Heckler & Koch VP9

morap
občasný prispievateľ
Príspevky: 79
Registered for: 8 years 1 month

Príspevok od používateľa morap »

Páni mal by som jednu otázku. Dajú sa niekde kúpiť zvýšené kovové mieridlá na pištoľ SFP 9 OR alebo SFP 9L OR, aby sa dali použiť pri nasadenom kolimátore.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Zakúpil som si novú SFP9L. Zlákala ma cena pravdupovediac. Za 5 palcovú zbraň renomovaného výrobcu dať po zľave u predajcu 700 euro mi prišlo veľmi výhodné. Ergonómia je dobrá, sklon rukoväte a úchop je vynikajúci, krásne vypĺňa ruku a poskytuje oporu kde má. Vyváženosť zbrane je tiež super. Vratná pružina je veľmi silná a myslím že žena s menšou silou bude mať čo robiť aby to natiahla. Na druhej strane tie úchopové výbežky na zadnej časti záveru sú výborný nápad na ktorý som si rýchle zvykol a používam ho. Významne ulahčuje natiahnutie zbrane aj v sťažených podmienkach (mokré ruky, rukavice atď).
Spúšťový mechanizmus neurazí ale ani nenadchne. Podľa môjho subjektívneho posúdenia 2,5 kg odpor, výborný krátky reset (výrobca udáva 3 mm). Dovolím si tvrdiť že Ruger EC9 ktorý vlastním tiež má spúšť lepšiu. Mal som P30ku a tam bol velmi dlhý chod spúšte a aj reset. Ako u typickej služobnej zbrane bezpečnosť na 1. mieste.
Strelivo fabrické ZVS a SB na 100%, moje prebíjané odladené na ČZty absolútne odmieta. Nevyhodí nábojnicu alebo ani neprebije, škripne v okienku. Plastový rám a silná pružina vyžadujú silnejšiu navážku na ktorej pracujem. asi opustím BA9 a dám sa na Acurate 7 alebo Vihtavuoru N320. Uvidíme.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa scandium »

Takže nakoniec spoľahlivá navážka 5,2 grainu BA9, OAL 28,5 strela pomedenná 8 gramová LOSKA, presnosť vynikájúca, príjemný spätný ráz. Spokojnosť. 53 diera na prachovači LEE pre úplnosť
inspiring_wiles

Príspevok od používateľa inspiring_wiles »

Dostupné nové verzie s poistkami, ..., ktovie, či im to ako u Sauerových nestrieľalo pri páde samo ...
https://www.bwarms.sk/10-heckler-koch/?typ=novinky.
Používateľov profilový obrázok
sirdo
prispievateľ
Príspevky: 461
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sirdo »

tak som si urobil radost aj ja (SFP9L-OR)...
1671364169753.jpg
4C9D3B581F
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa 4C9D3B581F »

Čaute chalani, chcel som sa na Vás obrátiť vo veci VP9 SK, resp. "subkompaktu". Vyskúšal som si ju, sedí mi LEN... neviete, či vôbec v rámci EÚ bude k dispozícii s OR? US trh už cez rok ponúka verziu s výrezom na optiku, ba dokonca Holosun avizoval SCS pre HK (https://youtu.be/qqOkrFsoe_Y). Holosun síce optiku doteraz nevydal ale ani na EÚ trhu sa doteraz neobjavila VP SK s výrezom. Či nemáte vedomosti, či daná verzia bude v EÚ vôbec dostupná? Ďakujem za odpoveď.
dolomitko
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa dolomitko »

Cauko,

Ja na tuto zbran tiez cakam a pytam sa pravidelne ci ju nedovezu.
Bwarms nevedeli a v Hermese standardne povedia ze musia objednat aspon 25ks
Co pri tejto zbrani je nemozne predat, takze ma vsade odkazuju na Cechy kde som
ju este stale nevidel.
Videl som fotky aj VP9sk s drazkou aj europsku SFP9sk OR takze si myslim ze ju budu casom aj
tu v Europe ponukat. Alebo v to minimalne dufam :-)
4C9D3B581F
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa 4C9D3B581F »

Diky moc za info! Kebyže je treba naplniť počet objednávok tak 1ks by som veľmi rád zobral :D
4C9D3B581F
občasný prispievateľ
Príspevky: 12
Registered for: 1 year 5 months

Príspevok od používateľa 4C9D3B581F »

Zdravím, síce je to už nejaký ten piatok od EnforceTac ale predsa, všimli ste si novu verziu SFP9 resp. VP9CC (https://youtu.be/t1LR24DQjXs)? Som zvedavý, kedy sa dostane na trh a či vôbec k nám a či vôbec varianty s OR.

dolomitko: Nemáš nejakú aktualizáciu, či sa niečo zmenilo? Nech sa mi aspoň ľahšie zaspáva :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"