Hľadám zbraň len na športovú streľbu

DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa DUSO »

2 niko: Nie som si isty tvojim tvrdenim. Pretoze obe vlakna dama zalozila priblizne v rovnakom case. Dokonca, Hľadám zbraň len... je novsie.

CZ75 - zaseknute nabojnice(Ut jún 12, 2012 8:58 pm)
Hľadám zbraň len na športovú streľbu(Ut jún 12, 2012 9:10 pm)

No ale snad nam to osvetli sama :wink: .
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Aj ked je uz po funuse, tak napisem. Mozno si dalsi necha poradit. Mierenka sa nezacina s kal. 9mm a vyssie. Vzijete sa s chybami, ktore potom stoja vela namahy ich odstranit ak to vobec pojde.
Na uvod nie je nic lepsie a dostupnejsie ako klasicka Margolina(ziadne Moskita, walteriky a podobne imitacie). Pol roka sa s nou pohrat(idealne pod dohladom trenera) potom siahnut na vacsi kaliber.
elegant_jennings

Príspevok od používateľa elegant_jennings »

niko napísal:Vazeni pani. Dama uz je (co som pochopil z ineho vlakna) hrdou majitelkou CZ 75 D Compakt. Takze zial nedala si poradit. :wink: A zial uz ani tato debata nema nejaky velky vyznam.
no, mily niko, zatial nie som majitelka ziadnej zbrane, tie zaseknute nabojnice neboli na "mojej" CZte, to som aj pisala...
takze, vazeni pani, dakujem za vase rady - maju pre mna vyznam, takze kludne pokracujte... :)
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa majac »

rovnako dolezita je aj informacia kolko penazi chces davat na prevadzku. ja si stale myslim, ze 9mmL je skvely v tom, ze za par centov mas slabucky naboj na mierenku, ktory ledva doleti k tercu rovnako ako naboj na "plnom faktore" ale stale v pohode zvladatelny aj pre zenu. ak trvas na ocelovom tele, zostane ti na vyber asi len z produkcie CZty. shadow je fajn ale je to SADA zo vsetkymi z toho vyplyvajucimi neduhmi (odpor spuste). ja doporucujem urcite SA. cize bud SA verzie klasickych modelov CZ75(85) SA alebo specialy na IPSC ako su Tactical sport, Champion(uz sa nerobi), Czechmate (draheee).
ak nevadi vyssia cena, sig sauer x-five/x-six je tiez dobra volba.

ale byt tebou, premyslim si aj nechut k plastakom. usetris hromadu penazi a dostanes rovnaku hodnotu.
CZ75 tactical sport viem zapozicat.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

naša nežná nová fóristka bude mať čoskoro možnosť konfrontovať svoje požiadavky s reálnou skúsenosťou s množstvom zbraní.

:wink:
niko
častý prispievateľ
Príspevky: 2741
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa niko »

ok dex sorrac. :wink: A my radime dalej pani.

Inak dex pokial nam nenapises aku diviziu chces strielat (chces tuningovat-Standard, chces strielat s takou aku kupis-Production) a kolko penazi chces vyhodit za zbran, myslim, ze ti budeme moct pomoct velmi obmedzene.
Používateľov profilový obrázok
aparapi
častý prispievateľ
Príspevky: 617
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa aparapi »

Ktorú zo súčasne u nás dostupných zbraní v 9 mm Luger by ste odporučili prevažne na mierenku?
Pôvodne som chcel Sig Sauer 210, je to malá plochá pištoľ, ktorá mi dobre sedí v mojej malej ručičke, ale minimálne 2 roky sa u nás nedá zohnať..
CZ a GP nechcem, 1911-ka mi tiež nevyhovuje (malé paprče mám)...
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

Možno by sa ti hodila HS Products XDM ?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

XDM zozhodne nie je do malej ruky
raduz
občasný prispievateľ
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 9 years 9 months

Príspevok od používateľa raduz »

A ja reku že je, veď ja mám ledva 170cm a ruky nemám lopaty. XDM má 3ks výmenných chrbtov rukoväte, používam stredný. Ale to už sme OT, admin kľudne nech zmaže, nech to nevyzerá ako reklama, aj keď od spokojného uživateľa XDM.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa boris »

aparapi napísal:Ktorú zo súčasne u nás dostupných zbraní v 9 mm Luger by ste odporučili prevažne na mierenku?
Pôvodne som chcel Sig Sauer 210, je to malá plochá pištoľ, ktorá mi dobre sedí v mojej malej ručičke, ale minimálne 2 roky sa u nás nedá zohnať..
CZ a GP nechcem, 1911-ka mi tiež nevyhovuje (malé paprče mám)...

ak ide o zbran na mierenku, preco prave luger? luger nie je na mierenku to prave orechove. v sucasnosti je velmi slusna ponuka pistoli v 22LR vhodných aj na entry level mierenku (Ruger Mk III ci Mk IV, SW Victory a mnoho podobných). odporucam tiez vyskusat kvalitnejsie revolvery v kal. 38sp/357mag, aspon stvorpalce. ja mam najlepsie nastrely z revolveru ladovaneho cajickovymi 38sp. vôbec najlepsi nastrel z kratkej sa mi kedysi podaril zo stareho ZKR 551 s jemnuckymi wadcuttermi. slo to uplne same. IMHO v lugri sa budes s mierenkou len trapit. myslim ze lepsia volba by boli dve zbrane, jedna len na mierenku a k nej dobry sluzobak v lugri.
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Dátum registrácie: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa DeSade »

Walther Q5 Match.
Krásne, mimoriadne podarene odladená spúšť. Strieľa to "samo" jednou dierou.
Prípadne porovnateľne kvalitné želiezko do ohňa avšak s oveľa tvrdšou spúšťou XDM 5.25. Kvalitatívne skvelá pištoľa na mierenku. V základe skvelé mikrometrické mieridlá a je aj na malú ženskú ruku. Za nižšiu cenu. Myslím, že sa tu aj nachádza v inzercii.
Každopádne tým, že si odmietol Cz si sa pripravil o to pohodlie pre malú ruku :?
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Dátum registrácie: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Strielam velkoraznu mierenku.

Zacinal som s CZ75 SP-01 v 9L. Keby som si mal svoju prvu zbran kupovat znova, kupil by som si ju opat, alebo CZ75TS (Tactical Sport - ale ta ti bude do ruky asi velka, je postavena na vacsom rame nez klasicka 75). OBROVSKA vyhoda SP-01nicky je v tom, ze na nu pasuje malorazkovy adapter kadet. Dodnes na trenink pouzivam zbran v tejto konfiguracii.

Co sa volby raze tyka, musim suhlasit s tvrdeniami ze 9L nieje najpresnejsi kaliber - jednym dychom vsak dodam, ze potencial presnosti tych "lepsich" nedokaze vyuzit kazdy strelec a uz vonkoncom nie ten kto s mierenkou este len zacina. Takze na zaciatok kludne 9L, potrva Ti roky kym tejto razi siahnes na dno..

Pises ze mas male ruky - ja mam pre zmenu velke, takze tu Ti radit nebudem pretoze by som hovoril o veciach ktorym nerozumiem (a neporozumiem :-) ). Kazdopadne Ti ale dam do pozornosti skutocnost, ze CZ robi na svoje pistole aj ultra tenke pazbicky, ktore by tvoj nazor na ergonomiu zbrani od tohto vyrobcu mohli zmenit: http://www.czub.cz/cz/eu-eshop/pistole/strenky.html
Urcite sa vyhni vsetkemu co vyraba firma Hogues, pretoze tieto pazbicky maju tendenciu uchop prisposobovat skor strelcom s vacsou rukou (toho materialu v dlani budes mat viacej .. ).

Pri mierenke by som pri vybere zbrane kladol doraz najma na tieto tri veci (kedze ergonomia uz menovana bola):
- dlzka zamernej: cim dlhsia tym je lepse. Pravidla zvyknu obmedzovat dlzku hlavne na 6 palcov = cokolvek do 6 palcov je OK. CZ75 ma dlzku hlavne 4,25 palca (opravte ma ak mam ten udaj nespravny) - pod 4 palce urcite nechod (bude to na ukor presnosti a budes to citit), TSko je o nieco dlhsie (kazdy mm je vyhoda), HS9 Tactical ma 5palcovu hlaven a XDM 5,25 placa (ale su to plastaky).
- spust: budes potrebovat spust s nizkym odporom (pravidla povoluju 1,3kg, respektive 1,0kg - zalezi od toho co chces strielat). Ak mas na vyber uz pri kupe, pokukuj po zbrani s jednocinnou spustou (SA), pripadne SA/DA .. urcite sa vyhni DAO. Moderne plastaky maju ciastocne predpaty udernik (Safe Actina, atd ..), je to "ok", ale na mierenku to predsalen nieje idealne (teda ak chces bojovat o medaile). HS9 a XDM maju SA spuste. Urcite sa vyhni zbrani s vypustanim kohutu (decocker) - tato funkcia zhorsuje charakteristiku chodu spuste.
- mieridla: budes potrebovat mikrometricke mieridla. Nemusia byt na novej zbrani, ale over si ze na trhu existuje vyrobca mikrometrickych mieridiel ktory Ti na zbran budu pasovat (LPA, Zendl, ..). Mieridla by mali byt "vacsie" nez bezne a mali by mat "ostro rezane hrany". Urcite sa vyni akemukolvek zvyrazneniu (biela bodka, opticke vlakno, fosfor, tritium, ..) - bude Ta to zbytocne rozptylovat.

Do pozornosti Ti davam najma tieto kusky:

CZ75 SP01: http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... sp-01.html
CZ75 Shadow2: http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... dow-2.html
CZ75 Tactical Sports: http://www.czub.cz/cz/produkty/pistole/ ... ports.html
HS9 Tactical: http://www.war-ballistics.com/sk/katego ... s-tactical
HS XDM 5,25: http://www.war-ballistics.com/sk/katego ... m/xdm-5-25
HK USP Expert: http://www.heckler-koch.com/en/products ... rview.html
HK USP Elite: http://www.heckler-koch.com/en/products ... rview.html
- GP neuvadzam zamerne. Presnostny potencial sa tejto zbrani upriet neda, ale ma problem s kvalitou a spolahlivostou.

PS: aj ked rovnako ako Ty inklinujem skor k zbraniam na kovovom rame, pozri si aj tie moderne plastaky. Vo svojom okoli mam viacero ludi ktori dokazu s HKckom vyhrat preteky (a nie len raz).
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"