Nosiť s nabojom v komore alebo bez?

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

kupte si nieco co ma iba SA a podobne veci nebude musiet riesit :wink: :lol:
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

ako vravis. STI LS vedie :)
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ja osobne preferujem uz iba velke odpory spuste nad 25 N a dlhy chod a samozrejme vzdy s nabojom v komore :-)

Ked pozerate v pevnom postoji uz 5 sekund cez mieridla na terc, potom 3 sekundy stlacate samotnu spust s odporom 10 N a drahou 3 mm asi nepojde o pudovu strelbu, ze bububu ... to co sa robi ... bum,bum ... to co bolo ... a ste vylepeni ako leco :shock:

Ked som si kupoval K100 ... ej to bude pecka SA rezim, potom Glock 26 ... jasne dam 20 N stojinu spuste a dalsie super upravy a potom mi to doslo.
Cim viac so zbranou zrychlujete vsetky cinnosti tak akosi cit v prstoch klesa.
To co sa Vam pri mierenke zdalo tazko stlacitelne, Vam za behu zrazu striela skoro same az uz strielate nechtiac pomaly po sebe.
Ked mierenka tak spust ako maslo aj s 5 N odporom ale do puzdrovych vytrhavaciek, jednourukou-uchopovaciek a bez mierenia strielaciek za behu isto nieco okolo min 30 N s chodom spuste aspon 10-15 mm.

Osobne volba najprv DA potom SA sa mi zda kombinacia nutneho zla.
Lebo ako uz pisal Jack ta druha strela v SA lubi ujst co v trme-vrme moze mat neblahe ucinky.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa ricinr »

Toto by bolo ťažko ustáť, či v komore alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

na videu co poslal Tango je pekne vidno preco je dvojstrel zlym navykom pre strelca, ten co ho tam masakrovali mal v sebe zasahov neurekom a stale bol akcny a keby mal zbran aj nebezpecny pre tych dvoch.
Zastavenie protivnika jednou ranou je mozne len v akcnych filmoch ak ho nejakym stastim netrafia na predlzenu miechu to je jedine miesto ktore funguje ako zaruceny vypinac.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Keby mal zbraň (teda možno aj mal, ale už ju nebol schopný použiť), tak mal jednu jedinú šancu - keď sa útočníkovi zasekla zbraň, mohol tasiť svoju a strielať, no a v tom prípade náboj v komore mohol znamenať prežitie.

rado74:
Celkom nechápem čo chceš povedať. V prvej časti príspevku hovoríš, že dvojstrel je zlým návykom, a v druhej, že jeden výstrel nestačí na vyradenie protivníka. Nie je potom dvojstrel naopak dobrým návykom?
Naposledy upravil/-a inspiring_tharp v 17 Feb 2011, 13:26, upravené celkom 2 krát.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Chcelo by to viac info ak sa to zomlelo, ale vidiet ze ked ide o zivot tak clovek ide na doraz aj so strelami v tele. Tazko povedat preco ho na konci dorazil, mozna odveta, svedectvo. Ide o to ze uz nemal dovod po nom strielat pokial ho nechcel dorazit ale praveze dorazit chcel.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

podla mna tym myslel dvojstrel, bleskovo zapuzdrit a ist sparringpartnera dvihat zo zeme.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

berseker vytahoval ju z praveho vacku na tej mikine (alebo bola az za nohavicami ? ) ale nepomohlo - nestihol. Pozri znovu.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

"Two gunmen kill another gunmen", takže zrejme zbraň mal.
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

luke:
Aha, už chápem.

BKSL:
Pozrel som ešte raz, teraz som ale dal full screen. :) Áno, je vidieť že niečo chce vytiahnúť z vrecka, asi zbraň. Ďalší dôvod prečo nosiť za opaskom, aj keď v tomto prípade by mu to možno nepomohlo. Ale keby zbraň dokázal tasiť, náboj v komore mu mohol zachrániť život.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

berserker

v rychlosti som sa nevyjadril dost vystizne asi, jeden zasah nestaci ale ani dva nestacia mozno ani tri.
Idem na strelnicu a z vedlajsich boxov pocujem bum-bum, bum-bum, bum-bum vsetci trenuju bum-bum ako keby to bola medzi strelcami dogma.
Ja trenujem 3-5 ran do terca za sebou, netvrdim ze to je optimum a ze to staci ale ako bolo vidiet na videu a na mnohych dalsich napr. z policajnych kamier pri prestrelkach bum-bum je nic a mozno v tom strese vypalis aj 10 ran ale ujmu sa len dva zasahy a osem minies .
Lebo na dva vystreli sa lahko zvykne aj pistol je lahsie zvladnutelna ked clovek trenuje iba dvojstrel a aj tie dve rany niekedy ako rozhodi od seba po terci a to na strelnici na nas nikto nestriela takze terce riesime relativne bez stresu.
Darmo mi tu niekto bude tvrdit ze 5 zasahov budu alebo mozu sudy brat ako neprimeranu obranu blbost keby si sa dostal do takych sraciek ako ten tipek tak bojujes o zivot a nebudes riesit ci si mu dal jeden alebo desat.
Najradsej mam ked pride niekto vedla z boxu a sa opyta preco strielam tolko ci nestaci jedna - dve do terca. Nie nestaci aspon pre mna nie
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

podľa videa z jednej situácie nemožno zatracovať nosenie "IN" či nie.

Bolo to verejne prístupné miesto(niaky vestibul) a tam musí držitel ZP brať ohlad aj nato, že ak bude strielat, tak za tým sklom može niekoho trafiť.

ťažko sa vyjadriť k tomu ako to celé začalo, kto bol dobrý a kto zlý.
Nepoznáme osoby strelcov- mohli to byť kludne feťáci s černotami a u nich sa bavíme o rozdielných streleckých schopnostiach.

Pri tom videu je proste vela " čo ak?"
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

skor sa na to treba pozriet ako na realny situacny model a v podstate moznost vidiet realitu neskreslenu mediami je jedno kto bol dobry alebo zly pre nas strelcov je to moznost vidiet ako to v takych situaciach prebieha a nie teoretizovat co by som spravil alebo nespravil a mozno si z videa zobrat aj nejake to ponaucenie
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Keby som bol v pozicii toho na zemi tak by som uz asi isto strielal hlava nehlava. V takychto pripadoch mozog uz uvazuje trochu inak.
Prezit najblizsie sekundy a co bude potom je uz vedlajsie.

Kazdopadne nosit s nabojom v komore ak je na to zbran stavana.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"