Darovanie zbrane

infallible_kowalevski

Darovanie zbrane

Príspevok od používateľa infallible_kowalevski »

Zdravim vas strelci, som cerstvym drzitelom zbrojneho preukazu a chcel by som sa spytat par veci ohladom darovania zbrane, co som v zakone nenasiel.

Zbran aj obaja drzitelia su evidovany v jednom utvare, teda ak som to spravne pochopil, nakupne povolenie nie je potrebne.

Staci teda, ked obaja prideme na utvar a ja vyplnim ziadost o evidovani zbrane ?

Treba tam nejaku darovaciu zmvluvu ? napr. taketo daco ? : http://crz.gov.sk/index.php?ID=603&doc=185093&text=1

Da sa to vybavit na pockanie ?
Chcem sa co najviac pripravit na tento ukon, kedze nas tlaci cas ( dotycnemu konci zbrojak okolo 20teho maja a chce sa vsetkeho zbavit) .

Vopred dakujem a prajem pekny den! :wink:
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Poplatok za NP sa zaplatí, ale samotné NP sa nevydá.
Pokiaľ ide o kúpnu/darovaciu zmluvu, to závisí od príslušného oddelenia a miestneho "folkloru" (napr. "moje" oddelenie žiadnu zmluvu nepotrebuje, susedné áno), najlepšie urobíš ak tam zájdeš a opýtaš sa....
Mali by to vybaviť na počkanie....
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Neplatí sa z nejaká daň z darí? Radšej kúpiť za 1€ potom.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Cajtov prd zaujima, za kolko si tu zbran nadobudol. Dar, kupa, vymena, oralny sex.. vsjo ravno. Na niektorych okresoch vas prinutia podpisat nejaky zdrap, ktory ma format zmluvy a ten si nechaju, tebe to moze byt suma fuk.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Ubik »

Dan z darovania sa uz par rokov neplati.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

FiloT napísal:...
Zbran aj obaja drzitelia su evidovany v jednom utvare, teda ak som to spravne pochopil, nakupne povolenie nie je potrebne.

Staci teda, ked obaja prideme na utvar a ja vyplnim ziadost o evidovani zbrane ?...
Oznámiš, že ide o predaj a kúpu zbrane.
Vyplníš žiadosť o nákupné povolenie (teda ak prichádza do úvahy - je to B-éčková zbraň). Zaplatíš príslušný poplatok (16,50 €). Darujúci (predávajúci :wink: ) predloží zbraň.
Policajti skontrolujú čísla zbrane, Ty vyplníš žiadosť o zaevidovanie zbrane a zaplatíš príslušný poplatok (4,50 €).
Podpíšete obaja to lajstro, čo spomína roman - akože kúpno-predajná zmluva.
Predošlý majiteľ odovzdá preukaz zbrane. Tebe vystavia nový preukaz zbrane.
S poďakovaním a milým úsmevom opustíte kanceláriu. Aspoň tu u nás to tak doteraz vždy chodilo - a bolo to na počkanie - zlatučké naše policajtky!!! :D
Naposledy upravil/-a Igrlik v 10 Máj 2017, 21:32, upravené celkom 1 krát.
Misos
prispievateľ
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 6 years 11 months

Príspevok od používateľa Misos »

Ak sa daruje vec, ktorá nemá nejakú zanedbateľnú hodnotu, tak nejaká jednoduchá zmluva by bola fajn už len z princípu. Človek nikdy nevie...
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Nuž z princípu dajme tomu... ale to je iba medzi nimi dvomi - policajtov to nezaujíma, pre nich ide iba o zmenu držiteľa.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"