Nákup zbrane z Českej republiky

friendly_northcutt

Nákup zbrane z Českej republiky

Príspevok od používateľa friendly_northcutt »

Nemá niekto skúsenosť s nákupom zbrane /krátkej/ z ČR ? Na polícii u nas mi povedali, že stačí "klasické" nákupné, ale čo je potrebné urobiť v ČR, nevedia...

Ďakujem :(
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Zdravím ťa. Nie je to žiadny problém. Naše polic.organy ti vydaju nákup. povolenie plus doprovod. zbrojný list. Následne si v mieste nákupu zbrane v ČR. požiadaš na príslušnom polic. od. o české nákup.povolenie. Poplatok je ak sa niečo nezmenilo myslím 500 č.korún. S týmto povolením pôjdeš do predajne a zakúpiš zbraň. Potom zbraň zaeviduješ v lehote určenej zakonom na polic.od.kde ti bolo vydané slovenské nákup.povolenie,a hajde na strelnicu. Tak asi tak. 8)
friendly_northcutt

Príspevok od používateľa friendly_northcutt »

Sprievodný zbroj.list mi nespomenuli, tak sa ešte raz pôjdem opýtať t.j.keď kupujem novú zbraň. V prípade zaevidovanej ideme spolu s predávajúcim na políciu tam, kde je zbraň zaevidovaná len s nákup.povolení a sprievod.zbroj.listom, ktorý spomínaš a hajde domov ?
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Som prekvapený že ti na polic.od. fundovaný pracovníci nevedeli povedať ako treba postupovať ďalej v ČR. Pokial by si to chcel doviesť z AUSTRALIE to by som prekvapený nebol. No čo už, ako povedal major Terasky "na všetko dnes potrebujeme odborníkov."
Naposledy upravil/-a inspiring_bohr v 02 Feb 2010, 22:26, upravené celkom 1 krát.
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

Je to možné ja som kupoval novú zbraň.
friendly_northcutt

Príspevok od používateľa friendly_northcutt »

Bol sam tam dnes...nákupné mám a nič viac !
friendly_northcutt

Príspevok od používateľa friendly_northcutt »

Mám vyhliadnutú aj novú, ale ak dobre nakúpim, tak aj niečo použite, pre každý prípad vedieť čo ma čaká.
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

nakupne samotne urcite nestaci do CR teraz sme vybavovali na dlhu gulovu a treba povolenie na dovoz zbrane tam sa udava presne zbran,predajca,cislo auta dokonca hranicny prechod cez ktori pojdeme chceli /divne ked uz v podstate neplnia ucel/
Papiere prefotis posles predajcovi a ten musi vybavit vyvozne povolenia na zbran z CR.
Iba nakupne povolenie sa mi zda malo skus si to preverit poriadne
inspiring_wu

Príspevok od používateľa inspiring_wu »

okrem toho, že tu musíš požiadať na PZ o zbrojný sprievodný list na dovoz zbrane zo zahraničia, tak v ČR si musíš vybaviť nákupné a sprievodný list na vývoz. keďže sa v Tvojom prípade bude jednať o tzv. trvalý vývoz zbrane, tak pri nových kusoch by to malo byť bez problémov, pri už zaregistrovanej zbrani táto musí prejsť najskôr overovaním na KEU. také overovanie trvá niekedy aj 6mesiacov ako mi bolo povedané, takže som sa ja nakoniec na nákup jazdenky z ČR vykašľal.
eager_solomon

Príspevok od používateľa eager_solomon »

Cavte pred mesiacom som bol na morave vo Vracove pre TT-33 ulozenka Tula 1944 bolo treba ...

1. zbrojny sprievodny list na dovoz zbrane zo zahraničia pytat na okr. evidencii zbrani a streliva SK kolok 16,50e je treba udat: cislo zbrane, tip, kaliber, hranicny prechod, cislo spz vozidla, den dovozu myslim ze platnost 2 mesiace zbrojny sprievodny list, vybavene cca pol hodiny.

2. ork. evidencii zbrani a streliva Hodonin kde Vam vydaju zbrojný sprievodný list na trvaly vyvoz trvaly dovoz alebo tranzit zbrani alebo streliva, kolok 800 cz, cca pol hodina udaje tie iste okrem spz

3. do obchodu Vracov kde Vam vystavi dolkad o kupe plus zbran ( Pozor maju internetovu evidenciu policia-obchodnici musel som cakat az prejdu data bo pracovnik policie sa asi sparal v nose a zabudol hmm inac jednanie prijemne )

4. okr. CZ evidencii zbrani a streliva kde skontroluju cislo zbrane a vyradia ju z evidencie mate sedem dni na prihlasenie na SK evidencii zbrani a streliva (idealne hned ) kde zbran zaeviduju a vydaju preukaz zbrane kolok 4,50e eto vsio (ja som tuto proceduru zvladol za sest hodin )

Ps: pri bode 3. odhlasenie a kontrola zbrane s majitelom na evidencii zbrani a streliva okr. osobne.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Našiel som zaujímavý inzerát http://e-zbrane.sk/index.php/inzercia-z ... uty-bez-zp
Zaujímalo by ma, ako je možné kúpiť ostrú zbraň bez ZP a NP. Že by si niekto robil srandu? Snáď by niekto neinzeroval "čiernu" zbraň...
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

nebud naivny....
friendly_benz

Príspevok od používateľa friendly_benz »

Mate skusenosti s nakupom po 1.2.2016? V platnosti je novela prameniaca z nariadenia eu. Co mna zaujima je ze kazda dlha gulova zbran vyrobena v r. 1940 a novsia je povazovana za vojensky material a jej vyvoz je zakazany.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Linka na znenie tej novely by nebola?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"