HK na osobnu ochranu a skryte nosenie

inspiring_murdock

HK na osobnu ochranu a skryte nosenie

Príspevok od používateľa inspiring_murdock »

Prosim zmazte temu
Naposledy upravil/-a inspiring_murdock v 23 Júl 2010, 21:50, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Vyber zbrane a raze - vecna tema bez jednoznacnej odpovede, prejdi si pomaly pribuzne temy na fore, bolo tu uz toho popisaneho more.

Zopar poznamok:
a/ pri vybere zbrane 'na osobnu ochranu a skryte nosenie' je podla mna vzhlad zbrane az na x-tom mieste v zozname kriterii. Ty si len na zaklade vzhladu vyradil hned dve osvedcene znacky...

b/ kompaktov (=zbrani mensich nez K100) je na trhu vela, kazdy z velkych vyrobcov ich ma niekolko. Ty si si uz na zaciatku zuzil vyber na jedinu zbran, je to podla mna skoda. To potom nemas moc na vyber :wink:
Tymto ta samozrejme nechcem odhovarat od HK-cka.

c/ Neries vhodnost 9L/.40SW/.45ACP/atd, kazda z tychto razi je dostatocna na obranu.
Podstatne podla mna je zistit, s ktorou zbranou a razou mas ty osobne najvacsiu sancu na ucinnu obranu. Najdolezitejsie je, ako ti zbran 'sedi' a ako ju (v danej razi) dokazes zvladat pri strelbe (rychlost, presnost).


To znamena len jedno - skusat a porovnavat. Mas vyhodu, ze uz jednu zbran mas, tak sa asi nemusis s vyberom ponahlat. A uz len cez ludi z tohto fora sa mozes dostat k vyskusaniu mnozstva zaujimavych zbrani.
Vela stastia! :)



P.S. Snazil som sa pisat nezaujato :wink:, ale pre poriadok uvediem - v kategorii velkoraznych pistoli mam a pouzivam Glocky v 9L (SubC) a .40SW (FullS).
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Shooter pri citani tvojho prispevku som mal dojem ze som sa vratil o pol roka dozadu a riesil svoju prvorodenu... ;) Akurat od walthra ma odhovorili v hermese (vraj nevhodny spustovy mechanizmus) a z mloka strielat nejako neviem :roll:

USP je skvela zbran no ma niekolko drobnych nedostatkov (co som odsledoval na mojej):
1, jemne pruzna spust - celoplastova spust standardnych USP sa pri slacani prehne o cca 2 mm predtym nez sa da do pohybu samotny spustovy mechanizmus. Da sa to ale odstranit zmenou spuste z tacticalu (niekde na fore to bolo rozoberane)
2, mieridla - mucha na nerezovom zavere ma cervenu bodku ktoru za zhorsenych svetelnych podmienok prakticky nevidno. Vymena za truglo tritiove je cca 100€
3, prislusenstvo - kym z mloka mozes spravit pomaly ostrelovacku, USP ma nestandartny rail. Ked by si chcel pouzit baterku alebo od 28/7/10 laser budes potrebovat adapter (kus hlinika za $40) alebo orginalne (hodne predrazena a nedostupne) prislusenstvo. Napr. nahradny zasobnik stoji 64€...
4, hrkanie nabojov v zasobniku v zbrani - v mojej 45ke ked mam naladovane 12+1 tak niektory naboj v zasobniku sa pohybuje volne srava do lava a pomerne rusivo hrka (robi to pri vsetkych drhuhoch streliva a vsetkych 3 zaobnikoch).

Inak raz som vyberal obdobne. V cene streliva velky rodiel nie je (aspon nie taky ako medzi 9L a .45). No nakoniec vyhrala .45 kedze je v drvivej vacsine podzvukova (nedaj boh aby si niekedy musel strielat v miestnosti), vacsi priemer by mal odovzdavat rychlejsie energiu v cieli (mensie riziko priestrelu) a pre mna celkovo prijemnejsia na strielanie ako 9L. Oh a EFMJ sa dovazaju zatial len v .45 ;)

*edit: ohladom nosenia 2 cm na dlzke laufu nenasobia nedelia. Vnutorna handrova dasta je pre to vyborna.
inspiring_roentgen

Príspevok od používateľa inspiring_roentgen »

ak si rozhodnuty, ze to ma byt HK, tak skus pouvazovat aj o P2000 alebo P2000SK

a u skryteho nosenia viac zalezi na velkosti pazby ako na dlzke laufu
inspiring_murdock

Príspevok od používateľa inspiring_murdock »

No tak bol som osobne v obchode pozriet nejake HK. Mali tam P30 aj full size aj compact ale viacej sa mi pozdaval compact.maju ju v 9x19a zistia mi jak je to s .40sw
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"