HK P30/P30L ako prva zbran a ktory viariant

Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

HK P30/P30L ako prva zbran a ktory viariant

Príspevok od používateľa mrzo »

ZP si este len robim, ale samozrejme uz uvazujem po akej zbrani siahnem a zatial ma velmi zaujala najma z recenzii na youtube a pod. prave HK P30 (povodne som uvazoval najma o CZ P07 duty, ale recenzie na nu nie su uplne presvedcive, PPQ mi nesadlo uplne dobre do ruky a priklanam sa skor k hammer ako striker fire, no a na vysnivany SIG nebude rozpocet).

Takze otazky, hlavne pre aktualnych majitelov P30:

- je vhodna ako uplne prva zbran?
- je vhodna aj na skryte nosenie? (nie kazdodenne, ale treba s nim ratat, predpokladam, ze P30 nie je problem, co taka P30L?)
- manualna poistka? teda variant P30S/P30LS - instruktor na strelnici je velky odporca manualnej poistky na zbrani, ja ako neskuseny mam trochu strach z nosenia nezaistenej zbrane, na druhej strane chapem, ze bez prstu na spusti ta zbran proste nevystreli a je to aj vyhoda v krajnych situaciach - nestarat sa o poistku. Aj cena s poistkou je o sialenych 100€ viac…
- V3 (DA/SA), alebo LEM (DAO)? (nestrielal som ani z jednej, neviem ci vobec budem mat prilezitost, tak sa pytam na nazor, ak to niekto mal moznost odskusat)
- ako tazko sa zhanaju nahradne diely (najma zasobnik, pruziny) a doplnky (mieridla, takticke svetlo)? Co som cital, HK moc neriesi servis pokial sa nejedna o nejakeho velkeho zakaznika - armada - teda to je dost bieda.

Neriesim spust, ktora sa aj tu uz niekde preberala, myslim, ze jej dlhsi chod spuste bude pre mna na zaciatok skor vyhodou a treningom sa da nacvicit rychla strelba aj z neho. Velmi citliva spust je napr. dovod, preco nechcem ist do Glocku.

Kaliber chcem 9mm, aj ked som kratko uvazoval o .40.

Za akukolvek uzitocnu radu/nazor ohladne P30 budem vdacny…

A ak by bol niekto aj ochotny dat vystrelit zo svojej P30, budem viac ako len vdacny :-D (Piestany, okolie, pripadne Zilina)
Zamknuté

Návrat na "Heckler & Koch"