Výber prvej zbrane a otázky okolo toho

friendly_tesla

Príspevok od používateľa friendly_tesla »

Takže nielen v okolí, ale v celom Nitrianskom kraji sa nenájde strelnica s Glockom. Nechápem, jedna z najrozšírenejších a najpopulárnejších pištolí a najbližšie som ho zatiaľ našiel na strelnici k dispozícii niekde v Lozorne, super.....
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Nehladáš trochu zle? Si NR a najbližšia až v Lozorne? Však v Ba je ich niekoľko s Glockom, v Trnave tiež... A moc sa mi nechce veriť, že Fraňo nemá Glocka, ale nehádam sa...
Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 210
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

OMG, proste vybehni cez vikend na najblizsiu strelnicu (v NR napr. Frano), sanca ze tam natrafis na niekoho s G17/19 je dost vysoka. Oslov dotycneho a povedz mu o co ide. S neochotou na strelnici som sa stretol malokedy.
tomas120
častý prispievateľ
Príspevky: 706
Dátum registrácie: 7 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas120 »

Zavolaj na strelnicu napr. do Mochoviec, myslím že tam majú glocka 17 /nie som si 100% istý/ po telefóne sa s nimi dá bez problémov dohodnúť.
friendly_tesla

Príspevok od používateľa friendly_tesla »

Frano nema, Mochovce nemaju tiez. Lozorno mi asi hodilo sidlo spolocnosti, ktora strelnicu prevadzkuje, na mape je inde, ale tiez v celku daleko. Glocka nema ani Trnovec nad Vahom, Mojmirovce a uz ani neviem kde som vsade volal. Zavar nista, Trnava je vraj pre verejnost teraz zatvorena. Snazil som sa najst nieco do polhodiny cesty. Objavil som Velke ulany maju Glocka, takze asi tam vybehnem. Bieda je to v tom NR kraji...

Gabo... Zase behat po strelniciach a hladat cloveka s Glockom to nebudem :)
friendly_tesla

Príspevok od používateľa friendly_tesla »

Mozno este Levice by mohli mat na tie som zabudol. Kazdopadne je to divne, ze je problem zohnat takuto zbran. Keby zhanam Desert eagle tak nepoviem, ale Glocka....
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Riesis nezmysly. Nevies strielat, tak ti to ako sa ktora zbran chova aj tak bude na nic. Chod do predajne, co ti je sympaticke a ma dobe referencie si chyt do ruky a ked sa to bude aj dobre drzat tak si to kup. A potom sa s tym co si kupis za pomoci niekoho skuseneho uc strielat. Pretoze ked to nevies drzat, ked nevies mierit a spustat, tak to ze ti to mozno trocha dobre popada do terca nic neznamena. Pretoze potom ti niekto vysvetli kde robis chyby, chytis to ako treba a zrazu zistis ze ti ta zbran vobec nesedi. Kup si zbran a zacni strielat. A az ked sa dostanes na taku uroven ze zistis ze tvoje limity su obmedzovane zbranou, rozmyslaj nad jej vymenou.
friendly_tesla

Príspevok od používateľa friendly_tesla »

Tebe sa to tak možno zdá, ale už som bol v predajni, už som si tie zbrane pochytal a aj som si zastrieľal z viacerých zbraní. Chcem si však zastrieľať z Glocka, pretože ten mi je najviac sympatický a som veľmi zvedavý ako sa mi bude držať a celkovo ako sa mi s ním bude strieľať. A mimochodom už mám za sebou aj nejakú hodinu s inštruktorom, kde mi vysvetľoval presne to ako zbraň držať a strieľať.
Nechápem prečo na Slovensku musí toľko ľudí riešiť druhého myšlienkové pochody a úmysly, neviem prečo by som sa mal najprv naučiť dobre strieľať s hocijakou zbraňou čo sa mi nepáči, keď si ich môžem vyskúšať viac a vybrať si čo mi sedí. Či to môžu iba strelci, ktorých streľba je limitovaná zbraňou ? Prečo si ľudia v SR viac neuvedomujú to, že čo je dôležité pre nich nemusí byť pre druhého a že môj názor na určitú vec môže byť úplne iný ako tvoj, čo neznamená, že nie je správny alebo že oba nie sú správne.
Presne si napísal, čo ti je sympatické si kúp, to chcem aj spraviť, ale ja viem asi som blbec, keď si chcem pred tým z toho aj zastrieľať, obesiť ma....
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Ktory instruktor to bol?
Aku mal zbran?
Kedy si bol?
friendly_tesla

Príspevok od používateľa friendly_tesla »

Miesto, cas a moje rodne cislo nechces ?
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Keby si napisal "Bol som minuly tyzden dve hodiny s p.XYZ alebo pred dvoma tyzdnami na kurze pre ziadatelov vo firme YYY, myslim ze by to danym subjektom nevadilo, lebo vela ludi tu preve takto ziskalo kontakty. Pytam sa preto, lebo si myslim ze keby si nejaky kurz alebo instruktaz absolvoval, vacsinu otazok co kladies by si nepolozil. A ak si bol, omluvam sa a chcel by som vediet kto ta mal v starostlivosti, lebo taky absolvent je tiez vizitka instruktora.
friendly_tesla

Príspevok od používateľa friendly_tesla »

Bol som len nieco vyse hodinu pred par dnami. Co je na mojich otazkach zle ? Ze som riesil bezpecnost a vyber zbrani v dvoch roznych kalibroch ? Si myslis, ze po nejakom kurze budem mat tieto otazky zodpovedane a ze na strelnici chcem viest rozsiahlu teoreticku diskusiu alebo hlavne strielat... Ja viem, ze .22 a 9mmL su rozne kalibre a zbrane, chcel som vediet a pocut nazory inych a kedze toto je forum o zbraniach, tak myslim, ze od veci otazky to nie su. Nemam okolo seba desat ludi so zbrojakom, ze by som sa opytal ich a ja si rad vypocujem nazory od viacerych ludi. Niektori mi aj k veci odpovedali, za co im dakujem. Takisto neznamena, ze kazdy kto sa zaujima o strelbu, ci zbrane musi mat vsetko nastudovane a byt znalec zbrani, pre kazdeho to nemusi byt zaluba c. 1 a ak ma zbrojak, tak musi vediet tie zaklady, ale nemusi byt do poblematiky zazraty az po usi...
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

matmat napísal:Tebe sa to tak možno zdá, ale už som bol v predajni, už som si tie zbrane pochytal a aj som si zastrieľal z viacerých zbraní. Chcem si však zastrieľať z Glocka, pretože ten mi je najviac sympatický a som veľmi zvedavý ako sa mi bude držať a celkovo ako sa mi s ním bude strieľať. A mimochodom už mám za sebou aj nejakú hodinu s inštruktorom, kde mi vysvetľoval presne to ako zbraň držať a strieľať.
Nechápem prečo na Slovensku musí toľko ľudí riešiť druhého myšlienkové pochody a úmysly, neviem prečo by som sa mal najprv naučiť dobre strieľať s hocijakou zbraňou čo sa mi nepáči, keď si ich môžem vyskúšať viac a vybrať si čo mi sedí. Či to môžu iba strelci, ktorých streľba je limitovaná zbraňou ? Prečo si ľudia v SR viac neuvedomujú to, že čo je dôležité pre nich nemusí byť pre druhého a že môj názor na určitú vec môže byť úplne iný ako tvoj, čo neznamená, že nie je správny alebo že oba nie sú správne.
Presne si napísal, čo ti je sympatické si kúp, to chcem aj spraviť, ale ja viem asi som blbec, keď si chcem pred tým z toho aj zastrieľať, obesiť ma....
Len ti che pomôcť a ušetriť sklamanie, námahu, lóve. Možno to robí trochu invazívnejšie ale je to dobre mienené. Zbytočne kopeš do otvorených dverí.
friendly_tesla

Príspevok od používateľa friendly_tesla »

Čo nemáš rád Glocka ? :) Však cenovo nie je drahý, vyskúšať si ho chcem, kúpim si aj tak použitého, takže aké lóve, práve o lóve prídem, ak si kúpim niečo s čím nebudem spokojný.
Ja nekopem, iba diskutujem, nie som ani naštvaný, ani sa ma to nijak nedotýka, ak sa ti to z toho čo píšem zdá. Len som konštatoval, že toto je na Slovensku dosť častý jav. Ja sa ťa opýtam, kde a kedy ide vlak do Paríža a ty mi odpovieš, že vlak je na naprd, choď autom alebo lietadlom a vlakom až druhýkrát. Proste neodpovieš mi na otázku, ale máš tú nutkavú potrebu podsúvať mi tvoje videnie sveta, snáď sa chápeme.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Sčasti máš recht. Glok je fajn ale pre začiatočníka veľmi ťažko zvládnuteľná zbraň. Ak postavím dvoch rovnako nadaných záujemcov o streľbu na jednu štartovaciu čiaru s približne s tými istými možnosťami, tak ten čo si vyberie Gloka bude veľmi rýchlo zaostávať voči druhému s inou porovnateľnou zbraňou. Ak plast tak radšej Walther PPQ, XDM, HK SFP9, SW MP 9, všetko výrazne viac user friendly zbrane s veľmi ľahkými a dobre čitateľnými spúšťami.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"