Pištoľ proti nožu - 21 stôp (7 metrov)

inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Este jeden komentar napisem, stal som asi 10 rokov dozadu na elektrickovej zastavke pri americkom namesti, stanok PNS, pani isla na WC, zavrela okno, zamkla dvere a isla. Prisli dvaja chalani, ktory si vsimli, ze tam nikto nie je, dali bundu na okno a vyraziliho a zacali sa nacahovat po veciach. Na oboch stranach, zastavkach, kopa ludi, kolko ludi nieco spravilo alebo volalo policiu? Kazdy sa doslovne otocil chrbtom a,, nic,, nevidel, cize policia to nema ako riesit, ak tam zrovna nie je. Vtedy som nemal zbran, ale aspon som na nich zakrical a na telefone uz mal 158. Reakcia zlodejov bola, ze nic nezobrali a usli. Ale z cca 40 ludi som iba ja volal. Bohuzial v dnesnom svete su ludia neohladuplni a hladia iba na seba. V skratke este jeden pripad na neohladuplnost, lezal muz na zemy , tak som s kamosom isiel pozriet co sa deje a mal zachvat, volame RZP, po prvotnom osetreni hovoril ze tam lezal 20 minut, preslo okolo neho dost ludi a nikto nic, reakcia ludi, ozraty zaspal a pritom to bolo inak
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Hrdinov su plne cintoriny ale bez nich by to vyzeralo uplne inak ... akakolvek reakcia vyvola akciu(resp. vice versa). Ci uz postavenie sa sefovi, policajtovi pri vydavani ZP alebo zlodejovi so srubovakom... ale jasne, je to kazdeho osobne rozhodnutie ako sa bude spravat.
Používateľov profilový obrázok
canis lupus
prispievateľ
Príspevky: 455
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa canis lupus »

Ja nie som ten co sa otáča chrbtom. Dva krát som si zlomil ruku keď som obranil cudzie dievča pri násilí jej priateľa. Takých prípadov som zažil viac ako vravíš tomáš, v autobuse atď keď obťažoval bezdomovec ľudí nadával im atď. Ale kvôli autu by mi to za to nestalo
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Musim suhlasit kazda akcia vyvola reakciu a je uz len na osobe, do akej akcie pojde, aj ziadna akcia, je v podstate akcia, ktora sposobi napr. pachanie dalsej trestnej cinnosti. Je uz len na zvazeni, ci si clovek veri, ze dokaze zvladnut osobu, utocnika. Najprv fetak vykrada auto, aby mal na fet a neskor spravi lupez, aby mal na fet a poskodeny pri lupezi moze byt kludne moja rodina. Cize teraz to bolo iba auto, ale ta ista osoba moze robit lupeze neskor, teraz som ho chytil pri aute, ale kde je napisane, ze nemohol robit aj lupeze a neprislo sa nato? Kamarata napadol fetak, dal mu fetak na nos a isiel dole, ukradol mu 3 eura a ten isty fetak vykradal aj auta. Ci sa tyka ochrany baby, mam skusenost s kamaratom na Obchodnej ulici v BA, v piatok v noci, ked anglican obtazovla babu a ked sa branila zacal ju bit, dvaja sme mali co robit s jednym utocnikom. Ale to som uz daleko od temy, cize koncim svoj debatny krúžok.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Zakricat na neho co to robi, v takomto pripade, je podla mna minimum co moze clovek spravit, vo vacsine pripadov takto pristihnuty pachatel proste utecie (vtedy by som za nim ja uz rozhodne nebezal narozdiel od toho co naznacil TomasARN, kazdy mame inu odvahu... :-)), ale pre pripad ked mu prepne a pojde po vas je dobre byt pripraveny bud na rychly ustup, alebo sa branit.

"Na to, aby zlo zvitazilo, staci malo - aby dobri ludia nerobili nic."
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"