Prvá IPSC zbraň pre juniora - s čím začať?

Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

ked si povedal susit, tak mi napadlo suche cvakanie, nevzal som do uvahy, ze s tym chces treningovo strielat.
hej, to sa da, aj force on force drilly mozes robit, akurat trvam an tom, ze spustanie na tom nenatrenujes, aspon moj gbb g26 ma uplne ine spustanie ako moj g19, proste to je ine, spatny raz v pravom zmysle toho pojmu by som tiez necakal, ved keby tam bol, nebola by to alternativa pre maleho.
taktiez zober do uvahy, ze tie zbrane aj ked uz relativne vychytane, nie su co do pevnosti ani v rovnakom vesmire ako real steel a podla mna ani nie su stavane na to, ze z nich odstrielas tisice ran (hovorim striktne o gbb pistoliach.)
ersoft trendy uz nejaky piatok nesledujem, takze je mozne, ze vyvoj uz natolko pokrocil, ze by som bol aj prekvapeny.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

3500korun napísal:Ja som tiež za malorážku, .............................. že strieľal z kuchyne do obývačky :wink:

Moje deti strieľajú zo vzduchovky a vzduchovej pištole koľko im chutí a pri tomto som ich naučil základy bezpečného zaobchádzania so zbraňou, je to super, ako si to rýchlo malé decká osvoja. Malorážkovú pištoľ mám, je to síce možná alternatíva, ale z vlastnej skúsenosti viem, že vo vzťahu k ovládaniu veľkorážnej pištole tréning s longrifmi moc nepomáha, lebo správanie zbrane je sto a jedno (hoci streľbu s .22 mám osobne veľmi rád, je to fantastický relax za malé peniaze).
Perspektívne chcem dať malého k normálnemu trénerovi, ale je to dosť od ruky a kým investujem čas a peniaze, chcem aby okúsil, čo to obnáša a zistiť, či ho to drží.
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Najvacsi problem zvladnutia silnej realnej kratkej zbrane je spatny raz po vystrele, strach z nadchadzajuceho vystrelu - akustickej rany + psychicky blok ze moze vzniknut vlastne (aj smrtelne) poranenie pri nespravnej manipulacii.

Takze strielanie kadejakymi nesmrtelnymi flusatkami s min.spatnym razom ma v tomto minimalny vyznam, okrem trenovania mierenia ukazanim.

Inak to IPSC s airsoftkami je ina haluz, ako soferovanie na trenazery :-).
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

A paradoxne aj ten trenazer stale v tej autoskole maju....len neviem ci nie je pre 12-Y chlapca na plastove gulicky uz neskoro, inak by tu asi ta debata nebola.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Keby ste dali tym sikmo okym real zbrane,tak by ste sa po par mesiacoch nestiahali cudovat co s tym dokazu.
Najprv by sa cudovali oni :lol:
Vyhoda airsoftky je, ze si parkur postavis na zahrade pri opekacke a nemusis chodit na strelnicu.
Ekonomicke hladisko oproti real sa snad ani nemusi spominat (osobne plnim green gasove flase).
Tasenie, napichnutie na ciel, prenasanie, bezpecna manipulacia ... to su veci co natrenujete, jedine co nie je spustanie a dvojstrely.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

luke napísal: taktiez zober do uvahy, ze tie zbrane aj ked uz relativne vychytane, nie su co do pevnosti ani v rovnakom vesmire ako real steel a podla mna ani nie su stavane na to, ze z nich odstrielas tisice ran (hovorim striktne o gbb pistoliach.)
ersoft trendy uz nejaky piatok nesledujem, takze je mozne, ze vyvoj uz natolko pokrocil, ze by som bol aj prekvapeny.
záleží od výrobcu, kolotočárske sú na tom ako píšeš, japonec vydrží že by si bol určite prekvapený...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

R
japonec = Marui a od nich len Hicapu, glocky robia s plastovym zaverom a lame sa v prednej casti a novy stoji ako zbran.
Vyborne kusky su napr od taiwancov, pricom najvydarenejsie su ako som uz pisal Hicapy, respektivne ine full metal verzie.
Len pozor, lebo oni vsetko odlievaju a treba si radsej priplatit, lebo taka zbran je velmo namahana koli komfortu strielania ;-)
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Registered for: 12 years 11 months

Príspevok od používateľa Vaquero »

Deputy napísal:A paradoxne aj ten trenazer stale v tej autoskole maju....len neviem ci nie je pre 12-Y chlapca na plastove gulicky uz neskoro, inak by tu asi ta debata nebola.
Problém je, že chlapcovi do dvanástich pár mesiacov chýba a ja si nemôžem dovoliť porušovať zákon, okrem toho, že sa to nemá, musím vziať do úvahy aj to, ako po nás v súčastnosti médiá idú. Preto sa mi podľa rady Rasta tá airsoftka zdá dobrá, kým bude môcť syn legálne strieľať ostrými.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ak nezabudnem a zmesti sa mi do auta zoberiem ti jednu na ukazku a mozes si strelit parkur bez sluchatok, len s okuliarmi :-)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Vaquero: Pripajam sa k Rastovi, gbb (gas blow-back = plynovka so simulaciou spatneho razu) je na cvicenie ci susenie velmi dobra alternativa. Kedysi som ju (tiez mam Hi-Capu) pouzival pri treningu na dvore (ked sa nedalo ist na strelnicu), dokonca sa to da robit aj s casomierou - na mikrofon timeru som prilepil ustie plastovej flase (ako taky 'zvukovy lievik') a fungovalo to v pohode (zachytavalo to i 'vystrely', takze az na to ze netreba sluchadla a ze spatny raz je o cosi mensi nez pri full-size devine, to bolo vcelku real simulacia).

V cechach sa myslim strielala ci stale striela i taka mala liga deti s airsoftkami (v style IPSC/LOS, ale prebieha to v telocvicniach), i ked to by si mal asi daleko.

Kazdopadne na zistenie ci to maleho chyti, a na naucenie sa vela veci (od bezpecnosti, cez strelecke navyky a postupy, az po rychloprebijanie ci strelbu za pohybu) to je (hlavne pre deti) velmi dobra alternativa (a okrem pociatocnej investicie to uz potom je strelba skoro zadarmo).

Drzim palce (nech sa to malemu zapaci a ziskas 'streleckeho partaka' :)


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
mab
prispievateľ
Príspevky: 454
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa mab »

ja mam na "susenie" alebo ked si chcem zastrielat mimo strelnice toto:
http://www.predajzbrani.sk/umarex-sa177-4-5mm-bb/
lacny trening, prestreli to v pohode plechovku od piva, jedna bombička asi na 100-130 ran (asi zavisi od teploty a rychlosti strelby).
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

Pri vybere zbrane pre dieta je dolezite vyberat zbran podla rozmerov jeho ruky. Pre presnost je velmi dolezite ako sedi zbran v ruke. Ak sa musi v dlani neprirodzene posuvat pazba koli tomu aby ukazovak dosiahol na spust, je zle. S tymto sa potom velmi tazko dosahuju take vysledky aby nedoslo k znechuteniu, ci uz dietata alebo rodica. Co sa stane raz dva. A potom to mozte zabalit. Ja by som najprv skusil nejaku gbb zbran na baze 1911. Podla mojich skusenosti ma najmensiu vzdialenost od cela spuste k chrbatu pazby. Samozrejme zalezi aj od velkosti spuste ale ta sa da vymenit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"