Spravne drzanie a postoj

inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

arminius napísal:Môže byť , celkom pekné a profi :!:

Videl som svojho času na strelnici pri pravidelných povinných streľbách viacerých , ako držali svoju zbraň . No najviac ma zaujal postoj môjho bývalého šéfa , ktorý bol slepý na pravé oko / pyrotechnická činnosť /. Tento na palebnej čiare zaujal postoj : pravá noha vpredu,pravá ruka s pištoľou namierená na terč. No a keďže bol na pravé oko slepý , tak mieril samozrejme ľavým :!: :!: :!: Ten postoj bol pohľad pre bohov :lol: :lol: :lol: No smiech išiel nabok , keď som videl zásahy . Ten starý fronťák / dával dokopy Duklu / nešiel zásadne pod 25 bodov :!: :!: :!:
ja som tiez pravak a dominantne oko mam lave, ja som to zriesil tak ze som sa naucil strielat lavou rukou. a nebadam ze by to bol handycap. skor sa potykam s psychologiou pri strelbe.... obcas sa mi rozhadze sustredenie.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

nahodou, byt lavak pri strelbe ma vyhody... aj policajti hladaju zbran vacsinou na pravej strane
inspiring_greider

Príspevok od používateľa inspiring_greider »

z vlastnej skusenosti (som lavak :) )ti mozem povedat ze to prinasa viac starosti ako uzitku....nehovoriac o kupe a vybere dlhej zbrane ...otras :roll:
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

mne sa tiez trochu zda ze je to na obtiaz v urcitych ohlach. Kupa zbrane je problem. hlavne sportove tvarovane pazby su o nieco drahsie.
a niektore zbrane vobec niesu prisposobene pre lavakov, vyzaduju vacsiu ostrazitost...

ja som to zriesil tak ze som primarne pravak len strielam lavou len sportovou pistolou a tu mam vytvarovanu uz. Pokial mi daju si zastrielat z nejakej "cudzej" pistole obsluhujem ju pravou, lepsie ju uchopim, len horsie sa mi mieri.

a pusky len nalavo.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Existuje jedno CD- Zbrane a tam su zakladne postoje krasne vysvetlene a spolu aj s videami.
Je to uz starsie CD, ale okrem zakona aktualne aj dnes.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Moc to sem nepatri,ale nechcem zakladat novu temu,takže včera som prvy krat strielal zo všade zatracovanej policajtnej CZ 82 a CZ 83(9mm Mak... a 7,65).Obidve zbrane som mal prvy krat v ruke a nastrielal som s nimi neporovnatelne lepšie ako s mojimi K100 a HS SC alebo kamošoveho HK USP Compakt...Poprosim skusenejšich kolegov nech sa vyjadria čim to bude?Môže to byt mieridlami?Na tych Cz su o poznanie užšie....Vdaka za postrehy. :)
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Mieridlam nic nechyba, ale asi to bude tou kultivovanou spustou a prirodzenym vyssim CZ uchopom.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Hlavnu pricinu vidim v pevnej hlavni, kedze obe maju dynamicky zaver. Ale aj rukovat je tam velmi vydarena. Daju sa s nou strelit pekne vysledky. Rozhodne odporucam vyskusat, ked bude prilezitost.
Naposledy upravil/-a DUSO v 13 Feb 2011, 16:23, upravené celkom 1 krát.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

No som z toho trocha neštastny :) ,že z dvoch novych zbrani netrafim to čo z 30 ročnych vykopaviek :) Mimochodom na K100 mam spušt od vyroby dost jemnu narozdiel od HS alebo kamošovho HK(z HK to moc nešlo ani znamemu čo mal tie Cz-ty a ten striela o dve triedy lepšie ako ja...)
Mohla by to byt kombinacia širokych obrannych mieridiel a strhavania spojenym s chodom spušte???
Taktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Taktik »

Chcel by som poprosit o radu. Ide o problematiku dominantneho oka pri miereni s oboma ocami otvorenymi. Nasiel som tu niekolko tem kde je o tom zmienka, ale na moju otazku som zatial odpoved nenasiel ani na zahranicnych forach (ak to tu niekde je ospravedlnujem sa). Pri strelbe strielam lavou rukou a vzdy som mieril lavym okom. Podla postupov (spomenutych tu fore, alebo dostupnych na internete) mi vychadza dominantne oko prave. Vsade sa spomina ze je potrebne mierit dominantnym okom koli ostrosti a rychlosti zamierenia atd a vseobecne koli dosiahnutiu lepsich vysledkov... ja osobne nevidim rozdiel pri miereni pravym alebo lavym okom (obe otvorene). Je mozne ze dokazem pri strelbe donutit lave oko prebrat ''iniciativu''? pytal som sa zopar ludi, ale vsetci mi povedali ze nevedia namierit nedominantym okom resp. vidia podstatne horsie, tak by som rad pocul vas nazor ak s tym ma niekto podobnu skusenost.. lavym okom vidim mozno o trochu menej ostro, ale vsimnem si to len ked sa velmi snazim (obe oci mam v poriadku a nenosim okuliare).. dufam ze som nedal do placu uplnu hlupost.. nechcel som zakladat novu temu, tu to tiez bolo spomenute. Vopred dakujem za pripadne odpovede a objasnenia.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Huh, keď ti to príde komfortné a nedosahuješ horšie výsledky, potom nemáš čo riešiť...
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Kľudne je možné, že "dominancia" pravého oka nie je až taká výrazná, aby pri patričnom sústredení na zamierenie si ľavé oko "prevzalo" mieridlá.
Ja mám dominantné pravé oko, strieľam krátke ľavou rukou (predsúvam si zbraň trochu doprava). S poloprivretým pravým okom však môžem mieriť aj ľavým (zhodou okolností ním vidím ostrejšie - okuliare mám a používam na čítanie, každé oko má iné dioptrie).
Takže duplikujem predošlého - ak to ide, nestaraj sa a triafaj :D
Taktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Taktik »

Dakujem za rady pani. Bol som nakoniec na vysetreni, tak sa podelim o skusenost. Senzoricky aj motoricky mam dominantne oko lave. Takze domace testy ako pozerat cez <> vytvorenu z dlani alebo ukazovat prstom na nejaky predmet a potom zatvorit oko u mna neboli relevantne. :) u vacsiny to ale asi sedi, netvrdim, ze nie. Kazdopadne mam slabu dominanciu lebo mierit mozem spolahlivo oboma ocami.
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

za posledne 3 roky sa mi podstatne zhorsil zrak na blizko, prave oko, moje dovtedy dominantne, sa zhorsilo o cosi viac, lave dovtedy nedominantne prebralo dominanciu, pri strelbe stale mierim pravym, zvyk nepusti, ostrost videnia muchy sa teraz snazim riesit okuliarmi
Taktik
občasný prispievateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Taktik »

Isiel som si vybrat do optiky okuliare, nakolko mi lekar nadelil malu korekciu a tam ma zlakali na opatovne vysetrenie. Musim povedat ze to bolo ovela sofistikovanejsie a urobili mi ovela viac testov ako lekar predtym. Vysledok? Vraj alternujem dominantne oko. 2-3% ludi je vraj na tom podobne. Nemam ani jedno vyslovene dominantne. Cize da sa aj tak. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"