Prerobenie ostrej na expanznu - postup

Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Cenovo to výjde rovnako a možno aj lacnejšie. čiernota vyjde tak 5 - 7 stoviek, legálnu 75ku v burze kúpiš za polovicu. Dáš na expertízu, potom s ňou niekoho picneš a potom fakt dať urobiť rez zbrane, zo už nikto nezlepí aby sa dala urobiť expertíza. Ale pardón za moju tvorivosť. Nechcel som nikomu dávať návod.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Bauer: nehladajme logiku v predpisoch, postup je prosto taky. A ano mozne je cokolvek, ak by sme chceli minimalizovat vsetky mozne rizika, museli by sme zakazat asi vsetko. Nema cenu to hlbsie rozoberat si myslim.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Bauer:
'Dať na expertízu' neznamená zároveň, že markery danej zbrane budú uložené v systéme až doneviemkedy?
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Yarco, to máš fakt pravdu. To celé moje filozofovanie na túto tému ukončuje.
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Chlapci, potreboval by som druhu CZ kvoli dielom. Riesili ste tu skor prerabku na expanz, da sa proste znehodnotit zbran tak, aby som ju mohol rozobrat a uz nemala s mojim menom nic? Proste aby to bol kus zeleza.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

ak chceš ostrú zbraň dať znehodnotiť, zájdeš na svoje Odd.zbraní, napíšeš žiadosť, zbraň bude odoslaná na KEÚ na expertízu a následne po jej vrátení ju dáš puškárovi odborne znehodnotiť o čom obdržíš papier. Ten papier spolu s ostatnými bude založený do tvojho spisu a zbraň vyradia z evidencie zbraní kategorie B.
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Ale pokial sa nemylim tak to bude zbran kategorie D a ta podlieha len ohlasovaniu, takze bude aj tak na mojom mene vsak? A ked ju rozoberem nemozem mat problem ked budu nahodou tu zbran zhanat?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

pýtal si sa na znehodnotenie a uviedol si, že plánuješ niečo z tej zbrane použiť na súčiastky. Rátaj s tým, že niektoré časti zbrane puškár napevno zavarí, alebo odstráni.
Skús zvážiť o aké súčiastky ti vlastne ide , či ich náhodou výhodnejšie nekúpiš v inzercií :wink:

Sme už trochu odbočili od témy
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

daj ju znicit, nie znehodnotit
Puskar zlikviduje hlavne casti zbrane , tzn hlaven a zaver (podla nalady na vyklad zakona aj telo zbrane),
zasobnik, drobne pruzinky a kolicky atd ti ostanu
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

S poslednou upravou zakona, treba ratat s tym, ze po danu zbran na prerobenie musi prist vlastnik patricnej licencie priamo na policiu. Inym slovom, uz nie je mozne tu zbran vyzdvihnut vlastnikom po expertize a zaniest puskarovi na prerobenie (tak trochu to komplikuje cely proces). Prerobena zbran na expanznu musi uz mat po novom overovaciu znacku expanznej zbrane. Neviem vsak ci je to kompetencia puskara alebo danu znacku vyrazi skusobna.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"