HK P30L

Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years

Príspevok od používateľa aris »

:)

to sa tak pekne cita.
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

to CLEO:
chlape, mám už niečo odstrielané, ale neobstojí u mna tvrdenie, že po kontakte kovových častí pištole s blatom ,vodou a pieskom nedochádza u zbrane k nijakému opotrebovaniu. Piesok a blatko sa skladá t nerastov a minerálov, ktorých tvrdosť je niekde na stupni číslo 5,6 či 7, avšak ocelové časti pištolí a revolverov sú kdesi na stupňoch 2,5 . 3. V praxi to znamená, že piesok a blato by zanechali na pištoli isto stopy v podobe škrabancov, rýh podobne ako zanecháva klasický šmirgeľ papier....nepochybujem o kvalitách HK30L, avšak nie je treba démonizovať kovové časti tejto zbrane, nie je to kozmický materiál ale pozemská oceľ...
prajem Ti aby si s ňou bol veľmi spokojný a odporúčam nepokračovať v podobných testíkoch.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...mozno ma Hk-cko vyrobene zo spekanych karbidov, alebo wolfranu... :)
Používateľov profilový obrázok
dirty harry
častý prispievateľ
Príspevky: 2389
Dátum registrácie: 14 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty harry »

alebo vyrobené trieskovo z jednoho kusu diamantu alebo zafíru, tie sú na stupnici 10 respektive 9, to by som bral :D
chalan sa naučí, treba mu dať čas.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...na margo toho som chcel este dodat, ze mne HK-cko poskriabal prach co sa dostal do plastoveho fobusa pri beznom noseni...spravil mi na povrchovke nepekne skrabance a fobus siel z domu... :? som bol strasne nasraty, lebo chalani co mali glocky nemali ziadne skrabance od plastovych puzdier a utahovali si zo mna aj z HK...tak by som chcel vidiet toho z blata, ci piesku vytiahnuteho chudaka HK, ci nemal nejake tie skrabance.... :roll:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa luke »

kamarat to chytil do ruk a poskrabal to prstenom...
inspiring_ramanujan

Príspevok od používateľa inspiring_ramanujan »

aj mne sa to stalo o cvok na riflach :(
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

O cvok na rifliach? Je dosť možné, že povrchovka nie je poškrabaná a je na nej len oter cvoku. Ten oter ide dolu, stačí normálna bežná guma (jak pre žiačikov) a pár minút poctivého gumovania. Vlastná skúsenosť.
inspiring_ramanujan

Príspevok od používateľa inspiring_ramanujan »

to som skušal a nič stale to je vidno ale aspon si ju spoznam :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ja som raz musel gumovať jak cvok. Odvtedy ju nosím len v celokoženom Sickinger Lightning.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Cez vikend som si bol zastrielat okrem ineho aj s P30L a musim povedat ze i napriek polrocnemu pouzivaniu a noseniu v nylonovom puzdre zbran mozete dat do vykladu ako novu. Naozaj slusna povrchovka.
kristof1603
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa kristof1603 »

Ahojte. Pred 3 dňami som sa stal majiteľom HK p30L 9x19mm (BWarms). Keďže som mal dva roky glock 19 gen4, troška som sa bál tej spúšte, no dnes po strelnici som sa do nej zamiloval. Chod spúšte na SA je síce dlhší ale nič čo by tréning nezvládol. Nemal som síce očíslované terče, ale na 15 - 18m som trafil so všetkými strelami (10) "srdiečko". Na DA som troška strhával ale nebolo to nič strašné (tréning robí majstra).

Vypúšťač zásobníka: keďže nemám ani veľkú ruku a ani malú, a aj pri zmene gripov stále som nedokázal pravým palcom dosiahnuť na vypúšťač bez toho aby som nepovolil úchop zbrane...začal som vypúšťať pravým ukazovákom, keďže vypúšťač je na oboch stranách....a pravdu povediac bolo to bez problémov a zapáčilo sa mi to :) dá sa to rýchlo a pohotovo vypustiť...

Strieľal som 200 rán S&B FMJ 8gr a bez problémov. Kamarát ktorý je úplný nováčik si napáskoval 10 nábojov toho istého streliva a prve dva náboje mali závadu (nevyhodená nábojnica) po tých dvoch ranách som strieľal ja a bez problémov. (Pripisujem to k zlému držaniu zbrane kamaráta, keďže to držal jak "postiško").

Ergonómia zbrane je úžasná (gripy zaručia úchop do každej ruky), spracovanie super, streľba príjemná.
So zbraňou som JA maximálne spokojný.
eager_babbage

Príspevok od používateľa eager_babbage »

Zdravím páni.
Chcel by som sa opýtat či by sa nenašiel niejaký z nadšencov H&K P30L
z okolia TT čo by predviedol a dovolil vyskúšat svojho milačika na niektorej
strelnici v TT.Padla mi do oka a ak by to bolo možné chcel by som ju pred kupou
ohmatat, strelit a zistit ako sa správa v ruke :shock:
Prípadným záujemcom DAKUJEM.
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

Ahojte.

Nie je tu niekto z okolia ZV, BB, ZH, ZC, KA, .... kto by mi dal vyskúšať HK, aj iného typu?
V ruke som ju držal, ale to je málo :-)
Potrebujem sa rozhodnúť.
Používateľov profilový obrázok
heisenberg
občasný prispievateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 5 years 6 months

Príspevok od používateľa heisenberg »

Ahojte, fandovia HK :) mám na Vás otázku aj keď možno hlúpu, risknem to a opýtam sa :)
Som v štádiu príprav na ZP. Takže, som teda trošku blúdil po internete a našiel Vás tu.
Nejaké obdobie lúskam témy výberu správnej zbrane.Musím sa priznať, že som neodolal a išiel som si omakať 2 modely ktoré sa dostali do "finále" tj Glock 17 5. gen a HK P30L. po cca 10 sekundách som vedel, že víťazom je HK P30L. oproti G mi neskutočne sadla do ruky, ako keby ju súdruhovia v NDR vyrobili pre mňa na mieru.Celkom ma zarazilo ako mi ta G17 ka nesadla do paprč :) Ale k téme, trošku som sa rozpísal a temer pozabudol, že čo som chcel.
Dnes som zistil, že je k dispozícii varianta P30 vo verzii LS ak sa nemýlim je to model s manuálnou poistkou.Zaujíma ma teda, aké sú klady a samozrejme zápory tohto bezpečnostného prvku.

ďakujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"