Plynovka na verejnosti

miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Plynovka na verejnosti

Príspevok od používateľa miro285 »

snáď som tému zaradil dobre

Chcel by som sa opýtať, že ako je to s nosením plynovky na verejnosti, v mojom prípade ide o opaskové púzdro. Keďže sa blíži leto, pištoľ nebude veľmi možné nejak maskovať pod vetrovkou a neviem či z toho môže byť nejaký prúser, ak náhodou by niekto trebárs zavolal políciu. Poprípade ako je s nosením vo vlaku. Pretože nosievam pištoľ v batohu a v prípade že by som ju náhodou potreboval nie je veľmi na dosah.

Ďakujem

edit: ešte doplním, skôr mi ide o nosenie v obci ako v meste
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

:roll:

plynovka je zbran a zbran sa nosi skryto.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

co takto puzdro na skryte nsoenie, alebo rovno vnutorne puzdro?
inak plati to, co napisal aris.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

treba kupit malu plynovku, kazdopadne v lete mat aspon lahku bundu a prekrytu trickom... dobra je aj kombinacia tricka s kratkym rukavom a nejakej rozopnutej volnej kosele... vzdy nosim zbran prekrytu aspon 2 vrstvami oblecenia
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

2 vrstvy? by som zomrel, tolko nosim ked je vonku -15. jedno tricko, ktore nie je obtiahnute tak, ze pod nim zbran vidno a je tak dlhe, ze sa pri otacani, predklanani a vystierani nevyhrna staci.
ja osobne preferujem tricko, ktore je tak volne, ze pod nim nie su vidiet ani obrysy, aby nik nemusel rozmyslat co to tam je.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

moja doterajsia skusenost je taka, ze som si iks krat myslel, ze pod tym trickom musi kazdy vidiet, ze nosim zbran. A ked som po roku povedal jednemu znamemu, ze mam ZP, tak sa ma spytal, ci ju aj nosim. Prave som mal tesnejsie tricko. Som bol prekvapeny, ze sa ma to pyta.
Usudzujem, ze ludia ani necakaju, ze niekto ma zbran, preto viditelnym obrysom pripisuju iny povod.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

je to tak ako hovoris, ale aj to ako ides von upraveny je navyk. a raz mozno budem zit na mieste, kde kazda bula pod trickom bude kazdemu evokovat zbran ako prvu vec co mu napadne, preto dbam na to, aby ani ta bula nebola vidiet.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Rovnaká skúsenosť ako Aris. Kolega, s ktorým sedím v kancli sa ma snáď po dvoch rokoch (roku a pol?) spýtal, či zbraň aj nosím.
:lol:
Písal som to aj niekde inde, že aj keď sa ti nepodarí celkom dobre oblečením maskovať obrysy zbrane, len maličké percento ľudí si domyslí, že máš asi zbraň. Mnohí si to ani nevšimnú, ďalší budú mať pocit, že je to mobil...
:roll:
V každom prípade, v lete nie je problém. Letná košeľa, alebo basketbalový dres to istia. Je to ľahké, vzdušné, skryje to aj väčšiu zbraň (a perfektne zamaskuje jej obrysy) a dobre sa spod toho tasí.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Áno viem že sa zbraň nosí skryto, ale pred založením tejto témy som čítal jeden príspevok, kde sa chalan pýtal na to isté. Neskôr písal aj na políciu, že ako je to s nosením plynovky na verejnosti a dostal odpoveď zhruba v tom znení, že ak nie je držiteľom ZP, povinnosť skrytého nosenia zbrane mu odpadá. Slečna/pani policajtka ho odkazovala na nejaký zákon. Bohužiaľ už neviem nájsť ten príspevok, resp. tému, tak som si to chcel overiť prostredníctvom vás. To skryté opaskové púzdro vyzerá aj celkom dobre, ale myslím si, že je teraz blbosť kupovať si o neviem koľko čísel väčšie nohavice, aby som do gatí vopchal pištoľ :D
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

To napadlo aj mna,nakolko zakon hovori ze drzitel ZP skupiny A musi nosit zbran skrytu.Ale ked nie je drzitelom ZP...?
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Toto je citacia 5rokov stareho prispevku pouzivatela Marlowe.Odpoved mu poslali z MV: Problematiku nosenia zbrane upravuje ustanovenie § 28 (Povinnosti
držiteľa zbrojného preukazu) ods. 4 písm. e/ zákona č. 190/2003 Z.z. o
strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v
platnom znení:

(4) Držiteľ zbrojného preukazu nesmie
e) viditeľne nosiť zbraň, ak mu bol vydaný zbrojný preukaz s vyznačenou
skupinou A.

Z toho vyplýva, že ak nemáte zbrojny preukaz, § 28 ods. 4 písm. e/
zákona č. 190/2003 Z.z. sa na Vás nevzťahuje.

Pojem viditeľne nosiť zbraň znamená voľne povedané to, ze nesmie byť
vidieteľna ani v puzdre, t.j. okolie by nemalo vytušiť, že sa jedná o
zbraň, takže by mala byť skrytá pod nejakým oblečením. Ale zbrane
kategórie D sa to netýka.

S pozdravom
npor. Ing. Alexandra Mikulayová
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Presne tento príspevok som mal na mysli :)

Len akurát neviem, či sa niečo za tých 5 rokov v zákone niečo zmenilo alebo nie, takisto je podľa mňa divné, že keď mám plynovku, tak ju viditeľne vraj nosiť môžem, pričom okolie nemôže vedieť, že je to plynovka

Tak či tak asi predsa len bude lepšie sa pokúsiť ju nejak zakryť čo najlepšie na tom opasku
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Ale nehovori zas iny paragraf o tom, ze z konania majitela chladnej zbrane nesmie vyplyvat hrozba okoliu, alebo ze ju bezdovodne pouzije ?
To znamena, ze ked s nou budem behat v ruke po meste s prstom na spusti ale budem mierit do zeme, ze to asi nebude OK :-)

Je mi jasne, ze plynovka je strelna zbran kat. D ale predsa nevztahuje sa tento paragraf aj na nu, ak nejde o drzitela ZP.

Alebo je plynovka v nasej legislative zas "stratena" ako moznost "nalievania" sa s plynovkou za opaskom pre nedrzitelov ZP :wink:
Naposledy upravil/-a inspiring_kepler v 09 Apr 2010, 08:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Jednoznacne,najlepsie je nevzbudzovat zbytocne pozornost :wink:
Používateľov profilový obrázok
733thunder
prispievateľ
Príspevky: 228
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa 733thunder »

Je to chladna zbran?Nespadaju tam iba noze,dyky,mece,atd.?
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"