Záznamová kniha streliva

Tonis
občasný prispievateľ
Príspevky: 7
Registered for: 11 years 9 months

Záznamová kniha streliva

Príspevok od používateľa Tonis »

§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
k) viesť záznamovú knihu streliva, ak je držiteľom skupiny F zbrojného preukazu; náležitosti a spôsob vedenia záznamovej knihy ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá ministerstvo


Čo je vlastne záznamová kniha streliva, čo a ako sa do nej vypisuje (viem iba to, že to upravuje V MV SR č. 555/1990), kde ju zoženiem? Vopred ďakujem za upresnenie.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Dá sa kúpiť povedzme v ŠEVTE
Používateľov profilový obrázok
miro_sk
prispievateľ
Príspevky: 174
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa miro_sk »

cislo knihy: 060510
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Trosku ozivim temu otazkou:
Poziadal som o zbrojak skupiny A a F. Ak nadobudnem kratku strelnu zbran kategorie B evidovanu na skupinu A zbrojneho preukazu, musim do zaznamovej knihy streliva ako vlastnik skupiny A a F zp. evidovat aj kazdy nakup streliva do tejto zbrane? Vo vyhlaske 555/2003 sa pise len toto,paragraf 5, odsek 10:

(10) V záznamovej knihe, ktorú vedie držiteľ skupiny F zbrojného preukazu a držiteľ skupiny G zbrojnej licencie, evidujú sa o strelive do zbraní kategórie A až C tieto údaje:

a) poradové číslo záznamu, b) dátum zaevidovania, c) druh, značka, kaliber a počet kusov streliva, d) dátum vyradenia z evidencie, e) dôvod vyradenia z evidencie, f) meno, priezvisko a podpis osoby, ktorá vykonala zápis, a g) poznámka.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Evifuje sa iba strelivo drzane do zbrane pisanej na sk. F pripadne strelivo kalibru, ktoreho zbran drzitel nevlastni.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hovorí o tom aj 190/2003:
"§ 28 Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
...
k) viesť záznamovú knihu streliva, ak je držiteľom skupiny F zbrojného preukazu; ...
"

Nie je to síce napísané polopate, ale dosť jasne z toho vyplýva, že do záznamovej knihy zapisuješ len strelivo držané na sk. F.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

No, ako „dost jasne“ by som to neformuloval. Zakon je o slovickareni a nie je uvedene doslovne toto:

„k.) viest zaznamovu knihu streliva, ak je drzane NA skupinu F zbrojneho preukazu“

z bodu k.) jedine vyplyva, ze drzitel skupiny F ma vies zaznamovu knihu streliva, ale nie to, ci ma evidovat vsetko strelivo vratane toho kupeneho pre zbran inej skupiny.

Nezabudajme, v pripade zakona staci jedna predlozka ci ciarka a vyznam je radikalne iny :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

...in dubio pro reo!
Ak ako zberateľ F mám povinnosť viesť záznamovú knihu, ale ako držiteľ/nositeľ A či B či E nie, tak je zrejmé, že do záznamovej knihy zapisujem strelivo, ktoré nie je spotrebné do zbraní evidovaných na uvedené skupiny.

(Tu na východe sa hovorí: "Nešpirtaj do hovna, bo budzeš šmerdzic!") :evil:
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Dik, uz mi to je jasne :)
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Musim tuto knihu mat aj ked este nemam ziadnu zbran registrovanu na kat F resp. ziadnu municiu ktoru by som tam mal uviest ?
Vo vyhlaske 555 je uvedene co sa musi zaznamenavat ale nenasiel som kedy ju musim zriadit, atd.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

§ 28
Povinnosti držiteľa zbrojného preukazu
(1) Držiteľ zbrojného preukazu je povinný
k) viesť záznamovú knihu streliva, ak je držiteľom skupiny F zbrojného preukazu; náležitosti
a spôsob vedenia záznamovej knihy ustanoví všeobecne záväzný právny predpis, ktorý vydá
ministerstvo.

Mas F, vedies.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ano, kúp si knihu a aj si ju daj zaregistrovať na polícii.
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Yep, vdaka.
ZAlex
prispievateľ
Príspevky: 232
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa ZAlex »

d-s napísal:Musim tuto knihu mat aj ked este nemam ziadnu zbran registrovanu na kat F resp. ziadnu municiu ktoru by som tam mal uviest ?
Vo vyhlaske 555 je uvedene co sa musi zaznamenavat ale nenasiel som kedy ju musim zriadit, atd.

Nie nemusis! Ak do nej nemas co pisat, tak bude ti na figu a nikto ta za to ani nebude postihovat! Akonahle si ale zadovazis co i len 1 kus municie, musis podla zakona ju mat evidovanu . :(
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Vdaka za info

Moj laicky pohlad na vec je ze zakon sice stanovuje ze ju musim mat ale kedze sa odkazuje na vyhlasku 555 a ta nestanovuje v akom casovom limite ju musim zriadit a hovori len co musim zapisovat, tak pokial nemam strelivo spadajuce pod F tak ma nemaju za co postihnut.

A prakticky výsledok pre mna je ze si ju pri najblizsej ceste okolo SEVT kupim, pri najblizsej ceste na zbranove zaregistrujem, ale zvlast kvôli tomu sa nikde nahanat nebudem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"