Nosiť s nabojom v komore alebo bez?

inspiring_kepler

Nosiť s nabojom v komore alebo bez?

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

maros15 v pohode, ale ked chces byt maximalne rychly tak maj nabitu zbran a strielaj len jednou rukou. Ranu das nie sice moc presnu do dialky, ale do 1,3 sec by si ju mal zvladnut aj zo skryteho nosenia v nerozcvicenom stave (bez treningu) a do 1,5 sekundy musi padnut isto prva presna rana z drzania v dvoch rukach a skryteho nosenia :-)

Prvu ranu uz mavam bezne do 1,3 sec ked dovalim na strelnicu, vzdy si to skusim. Predtym sa 15 minut rukou zbrane nedotknem - neviem kde ju presne mam v tej chvili a o to ide ze pohybova pamat je vymazana :-)
Jedine co citim je ze viem priblizne kde mi tlaci zaver na telo.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ja to skusam vzdy len s obtiahnutim,lebo tak to aj nosim.S nabitou by som sa bal,ze si ustrelim vajicka :D
Inac som to stopoval az teraz a prvy vystrel bol do 1,8s co zo skryteho nosenia a na amatera nie je az tak zle.
inspiring_dirac

Príspevok od používateľa inspiring_dirac »

Myslim, ze aj na parkurovych sutaziach sa casto stretavaju s tasenim zbrane ktora neni natiahnuta. Takze, Maros15 bol OK.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

vacsina parkurov sa praveze zacina z pozicie 1 (zbran nabita, zaistena, v puzdre, kladivo dole , prva rana v DA rezime)

vela zavodov som zatial nepobehal, ale vacsinou bol tak 1 parkur z 5 , kde sa zacinalo z polohy 2 alebo z polohy 3 , viac nie

o noseni zbrane bez naboja v komore sa tu uz popisalo plno a boli by sme tu OT .... len tolko, ze ja nosim Glocka s nabojom v komore od prveho dna a nemam z toho zly pocit, u W- PPS by som sa vzhladom na system DAO bal este menej
inspiring_dirac

Príspevok od používateľa inspiring_dirac »

..to je v podastate jedno, nech si kazdy cvici rychlost hlavne takym sposobom ako nosi zbran v beznom zivote. Maros bol celkom rychly...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Zbran ako Glock je prioritne urcena na nosenie s nabojom v komore popri dosiahnuti velkej bezpecnosti, ale zaroven okamzitej pudovej pouzitelnosti (ziadne priame odistovanie poistky). Tasis a mackas iba spust.
V tomto pripade ide skor o psychologicky aspekt, ked som zacinal s A-ckom tiez som najpr nosil K100 bez naboja v komore, potom s nabojom v komore so spustenym (nenatiahnutym) kladivom. Z Glockom tiez najpr bez naboja v komore a potom uz nabity (pri Glocku je to nieco medzi poziciou 0 a 1).
a Ruger LCP nosim od zaciatku stale len nabity ako Glock.
Je to aj o zvyku na konkretnu zbran.

maros15 zober si jeden stav, ktory nastane.
Nabijas az po vytaseni z puzdra, ked dostrielas na strelnici a nevystrielas vsetky naboje tak urcite nevybijas Glock ked si ho davas na strelnici do puzdra. A vtedy vlastne mas pri sebe v puzdre nabity Glock.
Co je teraz pre zvyk nebezpecnejsie. Mat stale nabitu zbran alebo raz mat nabitu a raz nenabitu.

admin presun ak velmi OT.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Chlapi, znie to ako keby ste mali páliť proti sebe. Uvedomte si, že ak už použijete zbraň na ulici, tak to bude proti nejakému kriminálnikovi (predpokladám že šanca aby po sebe strieľali dvaja uvedomelý ako z tohoto fóra je minimálna) ktorý bude mať určite obtiahnuté a pravdepodobne už vytasené. Viete si predstaviť nejakého mafiána ako sa bojí že si ustrelí kulky a preto nenosí náboj v komore? Ja teda nie. Radšej si natrénujte rýchli presun do bezpečného krytu a tasenie a prípadné obtiahnutie riešiť až tam v kryte. Nehovoriac o telefonovaní na políciu a držaní zbrane len jednou rukou, mierení spoza krytu a tak pod.

Ja si totiž stále neviem predstaviť tie situácie, ktoré sa tu dosť často opisujú. Idem len tak po ulici a zrazu tasím zo skrytého oblečenia a pálim a prebíjam a sci-fi... :wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Hmm predstava ze sa tutok pani pistolnici budu medzi sebou castovat olovom je mi tiez minimalne zvlastna. Podla mna, kazdy, kto je schopny pomoct v kritickej situacii svojou zbranou je dobry vtedy, ked to dokaze co najrychlejsie (ci uz pomaham ja, alebo je pomahane mne). Je mi luto, ze aj niektori legalni drzitelia zbrani tu z toho robia "divoky zapad".
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Sak klidek,ja sa tymto nepripravujem na ziadny ozbrojeny stret.Ja a moji kamosi a kamosky,co chodime spolu strielat to robime hlavne pre zabavu a ten kto bol s nami strielat to moze len potvrdit.My sa len hrame a niekedy vyskusame kde su nase "limity" :wink:
A k tomu naboju mimo komory:kazda zbran raz za svoju zivotnost vystreli nechcene.2x som to videl na zivo.Ja mam 2 male deti a niekedy nosim zbran aj v ich pritomnosti a preto povazujem za bezpecnejsie nosit zbran nenahodenu. :wink:
...a Glock aj keby mal 100 automatickych poistiek,stlacenim spuste leti strela.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ako povies
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Tango: normálny civil nešpehuje kriminálnikov ani nebojuje proti organizovanému zločinu a pod ako si písal. To, že sa povedzme kukláč po šichte môže obávať (nielen skorumpovaných kolegov) o deti a život a pod, s tým úplne súhlasím, ale kukláč je vycvičený na boj. Pre neho tasenie a pod. nemôže byť problém. Ak som sa ťa dotkol kvôli tým pištolníkom tak sorry, tasenie treba trénovať aj pudovú streľbu aj všetko možné ale každý tu opisuje len to tasenie za 0,5 sek a pod na ulici. Urob to na ulici a po vyprázdnení zásobníku zistíš, že nešlo o NO KN a čo potom. Napitý a nafetovaný veľmi zbrane nenosia lebo ich prepili. Okrem toho jeho spomalené reflexi ti dajú dosť času si rozmyslieť čo robíš. Za ďalšie ako spoznáš nafetovaného. Zoberiem ťa do parku pri stanici v KE a môžme hádať. Stav sa že nerozoznáš všetkých. Ak dáš mierne narušeného človeka dole odsedíš si to. Osoba konajúca skratovo? To neodhalí ani psychológ a ty na ulici áno? Osoba konajúca skratovo sa môže javiť úplne normálne a nedá ti šancu tasiť.

Ak si myslíš, že je pre mňa zbytočné nosenie zbrane tak si sa sekol, nosím v komore a stále, či v civile či v robote :wink:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tango, az budes vediet o zbraniach aspon polovicku toho , co dal gewehr uz do svojej diplomovky.... zacnem ta brat vazne

a so sanom si vazne netrafil :) :)

zatial strielas samych capov, a teraz smelo do mna, ja som obycajny civil a nic z vyssie uvedeneho som nestudoval

_________________________________________
edit:

adminom a moderatorom sa ospravedlnujem, ale uz toho zacinam mat dost
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa igoros »

prestante sa osocovat, kazdy je odbornik v inej oblasti. Ja osobne sa viac priklanam k tangovi a urcite si nemyslim, ze gewehr drista hluposti.

a taketo prispevky tu tolerovat nebudem:

tango, az budes vediet o zbraniach aspon polovicku toho , co dal gewehr uz do svojej diplomovky.... zacnem ta brat vazne
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

co igoros, tiez potrebujes zdovodnovat svoju zbytocnu existenciu :?: :lol:
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa duros »

no je uplne bežné, že na slovensku treba mať buchačku, je bežné že denne sa tu dajú dole nejakí tí protivníci, je bežné a priam životne dôležité mať pri sebe zbraň, inak neprežiješ... nehnevajte sa ale kde sme ? veď ako dobre bavi nas to ale budem chodiť po svete s obtiahnutou búchačkou len preto , že si prečitam nejake forum ?

tango: ty pracuješ v inom prostredi ako my bezní držitelia nás nemôžeš zrovnávať s tebou a verím tomu , že tvoj pohľad na to kde kdo čo na teba je určite veľmi ovplivnený tvojou prácou.

aj ja mám niekedy tendenciu podľahnúť paranoji, ale ak mi to netreba nenosim zbraň vôbec...( som bežný držiteľ žiaden komisár rex)
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"