Ako by ste to riešili vy ?

sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Ako by ste to riešili vy ?

Príspevok od používateľa sando »

Stalo sa mi:
od domu mám cca do 100m na poľnú cestu (slepá ulica asi 8 rd po každej strane) syn 14r sa išiel previezť na štvorkolke keďže na koniec ulice na vjazd na polnú cestu jeden inteligent naviezol betónové kocky tak sa musel otočiť späť domov cca v polovici ulice ho zastavil opitý starý uj - postavil sa mu do cesty (bez problémov kedˇže išiel na jednotke takmer krokom) zaháňal sa naňho lopatou a hulákal po ňom "zostaň stáť lebo ti je....em lopatou" a pod. Jeho prítomná manželka sa snažila bezúspešne spacifikovať ho ale odsotil ju tak radšej držala hubu a krok. Pozatváram dom a po pár minutách idem na byc. za ním. Syn sedí na štvorkolke uj mu stojí v ceste jednou mu drží riadidlá druhou hystericky kričí - telefonuje 158. Keď ma uvidia jeho manželka mu berie spod paže lopatu - to že sa sňou po synoví zaháňal som sa asi našťastie dozvedel až následne - roleta by asi spadla. S ujom nieje možná žiadna reč v sústavne huláka striedavo na syna do telefónu na mňa. Syna posielam dole zo štvorkolky a domov na bycili, sadám na kolu že odídem. Uj však nemá rešpekt ani predomňou a tak stojí pred štvorkolkou a drží sa za riadidlá zapieda sa o ňu mohami.., skúšam sa pohnúť a on sa zapiera ako baran - vycúvať nieje kam. Po krátkom slovnom naťahovaní vzhľadom na jeho stav bezvýslednom sa mu podarilo vytiahnúť mi klúč zo zapalovania a zahodiť ho. Jednoduché riešenie - nakopať ho do ... a odísť som zamietoľ . Po cvíli prichádza 158, po desiatich min sa im ho podarilo verbálne spacifikovať aspoň tak aby prestal napádať aj ich a dalo sa rozprávať . Poprosil som ich nech mu dajú fúkať , poval čo sa udialo, ukázal občiansky. Uja zobrali zo sebou lebo silou mocou chcel podať nejaké oznámenie. Zrejme ma budú volať pre podanie vysvetlenia a zaplatenie pokuty že som umožnil jazdiť maloletému max 60€.
Dilema pacifistické riešenie a počkanie na 158 vs rýchle riešenie čo vy na to?
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Podla mna si urobil dobre, ze si sa nedal vyprovokovat a som sam zvedavy ako to budu riesit, daj potom vediet ako to dopadlo.
Používateľov profilový obrázok
Laci
častý prispievateľ
Príspevky: 956
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Laci »

Aj tak by som šiel k susedovy keď je triezvi sa pozhovárať. Zobral by som niekoho (zrejme iného suseda) ako svedok, a nechal by som ho hovoriť, nech sa vykričí aby vyklopil čo mu leží v žalúdku. Potom podľa toho by som sa rozhodol čo a ako ďalej, či mu stačí dobre vysvetliť čo a ako, alebo sa pripraviť na kratší proces (napr. sledovať ho a zistiť kedy býva opytý častejšie, dohodnúť sa s policajtom a nechať ho nafúkať keď ide opytý či opytý a neosvetlený na bicykli, potom mu daž najavo že ja som bol za tým, a nech si dá ruky preč odomňa a od mojej rodiny). V žiadnom prípade by som nenechal iba tak, nakoľko sa špáral so synom, nech si zvykne že veci má vybavovať so mnou.
taktikZA
prispievateľ
Príspevky: 147
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa taktikZA »

velmi jednoduche,
podat trestne oznamenie...nebezpecne vyhrazanie so zbranou v ruke!!!
Cim skor,tym lepsie.Len musis mat svedkov.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

sando je tazko rozhodnut ked nemame vyjadrenie druhej strany.
Nezda sa mi, ze by takto reagoval iba preto ze ma vypite a nebol v tom este nejaky hacik.

Zazil som nieco podobne ked som sa ako 15 rocny vozil po panelke na priehradu na pioniery (asi 2 km hore-dolu). Bola pekna nedela, benzinu dostatok tak som sa bavil. Tym ze bolo pekne a nedela tak sa na priehradu boli prejst aj ludia z dediny, ti samozrejme peso. Takto som prefrcal niekolko krat okolo sofera autobusu s rodinou co mal pod capicou - vsetci sme sa tam z videnia poznali. Na samotnej hradzi prisiel ku mne a "dohovaral" mi ze co blbnem. Ono to vozenie hore-dolu bola bezna zabava mladeze takze mi to predtym neprislo vobec nejake nevhodne vozit sa okolo nich. Ja mlade ucho, nic som nehovoril a ani som nemal dovod lebo predsa len, ked som 50-kou preletel okolo nich po prasnej ceste, asi to nebolo bohvie co pre nich.
Po asi 15 minutach od dohovarania co som uz sedel na zabradli hradze a kecal, prisla za mnou kamaratka a v ruke mala svieckovy kabel aj s fajkou z mojho pioniera.
Pytam sa, ze kde to vzala ? Ze jej to na pol ceste na priehradu dal ten opity autobusar :shock: . Motorku som mal odparkovanu trochu dalej a ani som si predtym nevsimol ze mi ten kabel s fajkou dotycny vytrhol.
A teraz kto bol zly a kto bol dobry. Ja si myslim, ze v konecnom efekte nikto.
Ja som to s tym vozenim asi prehnal a dotycny to prehnal s tym odtrhnutym kablom. Nastastie to prebehlo ale bez vyraznejsieho konfliktu.

Tymto celym chcem povedat ci nahodou podobny zazitok nemal dotycny uz s tvojim synom predtym, podobne ako autobusar so mnou ked som sa vozil okolo nich. Vtedy by som jeho reakciu v tom stave chapal za opodstatnenu z jeho strany. Kazdopadne ale s tou lopatou to isto prehnal.
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Mám tu skúsenosť že takýmto blbom dohováranie veľmi nepomá, väčšinou kým ich to nebolí alebo nezačnú mať strach ta budú robiť problémy. Ale asi to skúsim.
Na podanie trest oznam nemám svedkov, zato on tam mal manželku a keď si vymyslí že som ho dva krát prešiel tam aj späť tak mu to určite dosvedčí takže aj keď ma to škre asi mu to prejde.
Naposledy upravil/-a sando v 20 Mar 2011, 16:13, upravené celkom 2 krát.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Podat trestne oznamenie za obmedzovanie os. slobody. Ja by som tam este prihodil aj pokus o lupez stvorkolky so zbranov - nedokazu to ale bude sranda.

Rozhodne si synovi neumoznil jazdu - zobral si ju bez tvojho dovolenia. Pripadna sankcia pre syna v tom veku nebude financna ale len nejake napomenutie.
Inac neviem ako je teraz nastavena hranica veku zodpovednosti za priestupok - pokial syn nie je zodpovedny tak tvrdit ze si ju zobral bez dovolenia a nemozu nic.

Svedcit proti tebe bude jeden ozran + jeho zena, proti nim budes ty a syn. Budete tvrdit, ze sused opakovane hrozil synovi, ze pokial mu tu stvorkolku neda tak ho udre lopatou - alebo rovno zabije, to znie lepsie.. Skratka, ze mu ju chcel zobrat pod hrozbou pouzitia zbrane /lopaty - naco Lipsic zakaze drzbu lopat/. Pripadny svedok, ktory to videl z dialky nepocul o com hovorili ale videl ze sa zahanal lopatou a ze mu tu stvorkolku drzal... Cize Vas vlastne podpori.

Mozno sa to zda pritiahnute za vlasy ale uvidis ako budu policajti aj sued kukat ked do zapisnice uvedies tento svoj pohlad na vec - pozor ale na to aby ste sa pri podani vysvetlenia nezamotali a nevyfasovali palku za krive svedectvo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

BKSL, on predsa siahol na tvoj majetok! Z akého titulu?!
:evil:
Nepozdávalo sa mu, čo stváraš, fajn. Dohoril ti? Fajn. Ale poškodil vec, ktorá ti patrí? Tak to prehnal!
:!:
Jasne, spoliehal sa, že 15-ročný fagan naňho políciu nezavolá, ale aj tak sa správal ako opičák. Až sa tu začneme všetci správať ako opičáci, to bude ono! To bude tá pravá nefalšovaná Planéta opíc.
:P
A práve preto, byť na Sandovom mieste, chlapíkovi pekne podkúrim. Lebo keď má dnes tendencie správať sa ako opičák a prejde mu to, o mesiac už môže mať tendencie správať sa ako kráľ džungle a môže napáchať podstatne viac škôd (na živote, zdraví a majetku).
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Erebos, nemyslím si, že v takomto prípade sa oplatí klamať orgána. Podľa toho, čo písal Sando, celkom stačí povedať pravdu. Ale poriadne šťavnato, zdôrazniť momenty ako chlapíkova opitosť, hrubé vystupovanie a zastrašovanie dieťaťa, bránenie v jazde otcovi, vytrhnutie a zahodenie kľúčov, zaháňanie sa a hrozba lopatou, ďalšie vulgarizmy a vyhrážky, prejavy voči vlastnej manželke, ktorá chcela zabrániť eskalácii konfliktu... Už len samotná pravda (ak je pravdivou Sandova verzia) stačí na to, aby mal opičák opletačky a nabudúce si pamätal, že až sa bude hrať na paviána, môže mu to spôsobiť rad problémov. O to predsa ide, nie?
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Podla mna treba jednoznacne vylucit zodpovednost otca - lebo cele to dopadne tak ze vyfasuje pokutu a opicakovi sa nic nestane.... Cize jednoznacne tvrdit, ze syn si zobral stvorkolku bez dovolenia.

Za druhe bude pre opicaka velmi poucne ked zisti, ze je na neho podane TO za skutok ktoreho sazba je tusim 8 - 12 rokov... Len pre tu srandu. Vsetci vieme, ze mu to nakoniec nepreukazu, ale aspon sa zapoti a zisti ako sa to cele otocilo proti nemu...

Vysledok bude, ze nabuduce si da opicak pozor. Pokial to vyhra tak mu narastie "hrebienok" a nabuduce syna z tej stvorkolky rovno zotne s tou lopatou...
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Jack poskodit nic neposkodil, lebo kabel som zasunul na mieste naspat a bolo to OK. Dokonca ten kabel vratil sam po kamaratke a netreskol niekde do pola i ked to mohol jednoducho urobit. A pionier nie je Yamaha 600-ka :-) .

Prioritne som chcel ale mojim pripadom ukazat, preco ta situacia vobec nastala.
Aby nahodou uz sandov syn (alebo priamo sando) predtym nieco priamo ci nepriamo nevyprovokoval. To zahodenie klucov asi znamena ze dotycny chcel podvedome stvorkolku podla mna na mieste ako nejaky dokaz pre policiu :wink: . Je jasne ze s tou lopatou to prehnal. Co ak ale z jeho strany islo o zaistenie "pachatela" do prichodu PZ. Podla toho ako to sando opisuje sa mi to z opiteho strany javi ako jasny zamer.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

BKSL ma podla mna v tomto pravdu, nakolko nam nie su zname okolnosti, ktore predchadzali incidentu tažko je sudit a davat rady.Kludne to mohlo byt len vyvrcholenie nejakeho problemu ,ktory v sebe dusil dotyčny utočnik a až pod vplyvom alkoholu sa ten problem vydal riešit dost primitivnym sposobom.Takže skor ako by som sa ohanal trest.oznamenim skočil by som ku nim ked bude triezvy a rozobral s nim ten incident,teda pokial si ho vobec pameta... :) Predsa len byvat s niekym cely život na jednej ulici a obchadzat sa z nevraživymi pohladmi nieje zrovna prijemne pre obidve strany,aj ked niekedy sa naozaj inak neda...Tot moj subjektivny nazor.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Aj mne sa to zda skor ako vyvrcholenie nejakeho nerieseneho problemu, ked dotycny za triezva nic otvorene nepovie, nestazuje sa a ked ma pod capicou tak to zas prezenie s lopatou.
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

erebos ty s tymi oznameniami narabas jak keby si nakladal do kosika sunky, aby opicak potom nepodaval trestne oznamenie za krive obvinenie... v casti o tom synovi, opicak moze argumentovat ze konal v krajnej nudzi, resp. putativnej, kedy tvojmu synovi o ktorom vedel ze nemoze mat vodicske opravnenie zabranil v protipravnom konani a ze mu zachranil v podstate zivot, bla, bla, dalo by sa vyargumentovat... v casti kedy uz obmedzoval teba, moze pripadat bud nebezpecne vyhrazanie alebo vytrznictvo, ale vsetko zavysi od vypovedi svedkov, pochybujem ze to pojde na TC a daju mu to ako priestupok proti obcianskemu spolunazivaniu
sando
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa sando »

Pre objasnenie prečo tak reagoval ? asi to nebolo len alkoholom a jednou pomalou jazdou syna na koniec ulice a späť ( práve preto chodí medzi role jazdiť aby neotravoval susedov) ale aj situáciou na ulici cca 10 !! rokov po vybudovaní kanalizácie je cesta neopravená 30 %asfalt zvyšok strk hlina 20cm jamy.. v suchu sa strašne práši keď je mokro všade je blato o kúsok ďalej sa stavajú nové domy e keď od tial občas niekto prebehne rýchlejšie je to zlé (domáci chodia pomali) kôli tomu dal tento človek zapratať koniec cesty betónmi takže zrejme je z toho na nervy
podla mňa to ale neospravedlňuje jeho konanie

to že najprv zadržiaval syna a potom aj mňa aj podľa jeho slov bolo preto aby nás zadržal do príchodu polície z dôvodu "jazdy maloletého na 4kolke"
predpokladám že aj keby som sa na tej ceste dopustil 100 priestupkov tak na to nemá žiadne právo
to kolko má syn rokov nemohol vedieť nakoľko cez helmu a okuliare to nepoznať a na výšku má 186 cm

nerád by som sa zamotal do výmyslov aj keď jeho konanie si môžem vysvetliť rôzne
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"