Agresivita na cestách

krisztian
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 14 years 10 months

Agresivita na cestách

Príspevok od používateľa krisztian »

Dneska sa mi to stalo. Soferujem uz domov. Uz som mal akoze fajront, pricom mi jeden idiot z vedlajsej cesty vosiel do mojho jazdneho pruhu dobrych tridsat centimetrov, proste som nevedel prejst lebo aj na druhej strane stalo auto (mam dodavku SPRINTER). Musel som uplne pribrzdit, takze som mu ukazal vtedy co sa ukazuje, a pomalicky som presiel.
Nato on vystartoval zamnou predbehol ma a dobry kilometer ma blokoval isiel predomnou v STREDE vozovky 20 kilometrovou rychlostou.
Potom zastavil, vyskocil z auta (ja som sedel dalej v aute) a zacal mi nadavat ze co to malo znamenat, co som mu ukazoval, rozbyje mi papulu, ze on robi na policii a ze somnou vyje... , vybavi mi aby mi zpbrali vodicak atd....
Co by bolo keby som v tej chvili vytiahol zbran a natiahol a polozil na palubovku. Proste aby som ho vystrasil... (ani na sekundu by som nemieril nanho)
Aky postih by mi hrozil?
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Registered for: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 26 Mar 2012, 12:23, upravené celkom 1 krát.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa scar »

...kam chodite na taketo scenare :?: :roll:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

scar

To nie sú scenáre , to je holá skutočnosť , čistá realita ...

Svojho času , keď som čítal nejaké publikácie , videl nejaký film , tiež ma mrazilo . Jednalo sa o dejovú líniu rôznych zdravotných poisťovní , nemocníc , justície a podobne . Tieto sa vtedy odohrávali v tom zlom kapitalizme .
Dnes sú to každodenné udalosti / vymoženosti :lol: :lol: / našej zlatej sociálnej demokracie .... :wink: :roll: :lol:
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 22 Dec 2009, 20:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Ak by ti autom robil to co popisujes, tak by si mal zavolat z auta na policiu, ze tam a tam tam ta uz dlhsiu dobu ohrozuje vodic toho a toho vozidla RZ ta a ta. V ziadnom pripade nevytahovat zbran a nedat mu vediet ze zbran mas. V pripade skutocneho utoku sa pripavis o moznost momentu jeho prekvapenia. Reakcia ktoru si popisal by bola asi to najhorsie co mozes spravit.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

zalezi co ten chlapik robi, ak sa da, mozno by som sa snazil aj vycuvat... pokial vsak uz niekomu pohrozis zbranou, treba hned zavolat na policiu a cely incident ohlasit... vo vlastnom zaujme
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

krisztian: Uz len to, ze si mu ukazal fuckera je v niektorych krajinach priestupok. Ak to bol skutocne organ tak ta mohol poriesit a ta zbran by ti len pritazila.
Na druhej strane ak by si ten jeho vystup nahral na mobil tak by z toho mohol mat riadny pruser.

Mne sa stalo nieco odobne ked ma po pruhu pre autobus predbehlo auto a agresivne sa snazilo zaradit predo mna. Samozrejme, ze som ho nepustil. Na najblizsej krizovatke ma predbehol a zablokoval cestu. Tiez ma riesil podobnym sposobom. Zamkol som sa v aute okno som otvoril len na tolko aby ma mohol pocut. Kludne som mu oznamil, ze ak je policajt nech sa preukaze to ho este viac vytocilo. Zobral som mobil a tvaril som sa, ze volam policiu. Ked to zbadal radsej zmizol.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Toto su velmi komplikovane situacie a neexistuje jednoznacne riesenie.
Ja osobne maximalne pokrutim hlavou. Pokial sa nic nestane po 15 sekundach si na to ani nespomeniem.
(Sam niekedy urobim ukazkovu "...ovinu" a potom sa to snazim uhrat do out-u)
Kazdopadne na nechcenu chybu ineho sofera reagovat vyostrenim medziludskych vztahov nie je najlepsi napad ( co je ale nechcena chyba, ked je raz niekto magor :-) )
V tychto situaciach sa mi osvedcilo zbytocne neprovokovat ale zas dat najavo odkial-pokial ak je to mozne.
( Ked piati vyletia z auta, jeden pastou spravi preliacinu na kapote tak treba zvazovat aj "ine" moznosti, ale pritom stale plati ze hrdinov su plne cintoriny). Pri takychto situaciach je to uz cista "priroda" v medziludskych vztahoch.
Silnejsi vyhrava !!! Bezny 40 kW motor ma viac sily ako 5 strong-manov :-)

A kedze sme tu vacsinou pro-gun orientovani tak:

Ak nikto z nich nema gun je to jasne, urobim bububu.
Ale pri takychto magoroch je velka sanca, ze niekto ju ma tak radsej tu spatecku a plny plyn. Pre tych co maju vyssie podvozok, tak moze byt aj jednotka a plny plyn :-)
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

AKI napísal:krisztian: Uz len to, ze si mu ukazal fuckera je v niektorych krajinach priestupok. Ak to bol skutocne organ tak ta mohol poriesit a ta zbran by ti len pritazila.
Na druhej strane ak by si ten jeho vystup nahral na mobil tak by z toho mohol mat riadny pruser.

Mne sa stalo nieco odobne ked ma po pruhu pre autobus predbehlo auto a agresivne sa snazilo zaradit predo mna. Samozrejme, ze som ho nepustil. Na najblizsej krizovatke ma predbehol a zablokoval cestu. Tiez ma riesil podobnym sposobom. Zamkol som sa v aute okno som otvoril len na tolko aby ma mohol pocut. Kludne som mu oznamil, ze ak je policajt nech sa preukaze to ho este viac vytocilo. Zobral som mobil a tvaril som sa, ze volam policiu. Ked to zbadal radsej zmizol.
Otočil by som inak , aj som to už zrobil ....

Proste stalo sa , čo sa stalo ....dotyčný sa rozčuloval , tak som mu miesto fuckera poslal vzdušný božtek ... :wink:
V tej chvíli nevedel , vytočný na mraky , čo má robiť a ja v pohode ahóóóój ...
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Aj ja to robievam a musim potvrdit,ze to naozaj dobre ucinkuje :wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

z toho co tu citam, mi to pride ako kurz pokory.
chujko ma ohrozi, ja zatrubim, chujko mi ide dat priucku a brzdi ma alebo nieco podobne.
zalezi na mne, ci strpim, alebo mu chcem ukazat, kto je skutocny sef a potencialne tym celu situaciu viac vyhrotim.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

AKI napísal:krisztian: Uz len to, ze si mu ukazal fuckera je v niektorych krajinach priestupok...
hanlive gesta su priestupkom po poslednej novele aj u nas
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Registered for: 20 years 7 months

Príspevok od používateľa AKI »

arminius:
Chybicky z nepozornosti - tolerujem uplne s chladnou hlavou, dokonca ked sofer/ka este priatelsky zamava je vec poriesana. Neznasam vsak arogantnych magorov co si myslia, ze cestu vymysleli len pre nich a tak sa aj spravaju.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Jak by " Banán " povedal :

" Presne tááááááák " :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"