Záznamová kniha streliva

luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

ja zas by som povedal, že pokial si držiteľom skupiny F tak by si ju mal mať zaobstaranú a mať ju zaevidovanú na ORPZ, čiže nečakať pokial si zadovážiš čo i len jeden náboj držaný na zberateľské účely, ale § 28 zakona jasne hovorí že "držiteľ skupiny F je povinný viesť záznamovú knihu streliva", to znamená, že akonáhle nadobudneš uvedenú skupinu F tak si povinný si predmetnú záznamovú knihu dať zaevidovať na ORPZ a mať ju pripravenú na prípadný zápis do nej nejakého streliva, ktoré nadobudneš na F-ko
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ano ale to "akonahle" nie je v 555 definovane.
Tj hned v ten den? Tyzden? Dva? Povedzme ze ja to stihnem do mesiaca...
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

môj výklad je ten, že akonáhle sa staneš držiteľom skupiny F tak si ju máš dať zaevidovať, to znamená, že akonáhle si idem po nový ZP napr. rozšírený o skupinu F tak im tam predložím predmetnú záznamovú knihu na jej zaevidovanie
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

d-s napísal:Ano ale to "akonahle" nie je v 555 definovane.
Tj hned v ten den? Tyzden? Dva? Povedzme ze ja to stihnem do mesiaca...
Slovo "akonáhle" nenájdeš nikde v §28.
Rovnako tam ani pri iných bodoch nenájdeš vždy doslovnú informáciu, odkedy si touto povinnosťou viazaný.
Napriek tomu pochybujem, že by si rovnakú argumentáciu typu "hned v ten den? Tyzden? Dva? Povedzme ze ja to stihnem do mesiaca..." vytiahol napr. pri týchto povinnostiach:
"a) dbať na zvýšenú opatrnosť ..."
"b) zabezpečiť zbraň ..."
"n) strieľať zo zbrane ..."


Čo sa mňa týka, vykladaj si to ako chceš, je to tvoj boj. Tiež v konkrétne tomto prípade je myslím riziko nejakého postihu minimálne. Ale zase netreba si to tu verejne zdôvodňovať takýmto spôsobom a možno zavádzať iných čitateľov.


ZAlex napísal:Nie nemusis! Ak do nej nemas co pisat, tak bude ti na figu a nikto ta za to ani nebude postihovat! Akonahle si ale zadovazis co i len 1 kus municie, musis podla zakona ju mat evidovanu.
'Viesť záznamovú knihu' a 'mať v nej minimálne 1 zápis' sú dve dosť rozdielne veci. N'est-ce pas?
Môžeš svoje tvrdenie podložiť konkrétnym zákonom, ktorý držiteľovi ZP sk. F umožňuje za určitých okolností NEVIESŤ záznamovú knihu?
Taký, čo mu túto povinnosť ukladá, tu už zaznel.

Začína to vyzerať tak, že na teba sme tu už dlho čakali ... :roll:
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

yarco, ako som uz uviedol tak si ju samozrejme zriadim.
Len som chcel vediet ci nieco realne porusujem a moj zaver je ze je to seda zona, tj je treba to riesit, rozhodne nikde neodporucam nezriadit si ju, pri najblizsej prilezitosti ju zaregistrujem, ale nemusim hned vsetko zahodit, skocit hned do auta a utekat to vybavovat.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

d-s: mas uz ZP sk. F vydany? U nas ti povedia, ze mas priniest rovno knihu, aby ti vydali ZP (sk. F).
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

to je presne to čo tvrdím, že pri vydávaní ZP na skupinu F by sa záznamová kniha mala predložiť na zaevidovanie v čase vydávania ZP na túto skupinu, nakoľko po jeho vydaní a prevzatí držiteľom je už povinný viesť túto záznamovú knihu ako držiteľ skupiny F
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

toto slovíčkarenie o presnom znení a výklade paragrafov ma vždy zasvrbí...

Objasním to jednoducho:
-budeš mať sk.F, nebudeš mať kúpenú evidenčnú knihu, nájdu u teba náboje, ktoré nebudú zaevidované- máš priestupok.
Potrebuješ sa ťahať za prsty s PZ?
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1870
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa d-s »

Ludia pls citajte...
Jasne som napisal ze ziadnu municiu nemam, tj sa s PZ nemam dovod natahovat.
Rovnako som jasne napisal ze aj ked municiu nemam tak si knihu pri najblizsej prilezitosti zriadim.
Bol by uplny nezmysel ju nezriadit.

Pytal som sa iba preto aby som zistil ci realne nieco porusujem za co by som mohol byt postihnuty. V takom pripade by som zajtra bral dovolenku a rano utekal na zbranove.

Mesi: nie, nikto odo mna nic nechcel. Mam svoj zoznam toho co musim vybavit ktory som si spravil pri uceni sa na skusky. Inak by som o tejto knizke nevedel.

Tot vsjo k tejto teme.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

No mne sa stalo tiez to, ze odo mna nikto tu knihu nepytal. Tak teraz si nie som osve ci je to problem alebo nie, kedze nevlastnim nic co by som do nej musel zapisat..
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Podľa mna, keby ťa chceli silno doebkať, tak by ťa vedeli spraviť za priestupok na úseku ZaS, pokiaľ máš ZP na skupinu F (akúkolvek dobu) a nevedieš záznamovú knihu, to znamená, že ju nemáš riadne zaevidovanú na ORPZ, čiže si si nesplnil povinnosť ustanovenú v § 28 ods. 1 písm. k) zákona, teda si porušil inú povinnosť ustanovenú zákonom o ZaS, čím si sa dopustil priestupku na úseku ZaS podľa § 69 ods. 1 písm. d) zákona.
Naposledy upravil/-a luco v 04 Feb 2016, 15:16, upravené celkom 2 krát.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Hmm no asi sa tam pojdem spytat, ze co s tym.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Registered for: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

vanto: nič sa nechoď pýtať, proste si kúp knihu v ševte alebo cez net, choď s ňou na políciu a daj si ju zaevidovať.
inspiring_hofstadter

Príspevok od používateľa inspiring_hofstadter »

Podľa mňa zákon hovorí jasne, kto má sk. F musí viesť knihu streliva. Ukladá tú povinnosť každému držiteľovi sk. F, nielen tým ktorí majú strelivo ktoré by do nej trebalo zapísať. A keďže nesplnenie si povinnosti je priestupok a aj policajt môže niekedy vstať zlou nohou, šiel bych tam rovno aj s knihou ako píše aparapi.
Používateľov profilový obrázok
MadRabbit
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa MadRabbit »

Ja som záznamovú knihu streliva predložil rovno pri vyzdvihnutí zbrojáku, problém bol ale v tom, že pani policajtka mi ju vrátila, že ju mám najskôr zviazať (a to teda: predierovať dvomi dierami, prevliecť cez to motúz, zauzliť a vzadu prilepiť...) a potom mi to zaeviduje, ale že ak nemám čas sa vrátiť tak ju môžem doniesť až keď prídem zaevidovať zbraň, čo teda môže byť vzhľadom na nákupko aj 2 mesiace... takže nemyslím, že by extra bazírovali na tom, kedy si zaevidoval záznamovú knihu. ALE pravdepodobne to bude od úseku k úseku iné, nakoľko ani to zväzovanie nevyžadujú úplne všade :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"