HK vs. Glock

dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

Aj ja som sa rozhodoval medzi G19 a P30 ako svojou prvou zbranou. Urcenie: nosenie + strelnica. Ked som sa spytal predavacky u Frana v BA, ktoru by mi oporucila, povedala, ze P30, lebo su to nemci. Co jej vadilo na rakusanoch mi nevysvetlila.

Porovnaval som nasledovne: Cena nehrala primarnu rolu. G19 bol vsak kratsi, avsak mal dlhsiu hlaven, nizsi pri rovnakej kapacite zasobnika a uzsi, co vyhovovalo mojej mensej ruke aj noseniu. Prave prisla na trh 4. generacia, co som uvital, nakolko som lavak a vyhoda obojstranneho ovladania P30 teda odpadla (okrem vypustania zaveru, ktore ma G19 stale iba prave).

Kedze som bol zaciatocnik, SA/DA mechanizmu som sa trocha bal a jdnoduchost G19 som povazoval za vyhodu, Kedze som pred kupou strielal z G19 aj z K100 P1, vedel som, ze SA je velmi prijemny a na strelnici sa mi nim presnejsie strielalo. U G19 som ale ocenil, ze kazda rana ide rovnako, teda som nemusel nacvicovat pre sebaobranu prvu DA a ostatne SA rany. U G19 je osa hlavne nizsie k ruke, preto vraj zbran tak nedviha ako P30 a nikdy som nemal problem strelit dva vystrely rychle posebe.

Pre G19 hovorilo aj more lacnych doplnkov a dielov. Prakticky vsetko, co sa vyraba ako prislusenstvo pistoli sa ako prve robi pre glocky (napr. puzdra, konverzie).

Vzhladovo sa mi pacili obe. Uchop som nevedel posudit, ale pri G19 gen 4 som mal pocit, ze zdrsnenie na pazbe je ako smirgel a po prvej skuske v obchode som sa vratil domov dost sklamany. Na druhy krat mi to uz nevadilo - kupil som G19.

Nemam rad postoj tych HKckarov, ktori sa tvaria ako vlastnici mercedesov a na glockarov kukaju ako na vodicov dacii. Podla mna sa glock kvalitou HK v pohode vyrovna - sudim hlavne podla spolahlivosti mojho G19. Aby som vsak svojho glocka iba nechvalil, zazil som aj zadrzky, hlavne zo zaciatku, a to s tovarenskym strelivom. Teraz uz absolutne bez problemov vratane prebijancov. Taktiez som si parkrat pri stresovom taseni fatalne vypustil zasobnik! Viem ze to bola chyba uchopu, ale bol som zaciatocnik - samouk. Podla mna by mohlo byt vypustanie zasobniku umiestnene trocha blbuvzdornejsie. Zazil som aj zvolavacku, kedy G19 gen. 4 zvolavali na vymenu pruzin (hoci s tou mojou som nemal problemy) - vraj sekali pri subsonicoch. Zatial som so zbranou uplne spokojny, mam ju cca 1,5 roka a cca 2000 vystrelov, nosim ju nepravidelne ale dost casto, vzdy s kludom s nabojom v komore.

Este doplnim, ze vecsinu info so cerpal prave z tunajsich "horucich" porovnavacich diskusii, za co tymto vsetkym dakujem.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

dantes napísal:Nemam rad postoj tych HKckarov, ktori sa tvaria ako vlastnici mercedesov a na glockarov kukaju ako na vodicov dacii.
Dantes, ty aj poznáš nejakého takého "HK-čkára"? Alebo si o takých iba čítal niekde na fóre mujglock.cz? Ak takého raz stretneš na webfóre, prosím upozorni ma naňho, rád s ním dám reč. Ja som HK-positive už pár rokov a aby som sa niekomu vysmieval, že má niečo iné ako HK neprichádza do úvahy. Podobne postihnutých ako som ja, mám v okolí niekoľko. A žeby sa niekedy niekomu posmievali (inak ako v rámci kamarátskych naťahovačiek)? Tak to by som chcel vidieť!
:evil:
Never všetkému, čo sa hovorí. Hoci poznám aj pár (fakt pár, viac ako dvaja asi nebudú) snobov, pre ktorých je všetko, čo stálo pod 20-tisíc slovenských šmejd a pod 40-tisíc (teda aj HK) slabota, mám pocit, že tieto rečičky si vymýšľa niekto, kto má problémy s vlastným egom a je frustrovaný, že si komplexy nemôže liečiť drahšou zbraňou. Akurát tak Glockom, Čízou alebo Kačenou. Ale od reality je to hooodne ďaleko.
:roll:
Dantes, neviem síce, koľko si toho stihol odstrieľať, ale časom isto zistíš, že je v princípe jedno, čím strieľaš, ak vieš strieľať. Tým, ktorí to vidia inak a chvástajú sa, koľko stál ich kvér, aký dlhý lauf majú alebo aký superultramegakaliber si zvolili, sa vo vlastnom záujme radšej vyhýbaj oblúkom.
:wink:
Tvoje porovnávanie G19 vs. HK P30 je prudko subjektívne. Mne príde chvíľami až úsmevné. Ale to je v poriadku. Máš na to nárok, hoci svoju eufóriu by si mohol aj trošičku krotiť, lebo sa tu na udičku isto chytí nejaký HK-pozitívny fanatik, ktorý ťa bude chcieť vyviesť z omylu a bude oheň na streche. Čo by mi až tak neprekážalo, nebyť toho, že odo mňa sa očakáva, že ten flame potom budem hasiť.
8)
Mimochodom, k tomu mloku ti gratulujem a prajem, nech dlho a verne slúži!
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

dantes napísal:Aj ja som sa rozhodoval medzi G19 a P30 ako svojou prvou zbranou. Urcenie: nosenie + strelnica. Ked som sa spytal predavacky u Frana v BA, ktoru by mi oporucila, povedala, ze P30, lebo su to nemci. Co jej vadilo na rakusanoch mi nevysvetlila.
Pýtať sa jej niečo, či žiadať ju o radu by mal byť priestupok na úseku zbraní a streliva. Našťastie z toho príspevku vyplýva, že si jej radu nebral vážne.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Kamarat ma HK P30 sub-compact a ide kupovat G-17 (zrejme) na take to domaci strileni + IPSC, prave kvoli dostupnosti zasobnikov, tritii, a kadecoho od vymyslu sveta pre Glock. Pri citani americkych for ho ide od jedu roztrhnut, ked vidi co vsetko sa da bez problemov kupit na HK, ake rozne sety na upravu spuste existuju a tu mozes iba snivat. ( nie ani to neposlu do EU, musi cakat kym kamarat pojde sluzobne do USA)

Inak je to krasna zbran a striela sa s nou vynikajuco (Zoid a Ja som mozu mozno potvrdit mali ju v paprcach na LOS) , na EDC je to moj favorit... ALE. Nakoniec asi predsa len pojdem do G27 / HS prave kvoli tomu, ze zbran na EDC musi mat okamzite namontovane tritia (aspon podla mna), jednoducho upravitelny chod spuste - hlavne skrateny volny chod a lahko dokupitelne nahradne diely.
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa Snypo »

P30 subkompakt neexistuje. Existuje P2000SK. Nahradne diely na HK niesu problem,len v objednavke z US ich preplatis 2 nasobne.

Som zatazeny HK+,no vnimam aj negativa. A jedno ma napada-cena.

Ak by som bol racionalny ,Glock je vhodnejsi vzhladom na okamzitu dostupnost,cenu.

Kvalita Glock aj HK je na spickovej urovni,to nema zmysel porovnavat.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Cubitko: je to P2000 SK v 40S&W, na streľbu to bola skutočne prekvapivo príjemná zbraň. Dokonca sa mi zdá, že snáď kopala menej než moje USP compact v tom istom kalibri, ale tak už si nepamätám náboje čo sa používali, vy ste mali tuším Aresy nie?
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2038
Dátum registrácie: 11 years 10 months

Príspevok od používateľa dantes »

JACK: Pevne verim, ze tym frustrovanym a zakoplexovanym chudakom, ktory si nemoze dovolit nic ine ako G/K100/CZ si nemal na mysli mna - to by bolo dost ubohe. Snad som to zle pochopil.

Ako som uz napisal, v mojom pripade nebola cena rozhodujuca, sutaze o najdrahsiu zbran ale pokojne prenecham inym.

Mozno bolo moje porovnanie "subjektivne" a "usmevne", ale skus radsej na rovinu napisat v com som sa mylil. Stale sa povazujem za zaciatocnika, ale vseobecne otcovske ponaucenia typu comu sa vyhybat a comu nie si nechaj pre seba. Dik.
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

juj ludia, keby ste vedeli jaky bol moj glock 31 uz drahy :D cely ma stal 560, mieridla stali 160, a hlavne ajajaaaaj naboje. Takze v zmysle odlahcenia - Glocky su drahsie nez HKcka! :lol:
Naposledy upravil/-a inspiring_swanson v 28 Sep 2012, 07:52, upravené celkom 1 krát.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa cubitko »

samozrejme to je P 2000SK a ano pouzivali sme Aresy ZOID prebite na faktor 174
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nie Dantes, neblbni chlape! Písal som o drbenkovcoch, čo si kúpili kvér, aby si vyliečili komplexy, no na nejakého Deserta im proste nezvýšili lóve. Kúpili Glocka, ale komplexy majú stále, tak si vymýšľajú báchorky o tom, že ich niekto podceňuje, lebo majú "len" Glock. V tejto vete si, prosím, zvlášť všimni úvodzovky pri slove len, aby si ma zase z niečoho neobvinil. Kurňa, myslel som si, že je dosť jasné, ako to myslím. Ale keďže nebolo, nabudúce sa možno posnažím ešte o kúsok viac.
8)
Ale keďže si začiatočník, ešte si na také typy zrejme nenarazil. Ja už áno. Konkrétnejší nebudem, aby sa v tom náhodou niekto nespoznal, keďže na WF chodí všelikto. Pár príbehov by som ti ale vedel vyrozprávať. Mňa však zaujímalo, či si skutočne narazil na nejakého majiteľa HK, ktorý by sa ti posmieval, že máš Glock. Na toto si mi neodpovedal. Pokojne môžeš aj cez PM. Lebo napísal si to paušálne, ako keby išlo o bežnú prax. Zaujíma ma to, lebo ja sa s takými ľuďmi nestretávam.
:roll:
V konečnom dôsledku ma mrzí len jedna vec: Nepochopíš napísané a miesto toho, aby si sa spýtal, ako to bolo myslené, hneď sa naježíš. Nie, žiadne otcovské mentorovanie odo mňa nečakaj. Na to som príliš mladý a v porovnaní s naozajstnými borcami v podstate aj málo skúsený. Nepochybne nájdeš medzi tým kvantom príspevkov, ktoré som napísal, aj ostrejšie. Spravidla však vtedy, ak treba diskusiu vrátiť do nejakých koľají. Nikdy nie vtedy, ak (pomerne) nový člen fóra chce len vyjadriť svoj názor. A ak to náhodou nebolo dosť jasné, na tvoj príspevok som reagoval v prvom rade preto, lebo mal potenciál po období hybernácie v tomto vlákne znova rozdúchať zbytočný flame, ktorý sa v konečnom dôsledku zvrháva na to, kto má väčšieho pipíka.
:P
Ak ale chceš vedieť, prečo mi tvoje porovnanie poríde úsmevné, tak v prvom rade preto, lebo mám pocit, že sa silou-mocou snažíš obhájiť svoju voľbu. Ale to je úplne zbytočné. Zvlášť na tomto fóre. Pobavili ma aj konštatovania: "U G19 je osa hlavne nizsie k ruke, preto vraj zbran tak nedviha ako P30 a nikdy som nemal problem strelit dva vystrely rychle posebe" Kašlem na detail, že to nie je osa, ale os. Podobné mýty sa tradujú o P226. A vieš čo? Mal som ho a môžem ti povedať, že pri dobrom úchope bol zdvih azda menší ako pri mojej CZ 85, z ktorej mám odbúchaných zopár tisíc a tiež pri G17, ktorú som síce nevlastnil, ale pekných pár sto rán som z nej odbúchal. Preto sa na podobné konštatovanie naozaj pozerám ako na mýtus.
:D
Takisto mi príde úsmevné konštatovanie, ako si sa bál SA/DA, nehovoriac o tom, že pri tvojom "porovnávacom teste" si asi nepočul o P30 s DAO, taktiež spomínaš jednoduchosť mloka ako výhodu ako keby HK bol komplikovaný kvér, atď, atď, atď. Pozri, napísal som, že mi tvoj "test" prišiel subjektívny a chvíľami aj úsmevný. Subjektívny asi tak, ako keby tu niekto začal menovať všetky plusy (aj domnelé) HK a snažil sa nájsť akúkoľvek chybičku krásy na mloku. A úsmevný? Úsmevný mi príde z mnohých dôvodov, no určite nie zo zlomyselnosti.
:?
Preto ťa žiadam, aby si nabudúce viac uvažoval, čo sa ti človek snaží povedať a menej hľadal zlý úmysel. Teda, aspoň v mojom prípade. V predstihu ti za to ďakujem. Ak by si mal dôvod ešte z niečoho ma tu obviňovať, dočkáš sa PM, lebo v tomto vlákne už naozaj v podobnom vyjasňovaní si postojov a stanovísk nemienim pokračovať.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1084
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Ravenn »

Chlapi, z mojho pohladu: mam ja krasne zbrane, aj drahe, ale o com sa tu bavime? O glocku vs hk.... ma to byt o laske k zbrani alebo znacke? Asi nie... ak zapojim racio uvazovanie:

Strielaju obe spolahlivo? Ano. Presnost je dostatocna? Kazda zbran je presnejsia ako moja ruka, takze Ano :) Co s tym budem robit? Nosit a strielat na strelnici alebo na sutazi.

glock je vyrazne lacnejsi ako HK, aj ked obe funguju, je to "pracovny" nastroj, preco si mam kupit tu drahsiu? ked chcem prislusenstvo, na glock je vsetko a na vyber, na hk musia objednat, musim cakat a je to drahsie. Preco si mam vybrat tu znacku, kde som obmedzovany?

Z mojho pohladu jednoznacne glock a preto ho aj mam :) a moze sa mi posmievat kto chce, je mi to jedno
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ravenn, Elado: Ale veď presne o tomto som písal. Hľadať si kvázi racionálne argumenty, prečo nie čízu ale radšej kačenu (schválne nepíšem heckler a glock) je ako hľadať si kvázi racionálne argumenty, prečo nie blondínu ale radšej brunetku. Vravím, to je to, čo mi príde úsmevné...
:wink:
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 2 months

Príspevok od používateľa gewehr »

hadat sa o tom, ktory jogurtovy kelimok s hlavnou je najlepsi je zbytocne, existuju aj vynimocne zbrane, ale tie su z uplne inych tried ako tento bezny sluzobny spotrebak
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Hľadať sám sebe argumenty je v pohode, veď každý by mal vedieť, prečo sa rozhodol tak či onak. Racionálne či nie, však to je jedno, každý sa rozhoduje podľa vlastných priorít a nie je dôvod svoje rozhodnutia obhajovať.
Lebo tá obhajoba často býva fest komická, ako spomínal Jack :lol:


Ale iné som chcel - preruším trocha túto vašu debatu o infinitívnom živote chrobáka typu 'chrúst' a ponúknem niečo, čo by mohlo potešiť dušu fanatického HK-pozitíva, zarytého HK-non-pozitíva i ten zvyšok streleckej populácie:
http://gunnuts.net/2012/09/25/hk-grey-r ... and-white/
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Yarco, tak nejako vyzerá nebo... Teda, aspoň pre HK-pozitívnych.
:wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"