USP v kal .45 - skúsenosti

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

USP v kal .45 - skúsenosti

Príspevok od používateľa agger »

Rozhodol som sa kupit si ako prvu zbran full size USP .45. Privital by som akekolvek rady od majitelov ohladom puzdra na nosenie, starostlivosti, "krmiva" a pod.
Niekde tu na fore som cital ze brunirovane zavery maju sklon hrdzaviet v mieste vyrazenych pismen. Ake s tym mate skusenosti? Nerad by som totizto kupoval USPcko s nerezovym zaverom (nie som velmi na blyskave veci), ale ak to predlzi jej zivotnost...
Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Agger, pokiaľ viem, USP nie klasicky brynýrovaná a nápisy na nej nie sú vyrazené, ale sú robené laserom. Reči o hrdzavejúcich písmenách som počul aj ja. Konkrétne od jedného bývalého majiteľa USP .45, v tom čase však už predajcu zbraní inej značky. Vraj ju nosil aj na poľovačky a jedného dňa tam našiel stopy korózie. Ja neviem, USP mám dva a pol roka, nosím ju do mesta aj do lesa, mal som ju už párkrát mokrú od dažďa aj potu a nič. Ani len stopa po nejakej hrdzi. Pravda, nezanedbávam starostlivosť a kvér po čistení ešte pretriem olejom (handričkou) aj na povrchu.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Povrchova uprava zaveru na HK je pod tym ciernenim teniferacia, co je velmi tvrdy a odolny material. Je sedem krat odolnejsi proti korozii ako nerezova ocel...problem moze nastat, ked je prilis tenka vrstva samotnej teniferacie a laser prepali tuto vrstvu a vypaluje do nechranenej oceli. Potom sa moze stat, ze napisy zacnu korodovat, lebo samotny brynyr uz nie je tak odolny... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Kuro a tebe začali? Lebo ja tie moje sledujem práve preto, že ma vtedy vystríhal ten chlapík. Občas po čistení handričkou dám puškársky olej na prst a len tak ich prejdem a nechám, nech sa tam (na čísle zbrane aj na logu) utvorí film. Výsledkom je, že ich mám stále rovnaké ako keď som ten kvér kúpil. Po korózii ani stopa. Pritom opakujem, že o kvér sa síce poctivo starám, ale nijak zvlášť ho nešetrím.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...NIE...mne HKcko nikdy nehrdzavelo, nikde...Mal som ho doskriabane od hnusneho fobusa :evil: , ale to iba samotne ciernenie. Na teniferaciu sa nechyta ani tvrdy prach, cize som ho mal sice doskriabane, ale nie hrdzave...Preto NEDOPORUCUJEM puzdro FOBUS na HKcko, pretoze som nebol jediny a radsej si kup kvalitne kozene...ale hrdzu som nepoznal... :wink:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...este som chcel dodat ze dva roky som robil vo vyjazde a Hkcko som nosil v praci vo vonkasiom puzdre, kde pocas toho pekneho obdobia na neho niejeden krat prsalo, alebo snezilo a stopy hrdzi si na nom nikde nenasiel...bol to taky ,,Heckleracky,, pracant... :wink:
Používateľov profilový obrázok
MRBLUE
častý prispievateľ
Príspevky: 1314
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa MRBLUE »

Mne sa na USP vytvoril taky sivy povlak okolo hmatnikov na zavere,ked som ho nosil za nohavicami vo vnutornom puzdre so zaverom pritlacenym na holom tele a v tych hmatnikoch sa zberal pot. Nebola to hrdza,ale len taky povlak. Cisto kozmeticka zalezitost,ale odstranit nesiel. Keby si tak nosil CZtu,po dvoch hodinach uz by si ju mal hrdzavu :)
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Urcite bol ten povlak sivy a nie hnedy? :D

Tiez by som rad vnutorne nohavicove puzdro (miesta v gatiach dost :wink: , preto kupujem full size)

Z akeho materialu je najvhodnejsie vnutorne nohavicove puzdro? Nylon? S kozenymi vecami nemam najlepsie skusenosti (alergie pod hodinkami).
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...no ked si alergik, tak si kozene nekupuj...budes mat vyrasky :) :) :)
...Hkcko ti od potu hrdzaviet nebude...aj ja som ho nosil len tak pohodeny bez puzdra v gatiach... :)
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

No konecne som ulovil USP .45 s nerezovym zaverom (zial, nikde v BA nemali full size ciernu .45) a vsetky federaly EFMJ ktore boli na sklade. :twisted: Ked ju rozcvicim, tak skusim par federalov a rozne tvary a laboracie na nejake flase s vodou alebo mokre noviny...
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

U nás v Nitre majú HK USP .45 full size čiernu u Fraňa na Farskej za nejakých 770 € a musím povedať, že je to hrozivo vyzerajúci kvér - pohľad do tej diery mi pripadá o moc hrozivejší ako do nejakej 9tky - neviem prečo :lol:
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Skusal som aj Frana (pobocku v BA) kde mi stale hovorili ze si mam zavolat do nitry, ze oni nic nevedia, nemaju a v podstate ich nemam otravovat. :? Takze som radsej dal zarobit niekomu kto sa mi ukazkovo venoval ako klientovi...
Po cca 300 vystrielanych madarskych MFSkach, US Speer Lawman a slovenskych aresov bez akejkolvek zadrzky som rad ze som sa rozhodol pre USP. Mimochodom MFS uz nebudem kupovat pretoze napriek slabsej laboracii kope viac ako lawman. Aresy isli lahko ako keby to bola .22. Este odskusam SaB.
USP .45 mi pripada ako dokonala obranna zbran (len moj nazor) - lahka udrzba, bezproblemove nosenie na vnutornom opaskovom puzdre a velmi prijmeny spatny raz.
Jedina nevyhoda je atypicky rail pre ktory zohnat prislusenstvo sa rovna malemu zazraku. Z US som si objednal "redukciu" umoznujucu pouzit akekolvek picatiny rail prislusenstvo.

Uz kdesi vzadu v hlave zacina vrtat cervik menom P30 :D

H&K +
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

No o tej pobočke Fraňovej v BA som počul, že je to "samá ochota" zato som hovoril, že u nás v Nitre :wink: - ja mám s Nitrou len dobré skúsenosti zatiaľ - sú to milí ľudia čo radi poradia a venujú sa tiež dosť. A inak prajem veľa zdaru a veľa šťastných a presných rán s tým Hecklerom ;) - USP sa mi vždy páčilo ale nikdy mi nesedelo v ruke, preto som si kúpil HK P30L ale bohužiaľ s tou som sa rozlúčil, lebo som kúpil nesprávny model - mal som kúpiť klasickú HK P30 čo som tam (k Fraňovi :D ) chodil okukovať stále a nie na poslednú chvíľu sa rozhodnúť pre tú dlhšiu verziu čo mala navyše aj tú chybičku krásy - voľnejší pravý záchyt záveru čo mi hroooozne vadil - nerobil problémy ani nič, ale mne to skrátka hrozne vadilo a aj to, že som mal tú dlhšiu hlaveň a ťažko sa mi to nosilo skryté (som útlejšej postavy). Čiže HK P30 všeobecne môžem odporučiť, ale treba dať pozor pri kúpe na ten pravý záchyt záveru a radšej zobrať takú čo ho má čo najpevnejší :wink: inak dokonalá pištoľ v podstate 8)
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Ako sa prejavovalo to L-ko pri strelbe? Nemal si moznost to porvnat s klasikou?

Neviem cim to je ale to USP mi pri strelbe sadlo uplne dokonale. Kym pri mloku mi to lietalo kade tade, tak pri tomto su to nadherne mierene sustrely alebo instiktivne zasahy vitalnych zon pri nacviku obrany. Mozno by som potreboval zostelovat mieridla lebo mi to ide mierne "pod" ale zvykol som si schovat stred pod musku a je to bez problemov.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Agger, HK USP je od výroby nastrelená na spodný okraj. Vidno to aj na nástrelnom liste. Takže mieridlá netreba "zoštelovať", ale kúpiť nižšiu muchu, ak to chceš mať na flek.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"