Na čo má právo POLICAJT ?

inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zbran za uchom, hmmm..... to by som musel byt Dumbo :lol:

Co keby ti niekto, ako stojis na krizovatke, otvoril dvere spolujazdca a hmatol to cim mas prikrytu zbran a nechcene s tym aj zbran? Pripustam, je to malo pravdepodobne, ale potom by si ta policajti pekne podali ze si nemal zbran dostatocne zabezpecenu. :?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

asterix
zbran na sedadle??? Prudsie pribrzdis-pri konflikte-a zbran leti "do neznama" mimo tvoj dosah...
To uz nikdy nerob :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

BKSL
Na vedlajsom stole chalanisko mal uz uhnute
a ze ich ma v p..i. Zle rozhodnutie - v tej dobe nikto taky pristup policie nepoznal ani o nom nepocul. Dostal supu do nosa od takeho agresivneho chlapika. Celu dobu ho nechali krvacat na stol za ktorym bol asi 20 min.

Taky pocit bezmocnosti som asi nezazil za cely moj zivot.
A to mam 30 a zazil som uz rozne prejavy agresie
Add 1.
Vži sa trochu do psychologického rozpoloženia tých kuklačov. Neobhajujem, ale konštatujem,že oni tiež nevedia čo ich tam čaká a doma majú tiež rodinu......Ono na naštartovanie na takéto jednanie stačí veľmi málo.

Add 2.
Ja už mám cez 50,takže zo skúsenosti Ti doporučujem pripraviť sa na ešte horšie veci,čo Ti život prinesie a potom budeš z toho na prášky z tej bezmocnosti. :twisted: :twisted: :twisted:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Add 1.
Vži sa trochu do psychologického rozpoloženia tých kuklačov. Neobhajujem, ale konštatujem,že oni tiež nevedia čo ich tam čaká a doma majú tiež rodinu......Ono na naštartovanie na takéto jednanie stačí veľmi málo.
Je mi jasne, ze ked vpadnu niekde do baru, kde bude prave partia "pistolnikov" pod parou sa to moze zle rozbehnut - a to mas pravdu ze oni to nemozu dopredu vediet.
V tej chvili, ked sa to stalo mali uz situaciu pod kontrolou, boli pri nom dvaja.
Ten chlapik bol opity. Podla mna to bolo neprimerane. Mohli pouzit chvaty.
Ten chlapik kladol len pasivny odpor. Ale na prejav "porozumenie" mu hned rozbili nos.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ahojte, co sa este tyka prevozu zbrane

§ 28
Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
m) prepravovať zbraň do miest, kde je oprávnený túto
zbraň používať, len v stave, pri ktorom nie je strelivo
v hlavni, nábojovej komore hlavne, nábojovej
komore valca revolvera, nábojovej schránke zbrane
a v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani, uloženú
v puzdre alebo v batožinovom priestore motorového
vozidla; to sa nevzťahuje na držiteľa skupiny
A zbrojného preukazu

Podotykam, ze sk. A sa to netyka iba v pripade, ze ste v aute a mate zbran so sebou. Zase, toto je moj pohlad na vec, dufam, ze realita je ale rovnaka.

V tom pripade, ulozenie v skrinke spolujazdca neberiem ani ako puzdro a ani ako batozinovy priestor, sam by som sa vyvaroval takemuto "odkladaniu". V kazdom pripade plati, ze musime mat auto vo vizualnom dosahu.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Tento zakon poukazuje na tieto veci:

1. Ak nemas A nesmies mat zbran nabitu koli tomu aby si ju okamzite nemohol pouzit. Cele opatrenie sk B je preto aby tvoja odpoved na agresivnu situaciu bola zdlhava, aby si neurobil nieco nevhodne.
Tj ked sa nieco stane musis vytiahnut odniekial oddelene naboje a zbran, potom naboje dostat do pistole, natiahnut a az potom mozes strielat.
Co aj pri najrychlejsom strelcovi trva nejake sekundy podla toho kde sa mu prave "povaluje" zbran a naboje.

2.Vizualny kontakt - ma zabezpecit tvoj okamzity zasah v pripade ze sa ti niekto chce vlamat do auta, preto to auto musis vidiet lebo tvoj zasah vtedy neznesie odklad.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Chlapci krásne tu citujete ten zákon .... dnes som dostal informáciu, ktorá ma nepotešila zákon o zbraniach bude typujem tak dovoch rokov vyzerat úplne inak .. a nepoteší ani tých čo už nejaku tu flintu majú .. tešte sa na psychotesty každých 5 rokov a dokazovanie spôsobylosti (čo prakticky nie je problém), držať danú zbraň apod. sk. A bude vážne preriedená a to najhoršie čaká Ečko ... veru .. idem sa ja rýchlo prihlasiť na súťaž kde sa 58mička striela aby bolo čím dokazovať potom na čo mi je .. nekecám ... možno to nebude úplne také ako píšem, ale zmeny budú a poriadne ..
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

pokial viem nic sa okrem amnestie nechysta
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

eče sa nevarí eče ani nákup v potravinách nebol .. ale je isté, že sa variť bude...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3692
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

duros: len nas prosim nestras, na druhej strane o dva roky bude mozno (ja dufam) ina vlada (aj ked dobru si neviem predstavit, lepsie vsak bude snad vsetko nelavicove a nenarodne ;) )
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

zamykal som ju prave preto ze som sa od auta vzdialil aj ked len do banky... v podstate som na neho videl ale ci by som to dokazal policajtom

a zastavili ma pri beznej prehliadke nevideli ze som bol v banke...

zbran bola v puzdre :-D

Mesi: nech sa k vlade dostane ktokolvek vzdy bude lavicovy alebo narodny a ak nie tak casom sa takym stane... aspon podla mna
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

OTÁZKA :?: :?: :?:

Vie mi niekdo povedať , či aj mestská polícia nahráva prijaté hovory tak , ako hasiči , záchranka , 158 ..... :?: :?: :?:
Otázku kladiem len preto , aby som prípadne mohol použiť argumenty v prípade nejakých nejasností .
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Áno. Nahráva. Aspoň tá naša. Netuším, či je takto vybavená v každom meste, ale vo väčšine miest zrejme áno.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

Mestská polícia v nr dáva len papuče.. to im ide dobre, ale keď majú zjednať poriadok tak to ne .. to im nechutí, pekne slniečko ruky za chrbtom a špacír po meste ... ako je niekomu v praci raz dobre ..
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

mestská polícia v nr dáva len papuče.. to im ide dobre, ale keď majú zjednať poriadok tak to ne .. to im nechutí, pekne slniečko ruky za chrbtom a špacír po meste ... ako je niekomu v praci raz dobre ..
aby som prípadne mohol použiť argumenty v prípade nejakých nejasností .
V preklade d****** :lol: :lol: :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"