Kupa a dovoz zbrane z CR

Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Nevidel som ich internu smernicu, ale doporucujem ti bud kontaktovat predavajuceho a poverit ho vyzistenim situacie, alebo priamo kontaktovat fizlov daneho okrsku.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

OK, díky moc.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

mvalcek napísal:Zdravím

Pri jednoranovej malorážke (drulov mod.90) musím, predpokladám, absolvovať rovnaké peripetie ako pri nákupe samonabíjacej pištole.

Alebo sa mýlim? :)
nie nemylis sa.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

mvalcek: ak este chces 90tku, tak ju mozes kupit aj na Myjave, priamo z Holic, za 99 eur
eloquent_cartwright

Príspevok od používateľa eloquent_cartwright »

Pani, co ked kupujem zbran od sukromnej osoby v CR ? Je ten postup rovnaky ako od sukromnej osoby so zbrojnou licenciou ?
Lovely Equalizer
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Lovely Equalizer »

User: áno, postup je rovnaký, ja som tak doviezol Ruger Single Six. Dobré je dopredu si zistiť podmienky na ich polícii, niekde ťa vybavia na počkanie, niekde nechajú týždeň-dva vydusiť...

Mne sa podarilo poslať tam dopredu predávajúceho, následne som im mailoval ZSL, oni určili termín, ráno sme to spísali (Praha), poobede zaregistroval na Slovensku a večer som už strieľal...))
Elo3
občasný prispievateľ
Príspevky: 2
Registered for: 5 years 9 months

Príspevok od používateľa Elo3 »

Prosím o radu, ako to chodí s dovozom z ČR, lebo z toho začínam byť napriek snahe zorientovať sa poněkud osel.

Českí predajcovia mi tvrdia, že potrebujem zbrojný spriev.list (ZSL! a "súhlas na dovoz zbrane a streliva". To druhé je prosím Vás čo za tlačivo? ZSL chápem, nahrádza aj nákupné a platí sa 16,50 eur. Za ten súhlas je tiež nejaký poplatok?
Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Súhlas dostaneš so ZSL. Je to taký europsky lajster, kolonky sú v ňom vo všetkých EU štátoch rovnaké.
Uvedieš v ňom typ zbrane, počet kusov prípadne aj kaliber a výrobcu a predávajúceho. tam si treba dať bacha, či je to firma alebo súkromná osoba a údaje riadne vyplniť.......
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"