HK P30L

inspiring_lederberg

HK P30L

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Pozdravujem nadsencov pusneho prachu... :)
Chcem sa opytat na prakticke alebo teoreticke skusenosti s hk p30l. O tejto konkretnej zbrani som toho vela nenasiel preto budem vdacny za kazdu novu informaciu...
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Vitaj na fore :-) HK fandovia Ti snad coskoro napisu viac, tu zbran moc nepoznam ale tu je k nej nejaka diskusia (plus fotky a par hodnoteni):

http://www.hkpro.com/forum/showthread.p ... 15&page=11
http://sigforum.com/eve/forums/a/tpc/f/ ... 041021/p/2

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=912
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

noacoak
HKP30L mozem iba chvalit, mam ju pomerne kratko, vystrielanych cca 200 ran. Bol som prijemne prekvapeny presnostou a miernym spatnym razom. Pre predstavu treba ist na strelnicu a vyskusat HK USP 9mm a k tomu si priratat lepsie body za kazdu vlastnost. :)
Spickovy dizajn, jednoducha udrzba.
tu je foto uz raz postnute v inom vlakne
http://s339.photobucket.com/albums/n472 ... KP30Lw.jpg
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Dakujem za linky. Mam konkretnu otazku na "kriznika" aka je obsluha vypustacov na P30L? Mal som totiz v ruke USP compact aj 2000ku ale musim sa pri nich sustredit ked vypustam zasobnik proste sa mi to nedari tak pudovo. Mozno to treba nacvicit a mozno dlhsie prsty :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ak sa nemýlim, máš na mysli vypúšťanie zásobníka. HK to má od rady USP vymyslené úplne perfektne. Vypúšťa sa to aj bez prehmatávania rýchlo a ľahko a je to spoľahlivé. Lenže u USP na to treba mať veľkú pracku. U P30 na veľkosti ruky až tak nezáleží, lebo má inú ergonómiu a najmä vymeniteľné pažbičky a chrbát rukoväte. Po troche tréningu si budeš aj ty zaiste pochvalovať henten hecklerácky patent.
:wink:
Pokiaľ ide o vypúšťanie natiahnutého kladivka, tak to je u P30 a P2000 riešené tlačidlom. Vypúšťa sa smerom nadol. U USP a 45 je to riešené cez páčku poistky, u Mark 23 cez samostatnú páčku. Najviac mi stimmuje riešenie na USP, ale vlastne všetky sú totálne spoľahlivé a prispievajú k celkovej bezpečnosti zbraní HK.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

noacoak
Ja s tym problem nemam, ale kazdopadne to chce cvik. Vyhoda u P30L je, ako spominal Jack, ze ma vymenitelne pazbycky. Moja ruka je velkosti L, no aj napriek tomu som pouzil najmensiu velkost, lebo mi viac vyhovuje ked prsty poriadne obopnu pazbu a aj lepsie dociahnem na vypustac zasobnika.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Presne. A keď ten cvik budeš mať (dlho to nepotrvá), bude ti ľúto, že to tak fajne nemajú riešené aj iné kvéry.
:wink:
Heh, teda aspoň mne je to ľúto.
:lol:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Dakujem a suhlasim. Male pazbycky predlzia moj uchop co by malo ulahcit vypustanie zasobniku. Este k tomu pridam "narocny trening"
a bude to vypadavat skoro same :)
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

kriznik,
Skusal si naboje s ocelovou nabojnicou?
Viem ze niektore zbrane :D pre pokoj na fore znacku vynecham :twisted: zvyknu robit zavady. Zazil som to tento vikend na vlastnej kozi preto sa pytam ci takuto chorobu nema aj hkp30l...
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa kriznik »

noacoak,
skusal, konkretne pomosadzene S&B training, mal som zopar zavad ked bola zbran nova a iba s tymto strelivom. Dalej ho pouzivam a zatial v pohode po dalsich cca 5 krabiciach, tak neviem kde je problem :? Nie je to skor slabsou laboraciou ako ocelou nabojnicou?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dosť možné. Mal som podobný problém (asi) s týmto strelivom. Myslím, že nejaké shitné strelivo od SB mi raz nevyhodil požičaný Glock (a ten bez problémov a závad spapá takmer všetko). Dosť možné, že to bolo SB training, ktoré je fakt blatové. :P
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Mozme to uzavriet HK p30 L vcelku nema problem s oceliakmi :D

Ale nedalo mi nerozobrat SB training a otvoril som novu temu v sekcii naboje. Patria k lacnejsim a u nas zrejme dost pouzivanym strelivom preto verim ze sa podelite o skusenosti s tymto zazrakom :P
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

presnost a HK30L ?? iba info .. neberte to ako urazku ..
inspiring_euclid

Príspevok od používateľa inspiring_euclid »

ake su zarucne podmienky HK .. co je sucastou balenia ?
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Trochu "siroka" tema mozno by si mohol byt konkretnejsi aku presnost mas na mysli... ci v porovnani s inou zbranou, presnost pri strelbe, alebo presnost od vyroby. V podstate plati ze cim dlhsia hlaven tym je zbran presnejsia ak riesis 30 alebo 30L. Nie som majitel (zatial) ziadnej HK ale skusal som USP compact aj 2000 a musim vyjadrit pozitivne hodnotenia :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"