HK P2000, HK USP Compact, HK P8, HK P10

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jack: jeden preklep tam bol, ale pri P8 a USP nie je poistka "v strede vždy zaistená", pretože ak rátam stred ako miesto medzi dvoma polohami, tak p8 má ten stred nižšie ako USP :) To znamená, že stredná poloha pri P8 je páčka naklonená smerom dolu a vtedy je v polohe zaistené.

Edit: aby to bolo ešte jasnejšie, tak fotka USP s páčkou poistky/vypúštača v strede - http://anthonybove.com/HK%20USp%20Compact.jpg

Fotka P8 s páčkou poistky/vypúštača v strede - http://www.bimbel.de/artikel/bilder/p8/pistole-p8.jpg

Ak si ty myslel v "strede zbrane", tak v pohode.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, trochu to komplikuješ. Napísal som, že si tam mal preklep, lebo v strednej polohe je zbraň vždy odistená. Samozrejme, myslel som strednú polohu páčky vzhľadom na telo zbrane, nie na ďalšie polohy, ktorých môže mať napríklad USP (ak si správne pamätám) dovedna 0 (DAO bez manuálnej poistky), 2 (vypúšťanie áno, poistka nie) alebo 3 (poistka aj vypúšťanie), podľa varianty.
:wink:
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Jack: napísal som to na prvýkrát kompletne s jedným preklepom, áno sú aj tie varianty čo ty hovoríš, ale už si sa stretol s USP DAO naživo? :D Porovnával som s klasikou a snažil som sa to vysvetliť čo najpodrobnejšie, toť vše.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5589
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Zoid, áno, videl som ho. Len ti neviem, či v predajni (ak áno, tak v ktorej) alebo len vo sne. Veď ty vieš, že mne sa občas snívajú zvláštne sny.
:lol:
Ehm, pardón, začíname byť asi trochu OT. Ale lepšie byť OT ako E.T., no nie?
:P
inspiring_mendel

Príspevok od používateľa inspiring_mendel »

Chalni, zhanam jednu informaciu o P2000 ona ma dvojitu pruzinu alebo jednoduchu ako USP compakt s tym plastovym dorazom? Neviete mi odpovedat? Neviem najst nikde nakres..dik Mal som USP compakt a predal som ho..presiel na glocky a lutujem za HKckom a tak asi by som chcel uz P2000 miesto USP...dik za radu...
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

P2000 ma plastovy doraz a jednu pruzinu.

*edit: aspon ta europska verzia, amici maju verziu aj s dvoma ako ma full size USP.

Inak len tak zo zvedavosti preco P2000 a nie P30(alebo 45)?
inspiring_mendel

Príspevok od používateľa inspiring_mendel »

..mal som kompakta USP na nosenie a bol mimoriadne spokojny, dobre sa mi s nou strielalo, aj ked zaciatky s USP-ckom compakt boli povedzme rozporuplne, ale po case som bol spokojny. Velku zbran mam G-cko ale chcem zas nieco mansie a G-cko nechcem a tak idem do HK-cka P2000...ta tridcina je predsa len pazbou vacsia..inak dobra a pekna zbran...mozno ked pojde G-ckoz domu tak potom bude aj P30...ale zatial neriesim.
Skoda ze v europe nemame tie dvojite pruziny, mozno keby bol v 40SW tak by bola dvojita...neva, tak zase budem hrkotat s tym kruzkom..:-))))
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Mala finta proti hrkaniu na ktoru som prisiel vdaka lenivosti: necisti pruzinu a ta trocha sadzi udrzi doraz na fleku ;)
friendly_jepsen

Príspevok od používateľa friendly_jepsen »

Zdravim, medzi hk-ckarov patrim asi 6 mesiacov. Hk p2000 9mmL som si zadovazil na nosenie v sukromi aj v sluzbe. Vdaka zmene prislusneho nariadenia si vsak do sluzby mozem vziat jedine sukromnu cz75 alebo g17, 19. Takze p2000 v case volna a v sluzbe nadalej cz75.
+ergonomia: Sadne mi do ruky ako uliata. Zadny diel pazby velkost Small je ako pre mna robeny. Na vypustanie zasobniku ako sucast luciku som zvyknuty z walthera pps a dociahnem ho bez zmeny uchopu palcom pr. ruky. Ocenujem tiez zachyt zaveru, ktory sa mi vdaka svojej velkosti ovlada pohodlne, ale nevycnieva natolko aby sa zachytaval o puzdro ci odev pri taseni. Na svojich (ex) geckach to nebolo 100% ani po dokupeni zvacseneho zachytu. Kedze toto bolo moje prve zoznamenie s decockerom , na jeho umiestnenie vlavo od bicieho kladivka som si zvykol bez problemov a nemam s nim ziadne problemy.
+ funkcie: absencia manualnej poistky, vzdy dlhy chod spuste a decocker. Kombinacia tychto vlastnosti a nosenia s nabojom v komore mi absolutne vyhovuje.
+ strelba: prijemna a na moje pomery aj presna (teda hlavne v sa) ale treujem a zlepsujem co sa da. Ked porovnam spatny raz a zvih hlavne s g19, tak zrejme vdaka lepsiemu uchopu u p2000 je tato o subjektivnych 20% lepsia.
+- spust: Neviem ake je oznacenie tejto varianty spustoveho mechanizmu, no je to sa/da s kladivom vzdy zostavajucim dole. Pri stlacani spuste teda vzdy natahujem bicie kladivko, ale markantny rozdiel je v sile. Kazdopadne je to ficurka ktora cloveka donuti ist na strelnicu trocha castejsie, kym sa dostane do ukazovaku. Reset spuste je dlhy.
- spust v da: dlha ako vzdy ale strasne vela N a kg a ja neviem coho treba na stlacenie. Vela navstev strelnice obetujem len spustaniu v da. A doma susim da aj sa.
Spolahlivost a celkovy dojem: zatial bez akychkolvek problemov. Strielam prevazne s&b nontox a tie s&b s napisom police na krabicke. K celkovemu dojmu: vsetko co som napisal vyssie+ sa mi bohovsky paci.
Ocenil by som keby mi niekto znaly napise coze za variant to vlastne vlastnim. Myslim ze to je v3. Spravne?
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Dátum registrácie: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Je to novsia V3 s dvojdielnym kladivom pouzivanym sj pre LEM verzie. Vyhoda je ze mozes mat naboj v komore, SA rezim ale kladivo dole takze bezpecne puzdrenie s palcom na kladive. Celkom by som uvital taketo aj na P30/45/USP

Skus s nou nejake sutaze s trochou adrenalinu a zistis ze to DA nie je az take zle ;)

Len ten reset, len ten reset...
friendly_jepsen

Príspevok od používateľa friendly_jepsen »

Aha, dakujem! Musim priznat, ze som z toho bol trochu jelen. Vo vsetkych videach na youtube mali p2000 v3 klasicke bicie kladivka. S adrenalinom pocitam a prave preto nosim naboj v komore a decocknute.
miroslav800
občasný prispievateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 8 years 10 months

Príspevok od používateľa miroslav800 »

Už aj ja som sa stal HK + HK P2000 V3, sedí do ruky ako by tam mala byť stále, prvé dojmy na strelnici super, len keď som chcel ešte dokúpiť zásobník, hmmm ta cena...
Inak +++
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"