Pokuta za obciansky preukaz

inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

som to rozobral s kamaratom a dosli sme k tomu, ze tym ze nemas pri sebe op a pri kontrole poskytnes sucinnost sa nedopustis priestupku neuposluchnutia vyzvy policajta, pretoze ten nema pravo od teba ziadat predlozenie op, ale preukazanie totoznosti, ktoru ty preukazes.
ina situacia by to asi bola keby si nemal op a odmietal spolupracovat, tym by neuposluchnutie vyzvy skor prislo do uvahy, ale to s istotou neviem povedat.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

peterson napísal:to ma dost prekvapovalo, že držitelia ZP tu diskutujú o uplných banalitách.

Ako sa hovorilo na vojne- vojna začínala rozviazanou šnúrkou.

Ja som chcel diskutujúcim len načrtnúť, že nie je správne, ak pri policajnej kontrole budú vystupovať tým spôsobom, ako tu niektorí prezentovali.

Lebo na držitela ZP a majiteľa zbrane má polícia trochu prísnejší pohľad a nemá zmysel si niečo dokazovať.

Poznám z osobnej skúsenosti "Šalamúnov" , ktorí vždy operovali naštudovanými zákonmi a vyžadovali ich plnenie. Dosiahli len to, že v ich prípade Polícia naozaj začala predpisy plniť do bodky a "Šalamúnovi" sa zrazu nakopili porušenia zákona a došiel o ZP alebo VP

načo je to dobré???

Je dobré mať právne vedomie pre vážnejšie situácie ako je zabudnutý OP doma.
otazka bola pokuta za OP

odpoved tu uz bola popisana - nie je, ale musis strpiet ....

vsetko ostatne je v tejto teme navyse, aj nadavky na policajtov aj ich obhajoba.

ak niekto zastava iny nazor na vyklad zakona, ako tu bol prezentovany, nech ho skusi nechat prejst praxou, ale sam za seba, lebo jeho rada moze byt skodliva pre osobu, ktora sa nou bude riadit.

Ak sa vyjadrujem k veciam, ktorym celkom dobre nerozumiem, tak to z mojho prispevku mozno zistit alebo je to priamo napisane.
magical_hawking

Príspevok od používateľa magical_hawking »

Dobrý deň, našla som zaujímavý článok o tom, či je zákonná povinnosť nosiť pri sebe občiansky preukaz.
http://www.apadvokat.sk/clanky/zakonna- ... eexistuje/
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

je pekné, že si pán advokát dal námahu urobiť právny rozbor ohľadne "nosenia OP" . Zabudol ale uviesť, že rozsah kontroly a dôležitosť oznamovaných údajov kontrolovanej osoby si bude hliadka PZ individuálne posudzovať a kľudne si odôvodní potrebu využitia oprávnenia podľa §18 zák. o PZ (predvedenie)
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

To s tými potulnými cigáňmi ma pobavilo... :mrgreen: (v predošlom linku) :arrow:
Zaujímavé, aké rôzne právne predpisy platili za prvej republiky - a bez diskusie o rasizme... :idea:
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

najlepsie je, ze tieto clanky o OP som videl 3, do bodky rovnake a vzdy pod nim podpisana ina osoba
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Ak chceš štvrtý identický článok, tak poradím: CTRL+C , CTRL+V a ďalšie meno si vymysli... Alebo napíš svoje. :P
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

hmm, Slobodný vysielač a diskusia s právnikom, ktorý sa potrebuje zviditeľniť cez také médium :roll:
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Dôležitý je obsah diskusie a nie nalepka myslim.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Tak sme si možno ujasnili, že nejestvuje zákonná povinnosť nosiť pri sebe občiansky preukaz, ale v prípade, ak hliadka PZ nebude schopná zistiť identitu dotyčného občana, môže dočasne na tento účel obmedziť jeho osobnú slobodu. Zároveň je jasné, že je to odôvodnené len po dobu, kedy je skutočne totožnosť zisťovaná. V dnešnej dobe, keď overenie v REGOBE podľa fotky trvá zopár sekúnd, ide o prežitok a dôvod zadržania je odôvodniteľný len po veľmi krátku dobu.

Tému zamykám.
Zamknuté

Návrat na "Ostatné"