Zákon č.403/2009 Z.z /zberatelstvo VM/ZM

inspiring_newton

Zákon č.403/2009 Z.z /zberatelstvo VM/ZM

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

....ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 179/1998 Z. z. o obchodovaní s vojenským materiálom a o doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov v znení neskorších predpisov a ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 575/2001 Z. z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov


http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/defau ... ocnik=2009
Naposledy upravil/-a inspiring_newton v 10 Jún 2010, 20:16, upravené celkom 2 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Výnos Ministerstva obrany Slovenskej republiky o zberatelstve vojenskeho materialu je vydany.
Obsahom je vojensky material,ktory moze byt predmetom zberatelskej cinnosti fyzickej a pravnickej osoby.
Ziadost o registraciu zberatela VM /ZM/ materialu spolu so supisom materialu,ktory zberatel vlastni je mozne podat do 30.4.2010.


http://www.mosr.sk/data/files/1543.pdf
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Priznám sa, že vojenský revolver ani pištoľ kalibru 12,7 mm som ešte nevidel... písalo to nejaké trdlo, čo si myslí, že na dvoch písmenkách nezáleží?
cit.:
"ZM1 Zbrane s hladkým vývrtom hlavne kalibru menšieho ako 20 mm, iné
zbrane a samočinné zbrane strieľajúce dávkou kalibru 12,7 mm, ich
príslušenstvo a špeciálne konštruované súčasti:
a) Pušky, karabíny, revolvery, pištole, samopaly a guľomety."

Fakt tam pred 12,7mm nechýba "do" :?:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

mne znenie vyhovuje ,teraz nemyslim na ZM 1 :)
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

15. vojenská zbraň - palná zbraň, ktorá je vojenským materiálom podľa osobitného predpisu, 6) s výnimkou zbraní označených civilnou overovacou značkou,

ale samotnu novelu som este nepozeral, kedze nemam momentalne cas na riesenie niecoho, co sa ma tak lahko nebude tykat. Najskor by som musel riesit vynimku.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

MA presne toto som hladal,si mi pomohol
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Takze konecne sa bude dat kupovat aj z http://www.corvusarmy.sk/

Bohuzial funkcne zbranove systemy sa budu musiet dat okamzite znehodnotit.

Elektron: Co planujes kupit? Ja by som chcel takto kupit znehodnoteny UK59, pripadne RPG7. Typujem, ze takto nadobudnute to bude daleko daleko lacnejsie ako ked to kupis z bezneho obchodu.
Fakt by bola sranda si kupit take BVP :lol:. Tych 10000€ nieje az tak moc.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

poviem ti pravdu,hned som zaregistroval /zaevidoval/ 27 kuskov VM :D
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Hmm a kto este predava VM okrem Corvus, nevies?

A dosla ti aj kontrola z MO? :)

Inak tu je uplne znenie zakona uz aj s tou novelou: http://www.mod.gov.sk/data/files/1374.pdf

Toto je dost podstatne:
(6) Zberateľ vojenského materiálu je povinný
a) písomne informovať ministerstvo obrany o kategóriách, typoch a množstve vojenského
materiálu, ktorý vlastní spolu s údajmi o mieste jeho uloženia vždy do 25. dňa
nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka,
b) v lehote do 3 dní odo dňa nákupu alebo predaja vojenského materiálu písomne informovať
ministerstvo obrany o uskutočnenej transakcii,
c) zabezpečiť vojenský materiál vo svojom vlastníctve pred odcudzením alebo zneužitím a
bezodkladne informovať ministerstvo obrany o akejkoľvek neoprávnenej manipulácii
s vojenským materiálom vo svojom vlastníctve,
d) umožniť povereným zástupcom ministerstva obrany a prizvaným osobám výkon kontroly
podľa § 23,
e) bezodkladne zabezpečiť, ak vojenský materiál v jeho vlastníctve obsahuje funkčný zbraňový
systém, jeho znehodnotenie podľa osobitného predpisu3c) a o vykonanom znehodnotení
písomne informovať ministerstvo obrany,
f) viesť evidenciu vojenského materiálu vo svojom vlastníctve, ktorá musí obsahovať tieto
údaje:
l. názov vojenského materiálu,
2. kategóriu vojenského materiálu,
3. množstvo vojenského materiálu,
4. identifikačné údaje oprávnenej osoby, od ktorej zberateľ vojenský materiál nadobudol,
5. identifikačné údaje oprávnenej osoby, ktorej zberateľ vojenský materiál predal,
6. výrobné číslo alebo iné identifikačné označenie vojenského materiálu, ak je dostupné.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

electron napísal:Ziadost o registraciu zberatela VM /ZM/ materialu spolu so supisom materialu,ktory zberatel vlastni je mozne podat do 30.4.2010.


http://www.mosr.sk/data/files/1543.pdf
Elektron toto plati iba pre tych, co uz drzia vojensky material bez povolenia. Je to v podstate to iste ako zbranova amnestia ktora momentalne bezi. Je to § 27f, odsek 1
Naposledy upravil/-a C08R4 v 17 Feb 2010, 19:50, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

C08R4
nevysvetluj si zas zakon po svojom
Spolu s registraciou,uvadzas VM teda ZM,kotry si dovtedy vlastnil a nebol zaradeny pod VM
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ked si to studoval urcite si zistil,ze nie kazdy VM moze byt ZM
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

§ 4
Vojenský materiál
(1) Vojenským materiálom sú najmä
a) výrobky, ich súčasti, príslušenstvo a náhradné dielce, ktoré sú vzhľadom na svoje
charakteristické technické a konštrukčné vlastnosti osobitne určené na používanie v
ozbrojených silách, v ozbrojených bezpečnostných zboroch, iných ozbrojených zboroch a
ktoré sa používajú pri zabezpečovaní úloh obrany a bezpečnosti štátu,
b) stroje, zariadenia a investičné celky vyrobené, upravené, vybavené alebo skonštruované
osobitne na vojenské účely, najmä pre vývoj, výrobu, kontrolu a skúšanie ďalších výrobkov,
ich súčastí a náhradných dielcov uvedených v písmene a),
c) služby poskytované alebo prijímané v súvislosti s vojenským materiálom uvedeným v
písmenách a) a b), najmä vykonávanie opráv, úprav, skladovanie a preprava materiálu, ako
aj poskytovanie informácií, vysielanie odborníkov na účely výskumu, vývoja, konštrukcie,
výroby, úprav, opráv, údržby, použitia a ovládania vojenského materiálu s výnimkou tých,
ktoré podliehajú osobitnému režimu3).
㤠27f
(1) Fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá ku dňu účinnosti tohto zákona vlastní
vojenský materiál, nie je držiteľom platného povolenia na obchodovanie s vojenským
materiálom ani výrobcom vojenského materiálu je povinná do 30. apríla 2010 požiadať ministerstvo obrany o zápis do registra zberateľov vojenského materiálu podľa § 6b. Pri podaní
žiadosti o zápis do registra zberateľov vojenského materiálu je fyzická osoba a právnická osoba
povinná nahlásiť ministerstvu obrany množstvo a miesto uskladnenia vojenského materiálu vo
svojom vlastníctve.
Co je zberatelskym materialom zasa urcuje vynos MO SR.
Naposledy upravil/-a C08R4 v 17 Feb 2010, 20:03, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

jasne,asi sme sa nepochopili

citacia 1 : Lenze to je VM. Nie kazdy VM mozes drzat .Vidim ,ze studujes,tak sa dopracujes aj ZM :D
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Uz som sa dopracoval :). Pre mna je podstatne ze:
VOJENSKY MATERIAL, KTORÝ MÔŽE BYŤ PREDMETOM ZBERATEĽSKEJ ČINNOSTI
ZM1 Zbrane s hladkým vývrtom hlavne kalibru menšieho ako 20 mm, iné
zbrane a samočinné zbrane strieľajúce dávkou kalibru 12,7 mm, ich
príslušenstvo a špeciálne konštruované súčasti:
a) Pušky, karabíny, revolvery, pištole, samopaly a guľomety.
Co sa nevztahuje na ZM1 su zbrane s hladkym vyvrtom a historicke zbrane.

Chyba tam slovo do kalibru, co uz. Skolacka chyba asi nastala, ja v nasej armade revolvery, ani pistole, ani samopaly kalibru 12,7 nepoznam. Podla mna to bol preklep a nebude s tym hadam problem, alebo snad to opravia na MO, lebo je to iba vynos MO (Treba ich o tom poinformovat, ze tam maju nezmysel). Lebo inak je take zberatelstvo nanic, okrem tych co zbieraju vojenske vozidla BVP, OT, T-72, dela a pod. :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"