Kúpa HK USP

inspiring_ptolemy

Kúpa HK USP

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Zdravým, uvažujem nad kúpou staršej pištole HK USP, zbraň bola málo strieľaná a je za priaznivú cenu. Na čo by som si mal dávať pozor. Oplatí sa my ísť do staršej zbrane alebo mám radšej kúpiť novú, modernejšiu. Ď
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

HK USP je tak moderná ako to len ide. Pokiaľ ide o mechanizmus, na ňom už niet moc čo zlepšovať (aj najnovšie modely HK sú zvnútra rovnaké ako USP/USP Compact spred 15 rokov). Ak máš na mysli dizajn, tak ten je nadčasový a je to vyvážená kombinácia klasiky a moderny, ale má dve -pre niekoho- nevýhody: chýbajú mu vymeniteľné pažbičky, teda istý úchop majú ľudia so stredne veľkou a väčšou rukou a zbraň je pomerne široká. Druhé "mínus" sa však pri skrytom nosení dá kompenzovať vhodne zvoleným púzdrom (ja najčastejšie nosím rakúske púzdro Sickinger šité presne na zbraň).
8)
Ak uvažuješ o kúpe staršieho kusu a nedáš sa ako niektorý ľudia odradiť samotným faktom, že ide o jazdený plasťák, tak si samozrejme pozri hlaveň, nábehový kužel, záver zvnútra či tam nie je poškodenie alebo hoci len nepatrné známky korózie (o hrdzi na HK som počul iba raz a výlučne v súvislosti s drobnými nápismi na lavom boku záveru). Skontroluj rám, či nemá hoci len drobné prasklinky... Proste bežná, trochu dôkladnejšia prehliadka. Potom skontroluj koľajničky, ktoré vedú záver (sú štyri, pomerne malé, musia byť v dobrom stave.). Prezri si vodítko vratnej pružiny, na ňom sú vinuté dve pružiny - väčšia a menšia (u kompaktu je miesto menšej plastový krúžok). Daj pozor, aby obe pružiny boli v poriadku (ak nie sú, treba nové). V prípade, že je tam krúžok, nesmie byť na ňom žiadna trhlina (ak je, treba nový, dosť to trvá). Prezri krídelká vypúšťania zásobníka, či sú celé a fungujú, Skontroluj tiež, či funguje bezpečné vypúšťanie natiahnutého kohúta - ten za žiadnych okolností nesmie celkom doraziť... Uvažujem, čo som ešte vynechal.
:idea:
Ak nemáš šancu prevetrať ju na strelnici, tak skús zbraň aspoň párkrát na sucho natiahnuť (aj v rýchlom slede). Ak všetko pôjde ako má, tak potom asi nespravíš chybu, ak ju kúpiš za rozumnú cenu. Len pre istotu dodám, že nová vyjde na 25 až 27 tisíc a jazdenky idú pod 20. Najmenej som doteraz videl tuším za 17. Ak bude nejaký problém a bude treba náhradný diel, rátaj s tým, že pokiaľ nebude skladom, tak si na jeho doručenie priamo od HK môžeš počkať desne dlho. Nechcem strašiť, ale aj pol roka.
:P
Ja USPéčko vlastním, bola to moja prvá zbraň a nevymenil by som ho za žiadny iný kvér. Aj keď som odvtedy už stihol vyskúšať všeličo iné a viem, že na svete sú aj lepšie pištole. Vo svojej kategórii je však USP absolútna špica. A nech sa na mňa Glockári a Kačenkári nehnevajú, lepší plasťák asi nezoženieš (teda ak nerátam iné HK). Je to vďačná zbraň, spoľahlivá, v rámci možnosti presná, príjemná na streľbu a nenáročná na udržbu. Navyše, rozborka je detsky jednoduchá, čistenie ide ako po masle bez akýchkoľvek záludností a keď to človek rozoberie, tak vidí vo vnútri tú čistú robotu a nemeckú precíznosť. Jediné, k čomu sa neviem vyjadriť, je prieberčivosť na strelivo. Počul som, že v kalibri 9mm nemá vážnejšie problémy, ale to neviem potvrdiť. V každom prípade, môj .40 SW šlape ako hodinky bez jediného zádrhelu a spapá fakt všetko. Aj keď ja preňho krmivo svedomite vyberám.
:wink:
Takže asi tak. Ak sa rozhodneš pre USP, prajem šťastnú ruku. A nezabudni sa potom pochváliť, nech nás je na webfore viac HK-pozitívnych. A ak by som náhodou na niečo zabudol, kludne mi pošli súkromnú správu.
:D
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Dik za vyčerpávajúcu odpoveď . Redšej si to vytlačím aby som na niečo nezabudol, nemám totiž toľko skúseností zo zbraňami.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak popros o pomoc skúsenejšieho kamoša, nech sa na ňu mrkne, keď ju pôjdeš kupovať. :wink:
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

bohužiaľ nemám koho ,z mojich známich majú všetci väčšinou dlhé zbrane alebo sa o zbrane vôbec nezaujímajú. :( Snáď to dajako zvladnem. :D
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Tak som ju kúpil :D ,predtým som ju však vyskúšal na strelnici. No na to že som s pištole strieľal asi 3krát v živote to šlo celkom slušne :) . Nebolo to síce ako ten firemný nástrel :( ale aspoň som trafil terč. :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

A inak ako? Spokojný so zbraňou? Pekný kus železa (a plastu :D ), nie? Ak to nie je tajomstvo, čo ťa stála?
:lol:
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Spokojný som ,zbraň je ako nová (vystrieľaných cca250 nábojov) majiteľ ju sušil v trezore, tak sa rozhodol ju predať. Dal som za ňu xxxxxxSk.
Naposledy upravil/-a inspiring_ptolemy v 15 Mar 2011, 21:36, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dobrý kauf. Tak nech ti prinesie kopu radosti! Vítaj medzi HK-pozitívnymi.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

jj, kupou H&Kcka clovek chybu nespravi
inspiring_haslett

Príspevok od používateľa inspiring_haslett »

Hehe... veru tak ja mám Mark 23 siedmi rok a som úplne spokojný. Šlape ako hodinky....je síce trochu väčší, ale žiadny problém...môžem len doporučiť :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

HK USP a HK Mark 23 - moje dva pištolnícke sny. Prvý som si už splnil. Toho Marečka ti však, fugaga, zatiaľ len ticho závidím. Fakt úžasný kvér.
:wink:
inspiring_ptolemy

Príspevok od používateľa inspiring_ptolemy »

Zdravím páni , mám jeden dotaz – pasuje 18 ranový zásobník z HK USP Expert do HK USP alebo nie. :oops: Na www.hk-usp.com som našiel aj 18 ranový zásobník na USP len neviem či to náhodou nebol ten pre Experta :D :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

BENO, mal by. Ale ruku do ohňa za to nedám. Záchyt zásobníka, vyústenie zásobníka, šírka zásobníka... nikde tam nevidím dôvod, prečo by nemal.
Xader
častý prispievateľ
Príspevky: 768
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Xader »

Sadne...na 100%, dnes som to skusal v hermese a je to presne to iste, len z expertu je priesvitny - pre IPSCkarov aby v rychlosti pripadne vacsieho parkuru stihli pozret stav...Cena je okolo 100,-EUR a treba, alebo mala by sa k tomu kupit na spodok pazby taka "boticka" ako ma EXPERT...tiez si to zaobstaram,casom... :D :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"