test televizie abc

inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Zas snáď by v uvedenej situácii nemali všetci zbrane. Nemyslel som tým všetci, ale keby zbraň mali aspoň dvaja, traja a za sebou spomínané kurzy, tak si to nemyslím lebo osvojovanie si bezpečnosti pri manipulácii so zbraňou by malo byť v podobných kurzoch prvoradé . Štatisticky??? Vieš o nejakom linku kde je podobný test alebo nejaký rozbor testu za podmienok o ktorých som písal? Hoď sem nech mrknem prosím . :shock:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Napisal som "asi" co je len moj predpoklad takze statistika zatial nie je :-)
Keby si dal vsetkym teenagerom, ktori by chceli na strednej skole strelne zbrane, neviem ako by sa skoncil obycajny futbalovy zapas dvoch superiacich skol :-)

Je jasne ze keby mali traja strelne zbrane a vedeli by s nimi zachadzat, utocnikove sance by sa rapidne znizili. Ale inteligentni ludia vo vseobecnosti odcudzuju zbrane takze nasilu studentom na VS by si zbrane asi nenanutil.
Osobne by som dovolil mat na pode VS strelnu zbran v skrytom noseni a kto ju bude chiet mat, nech ma. Najvacsia deviza pri takejto situacii je ze strelec by nevedel kto by po nom mohol zacat strielat, respektive by to ani neskusal.
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Ale inteligentni ludia vo vseobecnosti odcudzuju zbrane takze nasilu studentom na VS by si zbrane asi nenanutil.
Opatrne :D Niekto by si to mohol zle vysvetliť :roll:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...no tym by som si nebol az taky isty, ze by to neskusal...ono ten ktory napadne skolu plnu mladych nevinych ludi nie je normalny a jedna sa o vypatlanca, ktoremu je jedno ci tam su alebo niesu zbrane a vacsinou ide na istu smrt...takze zbrane by mu asi neprekazali. O krem toho ma obrovsku vyhodu momentu prekvapenia a paniky..samozrejme ze prvy by padli ludia s ,,vysokym laktom,, a potom ostatny... Ono sa tu bavime aj tak o nicom, pretoze kazdy jeden utok je individualny a utocnici nemaju do predu jasny plan, okrem zabijania. Osobne by som ja volil ukryt a az potom riesil nieco zo zbranou, ak by som mal moznost a cas...ale to vsetko len hypoteticky lebo stres je velkym faktorom pri takejto situacii...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Uvaha:

kuro159 isiel by si zabijat do podniku kde chodia teenegeri alebo do podniku kde sa schadzaju prislusnici utvaru osobitneho urcenia :-)

Kde by si asi mal vyssie skore v kills-och ?
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

To teda cumim s cim sa zapodievas... :shock: Ja by som nesiel nikam zabijat, ale skola je skola a nie ozbrojeny zbor... A kedze niesom magor-sialenec, tak ti na to neviem odpovedat. 8)
Ale skola by mala ostat skolou a treba pokial sa da eliminovat magorov-sialencov vonku a nie v skolach...tam je velke riziko...si myslim, ale nie som odbornik a ani nim nechcem byt... 8)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

janesk napísal:
Ale inteligentni ludia vo vseobecnosti odcudzuju zbrane takze nasilu studentom na VS by si zbrane asi nenanutil.
Opatrne :D Niekto by si to mohol zle vysvetliť :roll:
Az teraz mi dobehlo co som vlastne napisal :-)

Myslel som to vseobecne, jasne ze drzitelia zbrani nie su dementi len maju tendenciu riesit veci fyzicky, kdezto inteligentni ludia povazuju za svoju najvacsiu zbran inteligenciu co je v podstate skutocne najlepsia zbran len chyba spociva v tom, ze ich inteligencia vela krat nie je dostacujuca (o com sa presvedcia, az ked situacia nastane ) a situacia sa musi nakoniec aj tak riesit fyzicky.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

BKSL napísal:inteligentni ludia povazuju za svoju najvacsiu zbran inteligenciu
Podla mna to tak nie je. Ak sa k tej inteligencii pripaja prilis velka davka sebavedomia, teda jedinec je namysleny vseved, tak mozno hej. Ale ak je niekto "normalne" inteligentny a ma trochu prehlad co sa okolo neho vo svete deje, tak urcite uzna, ze su situacie, ktore sa nedaju riesit inak ako fyzicky, aj keby on sam tu situaciu fyzicky neriesil.

Apropo, seriovy vrahovia, ktori zabijaju roky az desatrocia a je velmi tazke ich chytit su nadpriemerne inteligentni, ale uznavam ze to uz je extrem.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

s tym iq sa da suhlasit, ale nasli sa aj vynimky, napr. http://en.wikipedia.org/wiki/Ottis_Toole , ktory mal udajne okolo 75 bodov, ale mal komplica.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Je to silne OT, ale vobec sa necudujem, ze sa z neho stal nasilnik. Toto je ako v horore! :shock: :shock: :shock:

Born in Jacksonville, Florida, he was abandoned by his father at age seven. Toole's mother was a religious fanatic, and Toole later claimed that she abused him and dressed him in girl's clothing. As a young child, Toole suffered incest at the hands of many close relatives, including his mother and older sister. His maternal grandmother was a satanist, who exposed him to various satanic practices and rituals in his youth, including self-mutilation and graverobbing, and dubbed him "Devil's Child".
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Test s nulovou vypovedaciou hodnotou, tak to hodnotim. Ale po odstraneni, hlavnych nedostatkov ako to, ze utocnik hned vedel, kto ma zbran a ty co ju mali, nemali absolutne ziadne skusenosti so zbranou (az uz niekto vlastni zbran, by mal mat natrenovane aspon zaklady tasenia, strelby a pod. a nie byt laik, ktory ju drzi prvy krat v zivote) a utocnik nemal byt profesional a nemal ocakavat, ze v tej triede bude urcite kladeny odpor aj so zbranou. Potom nebude cielom testu iba prosto dokazat, ze zbran laikovi-studentovi nebude k osohu, ale bude mat aj urcitu objektivitu.

Z gunlexu ma zaujali tieto pripady:
Izrael: Palestinský terorista zahájil masakr v knihovně židovského semináře. Student Jicchak Dadon vytáhl zbraň a pachatele zranil. Ten pak utekl do knihovny, kde jej později zneškodnila vojenská hlídka.

1997, Pearl, Mississippi: Šestnáctiletý chlapec ubodal svou matku, pak s puškou pokračoval ve vraždění na místní střední škole. Zástupce ředitele Joel Myrick slyšel střelbu, doběhl si do auta pro pistoli a konfrontoval útočníka. Ten se vzdal.


1998, Edinboro, Pennsylvánie: Čtrnáctiletý chlapec zahájil střelbu na maturitním večírku v místní restauraci. Majitel restaurace se proti němu postavil s brokovnicí. Opět, pachatel se vzdal.



2002, Appalachian Law School, Virginie: Dva studenti si doběhli do auta pro pistole a zadrželi pachatele, který se přišel pomstít za vyhození ze školy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"