Na čo má právo POLICAJT ?

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Moze policajt odomna pri cest.kontrole chciet aby som prakticky predviedol prvu pomoc??
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

electron:
Pokial viem, tak nema. Takisto nema pravo ta na mieste preskusavat zo znalosti cestneho zakona a pod.
V pripade, ak ma vazne pochybnosti o tvojej sposobilosti/znalosti, mozno ma nejaku zakonnu moznost, ako iniciovat preskusanie alebo nieco podobne, to neviem. Ale skusat ta na mieste pravo nema.


Osobna skusenost - policajt pri kontrole chcel vidiet "celu povinnu vybavu", ten vyraz pouzil opakovane a nechcel specifikovat konkretne casti vybavy. Dostal slusnu ale jednoznacnu odpoved, ze vodic (ja) ma PV kompletnu a ak chce zkontrolovat niektoru jej sucast, staci povedat ktoru.
Nakoniec suhlasil, kedze asi dobre vedel, ze vodic nema povinnost vediet vymenovat vsetky sucasti PV, ma povinnost ich vozit so sebou.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

yarco
to som chcel pocut :)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Diskusia k neposkytnutiu pomoci bola presunutá:
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=1257
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Niečo sa mi pritrafilo do cesty :

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default. ... 1&aid=1625

Celkom dobre rozpísané , na čo má právo , ale aj jeho povinnosti :!:
Lebo v tomto ohľade je skoro každý rovnaký . Práva by vedel ale povinnosti nie , ako degeši :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Ake su prava policajta v suvislosti s cestovanim v MHD na cierno? Minule som videl ako na konecnej stala policajna hliadka s revizormi, a riesili tam nejakych nestastnikov.

Da sa to poriesit tak, ze by dotycny siel s revizormi na konecnu, tam pockaju spolu na privolanu policajnu hliadku, policajtom ukaze doklady a povie ze si nepraje aby jeho udaje poskytli tymto 2 neznamym panom? Nastastie mam elektricenku, ale clovek nikdy nevie :)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

kapula
by dotycny siel s revizormi na konecnu, tam pockaju spolu na privolanu policajnu hliadku, policajtom ukaze doklady a povie ze si nepraje aby jeho udaje poskytli tymto 2 neznamym panom?
Ak som dobre pochopil , tak by si nechcel ukázať doklady revízorom :?:

Tak potom má nešťastník smolu , nakoľko :

http://www.dpmk.sk/content/view/77/104/

s dôrazom na :

Osobnými údajmi sú meno, priezvisko, rodné číslo alebo dátum narodenia a adresa trvalého pobytu, uvedené v osobnom doklade cestujúceho vydaným príslušným správnym orgánom, ( t.j. občiansky preukaz, pas, vodičský preukaz. Nie sú to teda legitimácie do spolkov, knižnice, vstupné preukazy do zamestnania, organizácií a pod.) Za účelom zistenia totožnosti môže v prípade nutnosti oprávnený pracovník požiadať o pomoc políciu.

Toto je v KE a predpokladám , že aj v iných mestách , samozrejme prispôsobené svojim nariadeniam...... :!: :!:
elegant_shannon

Príspevok od používateľa elegant_shannon »

chcem sa opitat ze ci mozem u seba na opasku nosit nozik :?: s cepelou 8cm PS: mám iba 14 rokov :lol:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...keď dobre hľadáš, nájdeš... pohľadaj, čítaj, študuj... nič nové pod slnkom!
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=5404#5404
:)

P.S.: ...a pýtať sa musíš tvrdšie!!!
elegant_shannon

Príspevok od používateľa elegant_shannon »

OK :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

jeden dotaz k tym revizorom v MHD, ak im odmietnes preukazat totoznost zavolaju panov z PZ im uz musis, teda nemusis ale hrozi tam predvedenie na utvar PZ, no ale k veci ked ukazes obcianku PZ-takom oni nesmu dat tvoje udaje revizorom - zakon o ochrane osobnych udajov, a viem ze keby to revizor chcel tie udaje od policajtov musi pisat oficialnu ziadost a este sa tam aj plati nejaky poplatok zo strany revizorov, takze potom na to kaslu, neraz sme toto riesili s jednym JuDr takze je to na vas
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

citujem z § 11 zákona NR SR č. 168/1996 Z.z o cestnej doprave

cestujúci je povinný...

d) zaplatiť cestovné a na výzvu vodiča alebo iného člena osádky autobusu, alebo revízora sa preukázať platným cestovným lístkom a zaplatiť úhradu (§ 14 ods. 3), ak sa pri kontrole nemôže preukázať platným cestovným lístkom alebo osobnými údajmi potrebnými na vymáhanie cestovného v rozsahu meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, adresa trvalého bydliska, číslo občianskeho preukazu (cestovného pasu prípadne iného dokladu totožnosti), v prípade neplnoletého cestujúceho meno a priezvisko zákonného zástupcu, ako aj ďalšie úhrady podľa tarify za poškodenie alebo za znečistenie autobusu,

e) strpieť zistenie totožnosti privolaným príslušníkom Policajného zboru, ak pri kontrole jej preukázanie odmietne.


odporucam si nastudovat aj svoje povinnosti, v aplikacnej praxi to znacne pomaha
Používateľov profilový obrázok
NASTY
častý prispievateľ
Príspevky: 840
Registered for: 14 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa NASTY »

vsak dobre ale ked odmietnem preukazat totoznost revizorovi zavolaju policajtov a policajt nemoze dat moje udaje revizorovi takze asi tolko
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Cestujúci uzatvára Zmluvu o preprave osôb momentom nastúpenia do vozidla MHD. Nastúpením do vozidla MHD vyjadruje cestujúci svoj neodvolateľný súhlas s podmienkami prepravy obsiahnutými v Prepravnom poriadku...
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

praveze moze, podla tohoto zakona, inak by bol nevykonatelny. Vstupom do dopravneho prostriedku si uzavrel zmluvu o preprave a prepravca ma pravo vediet osobne udaje strany ktora tuto zmluvu, resp. prepravny poriadok porusila... skus to s kamaratom prediskutovat este raz

pripadne panzer... rozsud :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"