Krádež dreva z dvora

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Djalo sa to aj tuto zimu, ked sused susedovi takto robil zle. Bolo to aj niekde v spravach.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Snypo napísal:ako Rasto písal,airsoft puska nejaka naladovat zasobník a potom sa iba zabávať :lol:
Zábava to môže byť, pokiaľ ti tam budú chodiť na drevo len analfabeti s IQ hlboko pod priemerom.
Akonáhle zoberú do partie nejakého miestneho "chytráka" alebo im niektorá mimovládka spraví bezplatný právny servis, môžeš sa imho (navyše ako držiteľ ZP) dostať do celkom slušného prúseru.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

peterson napísal:Sigpositive: je niečo nové v tvojej "drevnej kauze" ?

Na takúto problematiku by sa mohla kludne založiť téma: "strážny kemp" , kde by boli pozvánky- kto, kde, kedy potrebuje pomoc.
Bola by to taká malá praktická realizácia WTSHTF. Foristi by sa lepšie spoznali, pocvičili by si právne vedomie a možno by zažili aj niaky ten nočný adrenalín pri reálnom strete s páchatelmi.
V BA už také veci boli hlavne v podzemných garážach, kde si majitelia robili postriežky na zlodejov. Občas nám požičali ovládače od vst.brán a číhali sme my.
Samozrejme taká postriežka na chate niekde v lese bude mať svoje obmedzenia. Úschova auta- bud niekde dalej v lese, alebo v najbližšom rodinnom dome v dedine. A určite by som skočil na miestne príslušné Obvodné oddelenie, kde by som pánovi riaditeľovi oznámil, že vzhľadom na pokračujúce krádeže dreva budem na číhanej s kamošmi a pravdepodobne budeme potrebovať pomoc hliadky PZ vo finále. Predíde sa tým otočeniu situácie napr. známosťami medzi niekým z hliadky a zlodejmi. (darmo miestne vidiecke väzby sú silné... :roll: )

------------------------------------------
moje riadky berte ako teoretickú úvahu nad načrtnutým problémom. V konkrétnom teritoriu sa samotná realizácia ochrany majetku prispôsobuje tamojším špecifikám a situácií.

To fakt? :D :D Ak niekto túži po adrenalíne mám k dispozicii dve včelnice- Jednu na okraji lesa neďaleko vzdušnou čiarou cca 1, 5km je geto nepríspôsobivých. Myslím si že majitelia neďalekej záhradkarskej osagy by toto vŕúcne uvítali. A druhá je na 180 ha súkromnom pozemku. Adrenalín zaručený, minimálne v podobe nočných návštev pažravých diviakov... spacáky, sváča a horúca káva ráno samozrejmosť aj odvoz autom vrámci PD zabezpečím :D Včelnice sú momentálne 24 monitorované fotopascami čiže v prípade problému je aj fotodokumentácia. Pre menej odvážnych zakladám aj Tretiu včelnicu tú viem tiež poskytnúť na podobné účely. Bude u mňa na 30 árovom pozemku..
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Deputy napísal:Isteho casu (-20Y) som pocul o takejto obrane pred kradezami dreva na strednom Slovensku: chlapik navrtal drevo, natlacil dnu par samopalovych nabojov a zatrel tmelom. O par dni "indianom" buchla piecka
:twisted:
To isté mi napadlo...viď "Slovácko sa nesúdi" ... https://www.youtube.com/watch?v=w9U0qbemZPI
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"