Heckler & Koch VP9

Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Registered for: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Najlepsie keby ju uz niekto mal a bol sa pchotny stretnut na strelnici a mozeme porovnat.
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

zbran odskusana na strelnici, pocitovo pri samotnej strelbe oproti HK P30L az taky vyrazny rozdiel nie je aj ked uznavam ze tych par uprav vyrobcu na ergonomii zbrane a novom spustovom mechanizme posunulo VP9 o stupienok vyssie. Zbran chodi perfektne, vyskusane rozne druhy streliva (doslova mix)vsetko plnotucne lugre od roznych vyrobcov, ziadne prebijance . Ziadna zavada sa ani pri jednom druhu streliva nevyskytla ci sa jednalo o strelbu jednotlivymi ranami, dvoj-troj strely alebo vysypanie zasobnika na terc.
Spust je vyrazne komfortnejsia ako pri modely P30L -kratsi chod charakteristika spuste ako dobre odladeny Glock (Glock som mal vyladeny pod kilo) Kto je zvyknuty nosit v komore tak oproti P30L kde sa treba doslova naucit prvu ranu pretlacit je VP9 znacne vo vyhode vzhladom k novemu systemu spustoveho mechanizmu.
Za mna maximalna spokojnost, ak by som mal kupovat HK a mal na vyber P30 - VP9 tak isto beriem VP9.
P30L si vsak nadalej nechavam-nikdy nesklamala :D
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

VP40 vonku http://hk-usa.com/hk-models/vp40/
VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=fkH3cFCwnv8
VP45 zevraj bud. rok.

Otazne kedy budu u nas.

No ak su naozaj vsetky info o VP9 rovnake ako nadsenie z nich, tak VP45 bude asi moja dalsia volba k P30. :)
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

V pondelok som sa stal vlastníkom SFP9-SF. Vyberal som z viacerých značiek, niektoré som si skúsil na strelnici, HK nie, ale oslovilo ma to, ako padol do mojej ruky. Dnes som z neho vystrieľal 240 nábojov S&B, z toho na skúšku 50 ks subsonic. Práve pri tých sa mi dvakrát stalo, že po poslednom náboji nezostal záver v zadnej polohe, inak bez problémov. Trošku ma sklamal chod spúšte, nie je hladký, plynulý, ale mám pocit, akoby to v niekde jemne "zadrhávalo". Som síce začiatočník (na staré kolená si plním sny), ale z niekoľkých rôznych zbraní som strieľal. Známy, ktorý je skúsený strelec, mi povedal, že pri tomto spúšťovom mechanizme je to asi bežná vec... Tak neviem, či je to chyba mojej zbrane, alebo daň za to, že vlastním H&K striker fired a je potrebné si na to zvyknúť...
Neviete mi prosím poradiť, kde by sa dala kúpiť sada pružín http://www.hkparts.net/shop/pc/VP9-Ultr ... p17222.htm ?
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

nema zmysel menit ziadne pruziny podla mna spust ide fajn, to ze zaver neostal vzadu je tvoja chyba, pridrzal si si nevedomky palcom zachyt zaveru
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

rado74 napísal:nema zmysel menit ziadne pruziny podla mna spust ide fajn, to ze zaver neostal vzadu je tvoja chyba, pridrzal si si nevedomky palcom zachyt zaveru
So subsonicmi nemám dôvod strieľať, kúpil som ich len na skúšku a stalo sa mi to len s nimi, ale netvrdím, že to nemohla byť moja chyba. Strieľal som z HK prvýkrát...
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Takže prvých 650 nábojov vystrieľaných, začíname si na seba zvykať :D . Funguje ako hodinky, žiadny problém sa nevyskytol, hoci som skúšal všetky možné značky nábojov, dokonca aj tri v jednom zásobníku. Problém s nezachyteným záverom pri prázdnom zásobníku bol zrejme len mojou začiatočníckou chybou, ako písal rado74 . Presnosť zatiaľ nemôžem komentovať, momentálne je to len a len v mojich rukách a oku. pozitívne však je, že postupne sa plocha rozptylu striel mierne zmenšuje. Super mi sadne do ruky, super funguje, naviac je krásna - KEĎ JU MILUJEŠ, NIE JE ČO RIEŠIŤ - H&K VP9 :wink:
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

rado74 napísal:nema zmysel menit ziadne pruziny podla mna spust ide fajn, to ze zaver neostal vzadu je tvoja chyba, pridrzal si si nevedomky palcom zachyt zaveru
Mal si pravdu, tá spúšť je fakt dobrá, skúsil som si aj iné zbrane... Som však "strelecké batoľa" a pochopil som, ako sa má používať spúšť (teoreticky som to ovládal na 100% :D ), keď som si pri "sušení" - samozrejme s cvičnými nábojmi - položil na mušku ľahkú mincu (1 cent) a stláčal spúšť tak, aby minca nespadla. A potom na cieľnik, ktorý vždy pri odpálení zavibruje... Vtedy som zistil, ako veľa z absolútnych základov, toho ešte neviem... Ďakujem, že si ma zabrzdil v snahe o "vylepšovanie zbrane", vidím, že o tom "možno" budem môcť uvažovať, keď budem mať za sebou niekoľko desiatok tisíc vystrieľaných nábojov, ale potom to zrejme vôbec nebude treba...
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Nemate ju niekto z okolia TN? Celkom rad by som si z nej strelil... Ak by bol niekto ochotny tak aj do sukromnej spravy. Dik.
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

Môj pocit, že spúšťový mechanizmus na mojej zbrani niekde "drhne" a nejde plynulo, mi potvrdili ďalší dvaja skúsenejší strelci - aj po 600 vystrieľaných nábojoch. Vždy po vyčistení som určené miesta namazal olejom, ale stále to nebolo ono... Keď už som uvažoval o reklamácii, jeden predajca mi doporučil mazivo v spreji (nevedel o mojom probléme) - FLUNA GunCoating. Nie je zrovna lacné - 300 ml / cca 25€, ale výsledok naozaj stojí za to. Spúšť má krásny plynulý, hladký chod a záver kĺže, ako by bol na ložiskách - je to úplne iná zbraň, dokonca mám pocit, že spúšť má o niečo menší odpor. Nechcem robiť nikomu reklamu, ale na časti zbrane, kde dochádza k treniu kovu o kov už nepoužijem nič iné... Posledných 150 som si už naozaj užíval...
Prílohy
Fluna.jpg
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa skemro »

Su aj ine produkty z tymto ucinkom. Tiez pouzivam. Hlavne na samonabijacie malorazky.
Chalani co si to davaju na spustak, nevedia vynachvalit. :wink:
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

K dnešnému dňu má moja SFP9 odstrieľané takmer 1100 (1066) nábojov všetkých možných značiek a typov streliva bez jediného zlyhania, či iného problému... Ale to sa asi od zbrane očakáva a tak to asi aj má byť...
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

S HK SFP 9 mam rovnaku skusenost, zbran slape bez zavahania
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Tak chlapci, ulejme si vinka... :wink: 1100kusov musi zvladnut bez problemov aj iny kver a omnoho lacnejsi. Ked tam pribudne dalsia 0 a bude to OK, je to to co sa ocakava u zbrane takehoto vyrobcu, triedy. :wink: Napriek tomu, ze som HK pozitif, toto pre mna nie je akasi znamka kvality ale nevyprchajuca hladina promile z euforie. Co je samozrejme OK, o tom potom.

Ja osobne by som privital majitelov tejto krasavice o nejake praktickejsie skusenosti. Skusenosti s tasenim, terce, "takticke" prebijanie, atd. Viem, ze na jutube je toho spusta, ale tak slovacisko nejaky by sa podujat tiez mohol :wink:

Hawg
Používateľov profilový obrázok
miro8
prispievateľ
Príspevky: 132
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa miro8 »

tomy45 - samozrejme, že máš pravdu, 1100 nie je moc. Zažil som však už aj to, že predtým, než som si kúpil svoju zbraň, požičal som si na strelnici "niečo" a zo 100 ks, jedna nevyhodená nábojnica vzpriečená v okienku a jedna, ktorú musel správca vyrážať tyčkou z komory. Ale to by som asi pripísal strelivu - používali do toho prebíjané, nie však Aresy...
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"