HK P30L

friendly_grothendieck

Príspevok od používateľa friendly_grothendieck »

yarco

:shock: no tak to s tou komorou mu nezavidim. Asi sa ani ja toho nechytim. Zatial strielam mosadzne klasiky od MAGTECHU a aj pri nich ostanem. Treba si setrit gun. Dik
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

Ja strieľam 9 LUGER 8g FMJ od firmy RWS (Švajčiarske) - sú značené GECO a zatiaľ najvyššia možná spokojnosť, dokonca som si všimol, že sú aj o niečo presnejšie ako napr SBčka 8g FMJ čo som strieľal doteraz a s ktorými sa mi priznám sa aj zopárkrát moja P30tka zasekla - slabá prachová náplň SBčiek zrejme. O hlinníkových a oceľových nábojniciach ani nerozmýšľam - pravdupovediac nechápem ani načo ich vôbec vyrábajú - ich cena nemôže byť o toľko nižšia, že sa niekomu oplatí riskovať, že to nevydržia pri výstrele.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Oceľová nábojnica vydrží, o to by som sa nebál. Ale do mojich zbraní ich už nepustím. Mám riadne zhumplovaný vyhadzovač na ČZ 85. Viem, že raz by ho bolo treba vymeniť (aj v minulosti už bol menený), ale mám pocit, že pár stoviek oceľových nábojníc k tomu poriadne dopomohlo. Takže Yuri, presne ako hovoríš, žiadna úspora.
:evil:
friendly_yonath

Príspevok od používateľa friendly_yonath »

Nedavno som sa stal stastnym majitelom P30L, minuly tyzden som bol s nou 1.krat na strelnici. Mal som naboje s hlinikovou nabojnicou od firmy Blazer (predajca kde som ju kupoval vtedy ziadne ine nemal skladom) a kazda druha nabojnica sa zasekla :( Potom som ich skusal na G17, tam sa nesekla ani jedna.
Dnes som bol zase na strelnici a skusal som naboje S&B, tie isli bez problemov ani jeden sa nesekol.
Moze sa poskodit nejak zbran pri zaseknutej nabojnici?
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Ja som mal ten isty problem s ocelovymi nabojnicami, aj ked nie tak casto. Je to sposobene kombinaciu materialu nabojnice a tesnosti komory na P30L. Hlinik a ocel sa po vystrele nevratia do povodneho stavu, vzpriecia sa v komore, co namaha a moze poskodit vytahovac. Teraz strielam iba mosadzne, vacsinou prebijance a bez zavad.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

To sa asi ta stepped chamber prejavila, tak ako vravi kriznik :). Je pravdou, ocelovymi nabojnicami sa nici jak vytahovac, tak aj vyhadzovac.

dudko25: Glock to je ako prasa co zerie vsetko, ja uz som tam pchal vselico, ale ani jedna zadrzka :). Za P30 by som ho uz nevymenil ani keby mi este priplatili :P, kamos ju ma a skoro od radosti hodil do strelista :lol:
friendly_yonath

Príspevok od používateľa friendly_yonath »

Mne sa nabojnice nezdali zdeformovane a nemoze to byt skor slabsou prachovou naplnou?
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

To je deformacia, ktora nie je moc viditelna, je to zvacsenie priemeru nabojnice. Mozno keby si porovnal vystrelenu mosadznu a hlinikovu, pripadne ocelovu nabojnicu, tak by rozdiel bol vidiet. Ci to je slabsou navazkou tazko povedat, zalezi ako presne zavada prebiehala, pokial len neobtiahlo a nabojnica isla lahko z komory von, tak moze byt. Mne sa ocelove nabojnice zasekavali tak, ze som musel silno mikslovat zaverom, aby som ju dostal von. Zabudni na ocelove a hlinikove nabojnice a pouzivaj mosadzne prebijance, mas to lacnejsie a mensie riziko poskodenia alebo opotrebovania suciastok. HK predsa nie je ziadne prasa a nebudes ho krmit odpadom :lol:
friendly_yonath

Príspevok od používateľa friendly_yonath »

Nabojnica isla vacsinou lahko von ale par krat sa stalo, ze som musel aj ja mixlovat.
Hlinikove som mal na skusku, odteraz uz len mosadz :)
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

:lol: To s tým odpadom bolo dobré :lol:
Ale keďže mám teraz už aj ja Glock 19 a naozaj je pravda, že ten je vážne také malé prasa - ja síce prebíjance nepoužívam, lebo nechcem mať ani Glocka ani HK na súčiastky ale ten Glock sa mi ešte ani jediný raz nezasekol - HK párkrát so SBčkami kvôli tomu, že Češi šetrili na prachu špiny jedny :evil: . Odvtedy som začal používať švajčiarske GECO náboje a z tých som nemal hádam ani jednu zádržku ani v Glocku ani v HKčku. Ináč akurát ma napadla jedna srandovná poznámka čo som niekde čítal - "Keď sa Glock zasekne tak to už je jedno, lebo ostatní už nemajú čím strieľať" :lol: :wink:
friendly_yonath

Príspevok od používateľa friendly_yonath »

Vyskusam tie Geco, kde ich kupujes?
Tiez dobra hlaska :wink:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

Geco su spolahlive, len na trening su trochu drahe. Strielam cajickove Aresy bez zavad :roll:, ale glock je tiez super :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Yuri the GUN NUT napísal:ja síce prebíjance nepoužívam, lebo nechcem mať ani Glocka ani HK na súčiastky
Nejaka konkretna skusenost s prebijanymi Lugrami alebo to pises len tak... :roll:
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa rado74 »

pouzivam do HK P 30L prebijance z Aresu a doteraz bez jedineho problemu
problemy robili jedine naboje s ocelovou nabojnicou ako pisu ostatni mosadz NO PROBLEM.
infallible_villani

Príspevok od používateľa infallible_villani »

no coment
Naposledy upravil/-a infallible_villani v 04 Aug 2010, 18:12, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"