Kúpa HK USP

Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

peterson napísal:Ak sa budeme baviť o obrannej situácií a rýchlej streľbe do 8m- Glock bude vo výhode
V čom?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

venum napísal:to yarco
vies co s tymto nie aj az tak problem . konkretne mne preplacaju aj permanentku v posilke clenensky poplatok v klube boxu a naklady na strelnicu .
Mas to fajn.
Ja preferujem 9L kvoli Ruagom...napr. prip. 40sw.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years

Príspevok od používateľa peterson »

yarco: s Glockom je možná rýchlejšia streľba vdaka typu spúšte. Vychádzam z vlastnej skúsenosti a porovnania HK USP Custom sport a G17. Na HK som mal spúšť Elite, ktorá sa nehodila na rýchlopaľbu. Toto berte ako čisto môj subjektívny názor.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Yarco: zrejme myslel pocet ran vypalenych za 1 sekundu. Tam by som s nim aj suhlasil, striker fired zbrane maju vseobecne rychlejsie splity medzi jednotlivymi vystrelmi. Bude to mat zrejme docinenia s brzdenim zaveru pri natahovani kohuta.

... musis byt ale naozaj velmi vymakany strelec, aby si ten potencial vedel vyuzit na mierenu rychlu strelbu a nie na zakropenie 5-tich ran smerom na terc.

PS: bavime sa tu o rozdiele radovo tak 5 (max 10 ) stotin sekundy na jeden vystrel. :wink:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

peterson:
Ako so všeobecným tvrdením s tým nesúhlasím, keďže viem, že kvalitní strelci strieľajú SfA aj SA/DA v podstate identicky, resp. so zanedbateľnými rozdielmi (pre obranu) ako ich spomínal Cubitko.

Ale ako osobnú skúsenosť to samozrejme beriem, konkrétny strelec môže mať aj pri rovnakom objeme tréningu lepšie výsledky s konkrétnym typom spúšťového mechanizmu.

Nedá sa ale predvídať, ako to bude konkrétne v prípade venum-a, to ukáže len prax. Teda ak sa vôbec dostane k takému porovnaniu SfA vs. SA/DA (resp. Glock vs. USP).



Nech je ako chce, venum-ovi tie preplácané náklady na strelnicu podlo závidím a želám mu aninemôžemnapísať čo :twisted:
[/bad mean humor]
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to yarco
hodinovy plat nie je celkom taky ako by sa patril pri riziku kt. tam hrozi takze som vydupal aspon preplacanie nakladov pri pri priprave aby nam ostavali uz ciste peniaze nakolko ak mame byt v pripade nudze pohotovi musime maat natrenovane jak boj zblizka tak strelbu a v neposlednom rade aj kondiciu a to vsetko stoji peniaze a ak mam zistit ze mi ostava potom mesacne suma porovnatelna s beznym platom sa mozem na to vykaslat pri tych rizikach . to len pre vysvetlwnie .
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Jasné, len som žartoval :wink:
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

venum - len tak pre zaujimavost, preco padla volba prave na HK USP? Viem, ze ma svoje meno, a asi sa neda nic zle povedat na kvalitu a spolahlivost zbrane, ale predsa len je to "starsi" model. Ak HK, tak preco nie napr. P30L? Mozno to je individualne, ale ide podla mna o rovnako kvalitne zbrane a P30L ma minimalne lepsi uchop a podla mna aj napr. ovela mensi spatny raz. Nevyripujem ani nic take, len by ma proste zaujimali myslienkove pochody pri vybere, ak to nebola proste laska na prvy pohlad, tam sa neda argumentovat… :)
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to mrzo
laska na prvy pohlad , uz davno sa mi pacila a ked som ju vyskusal tak sa mi velice zapacila a je tam motivacia aj to ze je to zbran specialnych jednotiek aj to hreje pri srdci.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Chapem… Ja som si nou chcel aspon zastrielat, ked bola prilezitost, a to len preto, lebo som s nou roky behal v jednej pocitacovej hre, a keby som sa niekedy dal na zbieranie zbrani, USP by bolo medzi prvymi… :)
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to mrzo
este zvazujem ten usp compact a cal. 45 . uz je to len o tom ci plna velkost alebo compact .
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Práve tu ti rozdiel vo veľkosti medzi full-size a kompaktom príde aj vzhľadom na "masu" ocele a umelej hmoty (=USP) zanedbateľný, čo stiera výhody kompaktu. Rozdiel pocítiš azda iba v dĺžke laufu a zámernej, pri nosení sotva (pri USP je totiž troška problémom šírka, ale to sa dá riešiť dobrým puzdrom). Aj preto som šiel do full-size a nedám naň dopustiť (až na drobné výhrady k ergonómii). Ak ti sedí do ruky, potom niet nad čím váhať.
:wink:
Btw, kaliber síce ja osobne preferujem .40 SW, ale je celkom príjemné, keď ti full-size USP umožňuje naládovať 12+1 nábojov .45 ACP, a to stále pri zachovaní "rozumných" rozmerov. Navyše, streľba je to príjemná v oboch prípadoch.
8)
Prajem šťastnú ruku pri výbere!
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

to jack
buduci tyzden uz by som to mal mat poriesene . poskusam to a jednu z nich berem .
friendly_lamport

Príspevok od používateľa friendly_lamport »

a je to doma usp tactical .45 dakujem za rady a nazory vyzera to fajn tak dufam ze ma nesklame -:))
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2036
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

To mas tu verziu so zavitom na tlmic a zvysenymi mieridlami?
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"