Nosenie zbrane a pípaky v obchodoch

Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Nosenie zbrane a pípaky v obchodoch

Príspevok od používateľa Kyblik »

Zdravím všetkých.
Stalo sa Vám už, že ste mali so sebou pištoľ a pípali ste v obchodoch aj pri príchode aj odchode z obchodu?
Ja som bol včera v Laugaricii a skoro v každom obchode som pípal. Mne to bolo celkom smiešne, ale žena už po piatom obchode radšej chodila predo mnou a zúrila a že vraj nabudúce so mnou nejde... Jak fajn... :D
Mal som so sebou ešte aj 2 naládované zásobníky navyše. Potom som ich hodil žene do kabelky a tá nepípala, ale ja som pípal aj bez nich len s kvérom.
Doteraz sa mi nič podobné nestalo a to nosím stále so sebou. Mal som Glock 19.
Rozmýšľal som, či mi to nejak nemohlo zmagnetizovať alebo sa nabiť statickou elektrinou. Má to nejaký vplyv?
Ďakujem za odpovede...
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Skor si nal na sebe nieco novr, kde zabudli odstranit nalepku alebo nieco tomu podobne
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Nestalo sa mi ani raz. To nie su detektory ako na letisku, nie je dovod aby to reagovalo na zbran.
Používateľov profilový obrázok
Wakama
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 8 years 4 months

Príspevok od používateľa Wakama »

stačí mať nové rifle,opasok alebo nejakú bundu kde ti máš také nálepky ako na fľašiach s alkoholom
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

No to by veru aj mohlo byť. Cez víkend som v Prahe niečo pokúpil. Dnes keď prídem z práce popozerám oblečenie.
Tiež mi bolo divné, že to skoro všade piští. Myslel som už, že či to nemajú nejak nanovo ochránené proti zbraniam...
A to mi manželka s kľudom povedala, aby som si išiel glocka odložiť do auta... :D Aspoň by som prišiel na to, že to nie je zbraňou. Teda aspoň dúfam...
Keď zistím, dám vedieť. Díky za tip.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

bola by sranda, ak by si mal totožné oblečenie ako niektorá predajňa. Detektívy bz ti prišili krádež a nemal by si kamerové alibi 8)
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Registered for: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Mne G19 v obchodoch nepipa. Ale raz som mal novu penazenku Samsonite a tam bola v takom uplne zastrcenom priecinku, o ktorom som ani nevedel ze tam je, zasunuta kontrolna nalepka. Nasiel som ju tak po stvrt roku.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 800
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Kyblik, v tvojom prípade sa dá takmer isto tvrdiť, že je to neodkódovaným ochranným čipom, ktorý máš skrytý v nejakom nedávno kúpenom tovare, zrejme v oblečení. Mne sa to pred nejakým časom tiež stalo. Zbraňou to určite nie je.
Niekedy totiž nestačí čip iba odkódovať; keď ho nájdeš, tak ho radšej odstrihni (väčšinou je to taký obybný "plošák" vlepený v textílii). Len prosím ťa, neodkladaj zbraň do auta (bez dozoru), aby si potom nezakladal tému: "Zmizla mi zbraň z auta - čo s tým teraz...? :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Zbraňou to na 100% nebolo. Bezpečnostná nálepka môže byť vlepená kdekoľvek na oblečení, knihe, peňaženke, topánkach......
Na oblečenie sa najčastejšie lepi na štítok, ktorý je všitý na vnútornej strane. Už som sa stretol aj s tým, že bezpečnostná nálepka bola všitá vo vnútri koženky za 800E. Majiteľ bol z toho nešťastný, lebo už roky všade pískal :lol:
Ak to nevieš nájsť sám, tak popros niekoho v obchode. Niekde majú aj ručné detektory, ktorými ti to vedia presne lokalizovať. Ak nemajú, tak postupne vykladaj oblečenie na predjaný pult, kde majú ten detektor zabudovaný :wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Sused pípal pri odchode z Tesca, prezreli košík, tašku, vrecká - úplne všetko a nanašli nič - až doma pri odkladaní topánok zistil, že na podrážke či na opätku mal nalepený ten plastový pásik, čo býval vlepený vnútri krabičiek s drahšou kozmetikou... dajaký degeš si privyrobil :wink:
Používateľov profilový obrázok
Ferri719
prispievateľ
Príspevky: 385
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa Ferri719 »

viem ze v lidli mi obcas pipa aj ruksak s cca 14m UTP kablom. Podla info SBSkara ethernet kable to zvyknu robit...
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

To s káblami môže byť. Už sa mi to stalo s predlžovačkou, ktorá bola zmotaná a zapojená sama do seba.
inspiring_payne

Príspevok od používateľa inspiring_payne »

Tiez mi pipal notebook, podla SBSkara sa im to stava casto pri notebooku, ale stalo sa mi to vzdy iba v tom istom obchode.
Používateľov profilový obrázok
Kyblik
prispievateľ
Príspevky: 155
Registered for: 11 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kyblik »

Tak som to našiel chlapi. Bolo to na svetri, čo mám od septembra. Možno zhodou okolností som ho na sebe ešte nemal niekde, kde by pipal.
Fotograf neboj sa. Do auta určite nič neodkladám. Poznám zákon celkom slušne.
Ďakujem všetkým za rady. No a už zase môže chodiť žena so mnou sakra... :D
XF
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3690
Registered for: 15 years 6 months

Príspevok od používateľa Mesi »

...a myslim ze tato tema bola 2-3 prispevkom vycerpana :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"