Drzanie zbrane bez ZP

podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

Zmenilo sa niečo v zákonnej povinnosti odovzdať zbraň a strelivo do 7 dni odo dňa úmrtia? Aké doklady musia zo sebou priniesť?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

stačí, ak rodina(pozostalí) zavolajú na miestne OO PZ, že zosnulý držiteľ má doma zbrane, strelivo a doklady k nim. Hliadka tieto veci zaistí, dá rodine potvrdenie a odovzdá ich na príslušné Odd.zbraní.
Rodina nemusí tieto veci nosiť na Políciu- Polícia na požiadanie musí prijsť.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 11 years 11 months

Príspevok od používateľa podes »

OK. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Upresním - rodina tie zbrane vo väčšine prípadov ani nesmie nosiť na políciu.

Netvrdím, že ich za to nutne niekto bude poťahovať, ale nikdy nevieš na akého blba narazíš.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Úprimnú sústrasť.

Poinformoval by som sa na možnosť uloženia priamo na polícii ak nemáš možnosť žiadneho dôveryhodného známeho, ale ak máš, napriek tomu že je to logisticky a možno aj finančne náročnejšie, riešil by som radšej túto cestu. Bohužiaľ som už počul o prípade, keď zbraň takto uložená sa vrátila s inou evidentne opotrebovanejšou súčiastkou a keďže nešlo o hlavnú súčasť zbrane, nebolo to možné dokázať.

Ak sa jedná o pištoľ kalibru 7,65 Browning, tak s najväčšou pravdepodobnosťou pôjde o CZ50, CZ70 alebo CZ83 (prípadne o CZ27), všetko sú to pištole pomerne malej cenovej hodnoty a snáď nikto nebude mať potrebu ťa o tú zbraň podvodom pripraviť.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Zoid:
Podes nepísal, či sa pýta preventívne alebo nie, ale ak už nastalo úmrtie, dôveryhodný známy nepomôže.
Pred ukončením dedičského konania nie je známy majiteľ zbrane a tým pádom nie je možný ani jej prepis.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"