne vystavit v ten isty den, ze treba prist aj dalsi krat. Resp. vam nepovie presny cas kedy bude vasa ziadost vybavena (v ten isty den za par hodin? Dalsi den?) Obchodnik hovoril , ze ziadost na vyvoz musi byt potvrdena z Prahy. (Tu sme skoncili s procesom , lebo byrokracia bola neunosna)
4. S potvrdenim z policie treba ist naspat ku obchodnikovi - 17,2km. Ten vam da zbran, s ktorymi treba ist naspat na policiu do Hodonina – 17,2km. Policajt pozrie cislo na zbrani(a vypyta dalsi poplatok?) a mozte ist spat na Slovensko -94.4km.
5. Navsteva ORPZ na Slovensku a prihlasenie zbrane(4,5E).
6. Zhrnutie: Kilometre : 256km (ak sa podari vsetko vybavit naraz)
460km (ak vam policia v cechach nevybavi ziadost v ten isty den)
6.Zhrnutie: Financie: 16,5E+800kc(30E) +4,5E = 51E + Benzin

Poznamka: Obchodnik hovoril, ze poloautomaticke pusky(AK,58), vam ceska policia nedovoli vyviezt. Ze v zakone proti tomu sice nic nieje, ale ze maju internu smernicu. Neviem co je na tom pravdy. Na Slovensku vam dovozne na tento typ zbrane daju.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Asi som mal viac stastia ako Ty, ja som vyvozne povolenie dostal za 4 hodiny. Vyvozne papiere sa podla slov policajta daju vybavit aj v nestrankovy den, ale musi to byt dohodnute vopred cez p.Reznika. Co sa tyka vyvozu samonabijaciek typu AK, Sa vz.58 a pod., ceska policia vytvorila akysi zoznam, na ktore zbrane vyvozne povolenie nedostanes. A to aj ked sa jedna o novovyrobu, nielen o prerabky zo samocinnych. Zaujimave je, ze pakistanska MP 5 sa moze vyviezt.
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

U normalnych obchodnikov v CZ je mozne bud zadarmo, alebo za mierny polatok (zalezi aky velky nakup robis) vybavit papiere bez toho aby si tam zbytocne chodil. Posles nase papiere s notarsky overenou kopiou ZP, OP a plnu moc ako cennu postu obchodnikovi. Ten vybavi potrebne veci a ked policia vystavi co treba, tak ti da obchodnik avizo a len prides pre zbran a na policii potvrdit vyvoz. Treba si dat pozor, overenie musi urobit notar, nestaci pracovnik notarom povereny. Taku plnu moc v CZ neuznaju.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Korben to napísal presne. Ja som to tam absolvoval 2x. Predajca odporučil, že je lepšie byť vopred ohlásený na Polícií, kedy prídeme. Proces išiel ako je napísané vyššie, akurát je lepšie príjsť na Políciu cez nestránkový deň, vtedy sa policajt venuje iba tebe. Nakoľko tam funguje register zbraní- preto sú dlhšie prestoje. Predajca do neho vkladá údaje zákazníka, tie údaje sa musia zobraziť v registri, aby ich tam Polícia mohla vidieť a overiť, následne spracujú papiere a doplnia do registra ďalšie údaje, ktoré musí skontrolovať české policajné prezídium. Väčšinou som čakal 2-3 hodiny v meste na káve, kým mi kolega zavolal na mobil, že už mám všetko nachystané.
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa Korben »

Dik za postrehy. Vychadza mi z toho asi tolko...ze je ok spravit dovoz z ciech...aj cez celu tuto byrokraciu ak sa jedna o vacsie mnozstvo zbrani. Pretoze tie druhosvetove tam maju naozaj o polovicu lacnejsie ako nasi obchodnici. Viete preco to tak je? Mame nejaku specialnu dan alebo su nasi obchodnici proste nenazrani na marze? Reznik mi tvrdil ze to co chodi na slovensko a cechy su vacsinou rovnake varky zbrani. Bavili sme sa konkretne o Tokarevoch 33.

Co sa tyka tych poloautomatov...tak to je smutne...zda sa ze CZ tiez nieje to co som si predstavoval. Na to ze kazdu chvilu tlacia nejaky pro-zbranovy zakon (strielanie teroristov atd.) tak zda sa ze to je len skrupina a v pozadi je vsetko inak....
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Podla mna je to o tom ze v CZ je vacsi trh a lepsie podnikatelske podmienky. To znamena vacsie obraty a nizsie rezijne naklady. Tym padom mozu ist za nizsie ceny. Tiez je tam vacsia konkurencia, aj to tlaci ceny dole.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

peterson napísal:akurát je lepšie príjsť na Políciu cez nestránkový deň, vtedy sa policajt venuje iba tebe.
To mi nejako nejde do hlavy, logicky nestránkový deň - policajt sere na teba, asi to majú v čr inak
Korben
občasný prispievateľ
Príspevky: 77
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa Korben »

Ja by som logicky predpokladal...ze v nestrankovy den maju proste zamknute dvere.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

Kolega z PČR mi to tak povedal, že to bude lepší spôsob pre obidve strany.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1442
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mozte prist aj v nestrankovy den, povedal mi to policajt priamo na oddeleni. Lenze podmienka je, ze to MUSI BYT VOPRED DOHODNUTE skrz predajcu. Ak tam pridete v nestrankovy den bez predoslej dohody, tak Vas posle rovno do prčic.
Edit :
peterson ma predbehol.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"