H&K options

Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 2 months

H&K options

Príspevok od používateľa gewehr »

Takže otázka do pléna na ľudí, ktorí si na týchto zbraniach ladili spúšť a podobne. Kde sa dajú dobre kúpiť dobre jednotlivé diely, ako k úprave tak k oprave. Ak máte skúsenosti s úpravami, tiež potešia. Prioritne, kolega chce poladit spúšť na USP :wink:
eager_roentgen

Príspevok od používateľa eager_roentgen »

Mňa by chlapi zaujímalo, či je možné na HK USP Tactical vymeniť štandardne dodávanú muchu za inú (napr. svetlovodnú), tá štandardná je kvôli možnosti montáže tlmiča vysoká a mne to nevyhovuje... Je to možné?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Určite sa dá objednať nižšia. Ja som musel meniť muchu na klasickom USP. Ak objednávaš originálnu od HK, tak treba ísť cez autorizovaného dílera a počkáš si možno aj pár mesiacov (ja som čakal necelé tri). HK vraj nemá práve najslávnejší customer service a po tejto skúsenosti som tomu ochotný veriť. Takže asi radšej hľadať na nete.
eager_roentgen

Príspevok od používateľa eager_roentgen »

Jack:
Áno, máš pravdu, v podstate jediné kompatibilné s HK USP Tactical, ktoré som našiel, boli tieto:

http://www.hk-usp.com/item/29728_Meprol ... USP_T.aspx

dajú sa objednať aj na českej stránke:

http://eshop.jsa.cz/launch.php?s=product&IDproduct=109

ibaže sú rovnako vysoké - akurát sú naviac trítiové s pyrexovou ampulkou (čo je samozrejme super oproti štandardne dodávaným)... Nižšie som nenašiel...
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...Jack, presne toto ma sere na HK, ze nejavi zaujem aj o jednotlivcov, ale iba o ozbrojene zbory...Na HK sa neda kupit original skoro nic a ked ano. tak cakas do sprosta a vsetko je za nekrestanske peniaze...cena nahradnych suciastok, nedajboze doplnkov je zrovnatelna so SIG....a aj preto to uz, a stale nemam HK... :evil: Z pristupu som HK som na nervy, lebo som velmi chcel P-2000, 40SW :cry: :cry: :cry: radsej si kupim dalsieho mloka :?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Keď na customer service HK nadávajú aj klienti v USA, kde je na neporovnateľnej úrovni oproti Európe (o Slovensku radšej ani nehovorím), tak asi fakt nie je niečo v poriadku. OK, HK je pojem, vyvíja a vyrába perfektné zbrane, prachy zarába najmä na veľkých štátnych zákazkách, kusovky pre ňu nie sú zďaleka také podstatné ako napr. pre Gastona, ale aby som na debilnú originál muchu čakal 3 mesiace (dovozca sa ešte radoval, že jaká rýchlovka, vraj občas to trvá aj pol roka a viac) a aby stála 600 SKK (OK, Hermes si tiež niečo nadhodil), to už fakt ťažko predýchavam i ja, inak ťažko HK-pozitívny. Ešteže som mal gun v záruke, lebo dať šesť kíl za čosi, čo na mlok stojí stovku... no radšej ani nekomentujem.
:twisted:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...za celu dobu piatich rokov co som mal HK som zhanal original to to: tritiove mieridla, zasobniky, baterku, odznak a siltovku, vsetko samozrejme od HK. A co som zohlal??? Dva zasobniky jeden za 1760,-SK a odznak tusim za stovku... :cry: Este ze som nemal nejaku poruchu, lebo to by ma asi je..lo... :evil: a mlok som si kupil hlavne kvoli tomu ze chalani mali doplnky na mloky, vsetko-okamzite-hned a za dobre peniaze... :wink:
Používateľov profilový obrázok
SKobluda
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa SKobluda »

to ste ma trochu vystrasili... a ako funguje servis? posiela sa to do nemecka a clovek caka pol roka?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Čo?! Jaký servis? :lol: Ešte som nepočul, že by niekto zo SR musel HK posielať do servisu. To sa skrátka nestáva. :D
A inak SKobluda, v žiadnom prípade som ťa nechcel vystrašiť, len som ťa chcel upozorniť, že aj keď je HK (od USP, cez Mark23, P2000, P30 až po 45) výborný kvér, ktorý podľa môjho názoru vo väčšine ukazovateľov predčí všetky možné mloky, čízy, sigy a kopu ďalších, tak jeho kúpa so sebou prináša aj negatíva. A tie sme ti s kurom vymenovali. Ak chceš dobrý gun za stále ešte prijateľnú cenu, choď do HK a určite budeš spokojný. Ak ho však chceš tunovať, vylepšovať, meniť súčiastky, tak HK asi nebude najideálnejšia voľba. Na druhej strane, ani tá najhoršia.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

,,Obludiskoslovenska,, to som fakt nechcel ta vystrasit, ale bohuzial je to s HK rovnake na celom svete, co sa tyka servisu a doplnkov...este fakt ako pisal Jack ze sa HK nezvikne pokazit, maximalne praskne-zlomi sa udernik, ale na to je vacsina obchodov co predava HK pripravena a ma nejaky ten udernik v sufliku...takze po tejto strane je servis OK :)
Inak doplnky je velky problem, ale mozes to riesit neoriginalnym prislusenstvom dotrepanym z USA... :lol:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ak ma pamat neklame, "Karol z CC" (modří už vědí :wink:) nedavno riesil zavadu P30-ky, tusim to este stihol v ramci zarucnej reklamacie. Detaily si nespominam, ale velmi promptne to myslim nebolo.

Zaver: To sa skratka stava. Aj HK-cku, aj v SR :wink:
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

ja si spominam, ze to bolo tlacitko vypustania do DA, a stalo sa to mesiac pred skoncenim zaruky a celkom si pockal.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Moment, ale azda kvôli tomu neposielal zbraň do servisu do Nemecka?! :shock: :lol:
eager_kirch

Príspevok od používateľa eager_kirch »

decka vie niekto o svetlovodnych muchach na USP compact ? na standart som nasiel ale na compact zatial ee. existuju vobec?
dik
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Na USP compact som videl len Trijicon HK08. No kto ti do dovezie... :roll: Z USA poslat v podstate cokolvek na zbran je sialene. Pozri si v inom vlakne "Nakup veci z USA"
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"