Kupa a dovoz zbrane z CR

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Kupa a dovoz zbrane z CR

Príspevok od používateľa Rasto »

Dnes som sa doslovne previezol do Brna a spat.
Na slovensku som si vybavil sprievodny list i nakupne povolenie a isiel si pre zajednanu zbran do Alfa-Proj Brno.
Mal som vsetky potrebne info od predajcu, tak som zamieril priamo fizlom.
Ked ma tam videli, tak sa ironicky spytali "nedufate, ze vam vydame vyvozne na pockanie?"
Tak som sa spytal, ze preco i nie, ved vzdy to bolo bezproblemove.
Potom sa odvolal na daku ich pripi*** vnutornu smernicu (vid nase nezakonne interne smernice :evil: ) a povedal, ze vsetky ziadosti o vyvoz musia prejst individualnym schvalovacim procesom a ze mi da vediet mozno do tyzdna, ze ci som tym zmrdom nedal 500Kc len tak aby som sa previezol a kurevsky nasral.

Dalsi poznatok, ked si chcete ist pre daco cechom, tak si dopredu obvolajte (mailom som dostal predpisanu odpoved bez vypovednej hodnoty), ze ci sa vasa zbran nenachadza na "nelegalnom" (podla predajcu) zozname zbrani ktore nemozu byt vyvezene.
U mna konkretne sa jednalo o Norinco CQ-A1.
Hodil to do pocitaca a vypisalo mu, ze sa jedna o vojensky material a nemoze byt vyvezeny :idea:
Ze keby to nebolo s tym "A" tak by sa to vyviest dalo :idea:
Tak som sa nasraty zdvihol a isiel prec a po takych cca 100m som pocul ako na mna niekto piska a to policajt, ze ale ked tam je to "C" tak by sa to teoreticky dalo ale ... (viac cez PM)
Proste skurvene kocurkovo ako u nas :idea:
Tak som im zaplatil 500Kc za ich cas (diky bohu nie kolkami ako u nas) a isiel si ju aspon pozriet k predajcovi.
Konecne som prisiel nasraty domov a cakam na email, lebo pochybujem, ze mi zavola na slovensko na ich stanovisko.

PS zbran za tie prachy vyzerala dobre a aj nastrelny terc.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

no a nehovoril som ti to ???
este mas moznost, ukecat spriateleneho drzitela zbrojnej licencie, nech ti ten qwer dovezie... za patricny obolus samozrejme
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Roman ja viem ze si ma upozornoval a preto som im i pisal:
Dobrý deň.

Mám v pláne nákup poloautomatickej dlhej gulovej zbrane v Českej republike a jej prevoz na Slovensko.
Konkrétne sa bude jednať o Norinco CQ-A1 ,223 Remington od fy. Alfa- Proj s.r.o.
Ďňa 22.11.2010 si idem pre nákupné povolenie u nás a z toho dôvodu by som sa Vás chcel spýtať, či nepotrebujete dačo špeciálne uviesť na nákupné povolenie.
Ďalej by som sa chcel informovať na Vaše úradné hodiny.

A vies co mi ti uradnici na to odpisali?

Dobrý den,
pro vydání Zbrojního průvodního listu potřebujete souhlas s dovozem od Vašeho státu, tj. Slovenska a Zbrojný sprievodný list, u nás předložíte pas nebo občanský průkaz, a zaplatíte správní poplatek ve výši 500 Kč. do týdne Vám bude Zbrojního průvodní list vyhotoven. Poté si jej vyzvednete a převezmete si zbraň.
Přeji pěkný den npor. Mgr. Jiřina Pokorná



No co som mal viac pre to urobit???
Viac sa naozaj nedalo. Este i predavajuci mi pisal, ze existuje ten nelegalny zoznam policie, ale ze mam stastie, ze uvedena zbran na nom nefiguruje a BUM :idea:
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

vopred pisomne zaziadat o vystavenie zpl na ceskom tlacive a zaslat to postou.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Hej? A do obalky prilozis i 500Kc?
Keby si to chcel skusit mam este 2 tlaciva, co som si osobne zobral.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

ja som to neskusal, ale kamarat to skusil a dvakrat a uspesne a kolok dal az potom osobne (alebo prilozil do obalky - uz neviem), bol slusny, vytelefonoval si to - a mozno mal len stastie na oboch oddeleniach na dobreho policajta-policajtku.
Kolky som mu ja vopred zohnal v CR cez kamosa.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Novidis, tak to asi mal stastie, lebo policajti boli ustretovi , ale za:
1. ziadne kolky - hotovost,
2. ked zoberie (vyzdvihne tlacivo zaslane postou), tak bez hotovosti sa s tym zaoberat nebude nie to este vyda potrebne povolenie,
2. zakony si mozes citat kolko len chces, ked si vydaju internu protizakonnu smernicu, tak sa prevezies ako ja.

Tieto poznatky neziskas inac ako osobnym nasratim sa na mieste, preto som ich sem postol.
inspiring_mirzakhani

Príspevok od používateľa inspiring_mirzakhani »

A ako by to vyzeralo keby som chcel doviesť z ČR zbraň ktorú by som už kupoval od vlastníka. Konkrétne by to bol asi Walther G22 alebo Berettu CX Storm. Niekto totiž písal že na vývoz zbrane už používanej treba posudok od krim. expert. ústavu a že tým to trvá aj 6 mesiacov. Neviete niekto resp. neabsolvoval to niekto?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Puska doma :shock: Foto a blizsie info sa bude nachadzat v uz vytvorenom vlakne, ked bude cas
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa BTV »

Rasto, ako ti dali vediet ze si mozes prist po zbran a ze vsetko je ok?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mal som s nimi rozpisanu emailovu particku ;-)
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

ojednavam si pusku v alliancze.cz nasledovne:
na nasej policii som vyplnil tlacivo na dovoz zaplatil 16,50 dali mi suhlas na dovoz a zpl
u notara som overil plnu moc, kde som splnomocnil predavajuceho aby v mojom mene vybavil zpl na ceskej policii
kopiu pasu, a zbrojaku, original zpl a suhlasu na dovo, original splnomocnenia som poslal predavajucemu postou.
ten to tam nachysta, ked to bude tak u predavajuceho zobereme pusku a ideme na policiu v prahe tam zaplatim 500czk preberem si tam flintu a idem domov s vybavenymi papiermi. ak by som ho nesplnomocnil tak by som si cesky zpl vybavoval sam a za jeden den by to nebolo.

v proarmse to stacilo nascanovat bez splnomocnenia a Hofman len kamosovi za dva tyzdne zavolal ze je to nachystane a ten dosiel s originalmi po flintu sli spolu na policiu a smitec.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Uz viem aj ja a spravil by som to tak isto, ale este doplnim zavolat policii a overit si ci dana zbran nie je na liste zbrani zakazanych na vyvoz a tym padom sa neunuvat platit za nakupne na slovensku sprievodak v cechach a overovanie notarovi, co ked sa zrata su nemale peniaze :!:
medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa medonos »

Ja som kupoval pár rokov dozadu tu som si vybavil zbrojný sprievodný list a v ČR v Zlíne predajca išiel so mnou na políciu a tam pani na zbraniach v pohode vybavila všetko na mieste na počkanie aj ked nebol stránkový deň ke´dže som sa trepal vyše 300 km . Aj tam sa dá v pohode všetko vybaviť je to o ľuďoch . Takže s bratmi moravákmi mám len super skúsenosti :D
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Zdravím

Pri jednoranovej malorážke (drulov mod.90) musím, predpokladám, absolvovať rovnaké peripetie ako pri nákupe samonabíjacej pištole.

Alebo sa mýlim? :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"