Používate ranu istoty?

Používate ranu istoty?

Vždy
62
43%
Nikdy
32
22%
Záleží od okolnosti
51
35%
 
Celkom hlasov: 145

Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Používate ranu istoty?

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

:D
inspiring_hoover

Príspevok od používateľa inspiring_hoover »

skor by som to dal : som zastancom rany istoty / nie som
takto to bude podla mna vacsinou -> podla okolnosti
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Pri NO sa používa rana istoty?? :roll: :twisted:
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1138
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Áno, no z väčšej vzdialenosti :lol: Aby si sa mohol vykrútiť :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa Ja som »

Kapo to prijemne odlahcil :D :D
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa miro285 »

Nepoužívam, keďže pri vystrelení posledného náboja ostáva záver vzadu, zdá sa mi to zbytočné. Keď chcem ale Glocka rozobrať, musím niečo také absolvovať :D
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Chýba mi tam možnosť v zmysle "iba ak som okolnosťami donútený", čiže zásadne nepoužívam pokiaľ sa to odo mňa nevyžaduje na nejakej streleckej súťaži. Rozoberanie Glockov a HSiek prosím vynechajte, to nie je rana istoty, ale súčasť rozoberacej procedúry. :)
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

ked odkladam XDM a nechcem aby zostal udernik natiahnuty tak stlacim spust, je to rana istoty?
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Lord: o tomto som v tom minulom topicu polemizoval s Yarcom, že je to treba rozlišovať. Podľa môjho názoru už len z názvu tej procedúry vyplýva že je to niečo iné, nevypúšťaš ten mechanizmus pre istotu, ale z dôvodu aby si zbraň šetril a keďže absentuje vonkajšie bicie kladivo tak sa to inak spraviť nedá.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne ako píše Zoid. Terminológia to možno v tomto prípadne nerozlišuje tak striktne, ale logika jazyka napovedá, že rana istoty je len taká rana, ktorú dávaš preto, aby si mal istotu, že gun je prázdny (alebo v inom kontexte, že obeť to nerozchodí).
:D :D
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

pravda, tak potom nie :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

"rana istoty" je dosť debilný a nepresný názov pre ukončenie vybíjacieho procesu už prázdnej zbrane. Potom to zvádza k myšlienkam, že naozaj človek dá niekedy ranu- rozumej výstrel.
-u kladivových zbraní je tá činnosť vypustenie kladiva- buď kontrolovane s palcom , alebo cez vypúštací systém alebo jednoducho naplno potlačenie spúšte
-u zbraní typu Glock- buď necháš natiahnutú spúšť alebo ju jednoducho uvolníš stlačením

P.S: hlasoval som za tretiu možnosť z dôvodu používania dvoch typov zbraní. Ale kludne sa hlásim aj k stláčaniu spúšte
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Peterson: ty sa tam s nimi hádaš o rane istoty a pritom u K100 myslíš činnosť, že vypúštaš kladivo s pomocou palca?
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

nuž, oni to celé dávajú pod ranu istoty. Ja som síce zdôrazňoval, že treba rozlišovať rôzne činnosti a miesta, kde sa to deje- ale bolo mi odporučené vyšetrenie...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ja som ten topic prečítal celý, keďže mnohí fóristi tu majú nejaké staré nevyrovnané účty s inými (to sa týka oboch strán), tak ťažko čakať nejakú diskusiu na úrovni. Nejaký moderátor ktorý nenadržuje ani jednej strane by mal zasiahnuť a urobiť z toho samostatný topic, najmä keďže sa tam už dosť o rane istoty napísalo a ľudom sa to nebude chcieť znova písať sem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"