HK P30 - prakticke skusenosti

Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Gratulujem. Na spust sa da zvyknut velmi rychlo, myslim, ze ide o velmi solidnu SA/DA spust. Najviac mi zatial na nej "vadi" (povedzme, ze to je najviac obmedzujuca charakteriska spuste?) ani nie tak dlhsi, ale menej vyrazny reset, ale zatial nie som tam aby som riesil super rychle doube tapy, takze to az tak neriesim. A videl som, ze aj s P30 nakladaju riadne kanonady, takze da sa to, len to chce asi viac cviku.
Používateľov profilový obrázok
hornet
častý prispievateľ
Príspevky: 525
Dátum registrácie: 9 years 7 months

Príspevok od používateľa hornet »

Ano, to som tiez postrehol. Dnes som si dovolil skusit aj dvovystrel, ale to len tak naokraj. K tomu sa este dostanem ked bude vuac casu. Chystam sa na priame porovnanie s G19.
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Chlapci mam zaujem kupit HK P30 jazdenu, kaliber 40sw. Rozhodujem sa medzi P30 a SW MP45 .45ACP. Ide o moju prvu zbran, som zaciatocnik, takze kazda rada pomoze. Btw som lavak
Používateľov profilový obrázok
tomy45
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 9 years 1 month

Príspevok od používateľa tomy45 »

Som este zaciatocnik, P30 je moja prva, mam cca 1500 guli vystrelenych. Asi 2-3 mesiace som guglil, pytal sa, youtubeoval ale to je prd oproti tomu ked mas moznost si to chytit do ruky. Mam 9mm, ale hned ako som ju chytil do ruky, vedel som ze TOTO je ono. Prirodzene sadne do ruky, pri strelbe sa sprava (som stale zaciatocnik) v pohode, nic ma nerusi. Je plne AMBI, cize lavak - pravak nezalezi. Nechcem, aby to vyznelo uplne zaujato, ale ak sa ti P30 paci, chyt ju do ruky a kupis si ju :)
Asi teraz kopec ludi predava P30 a chysta sa na VP9 ale ja si moju prvu P30 necham aj keby mi mala ostat lezat v skrini.

Rady? Strielat, strielat, strielat a este raz s nou strielat. Som nazoru, ze v tejto kategorii (cenovej, znackovej, atd.) nech si vyberes akykolvek model, nebudes sklamany. Riesis tu uz iba ci ti sadne do ruky, z toho odvodeny pocit a ci sa ti paci.

Das ist alles.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Ergonómiou, či kvalitou spracovania je HK ešte o kúsok pred SW. A potom spúšť a jej chod: zvyknúť sa dá na obe, ale treba si najprv ujasniť, či spúšťový mechanizmus SA/DA alebo DAO, atď.
:wink:
A potom, kaliber: prečo uvažuješ o HK v .40 SW a SW v .45 ACP? Z hľadiska ceny a dostupnosti streliva je .40 SW o čosi výhodnejšie, ale ako začiatočník by si mohol poriadne zvážiť aj 9 mm Luger.
:idea:
Je toho veľa, o čom by sme sa tu mohli baviť, ale azda všetko podstatné, čo ti pomôže pri konečnom výbere, nájdeš v iných vláknach. A keby nie, pokojne mi môžeš poslať aj PM.
inspiring_chaum

Príspevok od používateľa inspiring_chaum »

Lebo kupujem od ruky a taketo su na predaj, cenovo 450-500€

Vezmem tu P30tku asi, kedze aj strelivo je lacnejsie a viac sa mi paci, ale az ked budem mat oba v ruke tak sa uplne rozhodnem. Dakujem za rady
kristof1603
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa kristof1603 »

Včera som sa stal čerstvým majiteľom HK P30L 9x19, výborné spracovanie, ten úchop (to je menší orgazmus). Chcel som sa s Vami podeliť o praktické skôsenosti na strelnici, lenže som došiel na strelnicu a nemilo som zistil, že zbraň som si zabudol doma v kapsičke falco. Tak nabudúce :)
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Ja na tvojom mieste by som ju čím skôr predal ... Pokiaľ ju nezabudneš niekde inde ... :roll:
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Alebo aspom tu kapsičku :D .
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

Ja by som mal takú zákernú otázku :-)
HK P30 V3 je v obchodoch drahšia ako HK USP. V kalibri 9 mm.
Je to tým, že P30-ka je novšia generácia, možno lepšia ergonómia?
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

P30 je proste modernejsia zbran, je minimalne o 13 rokov mladsia a ergonomia je tiez uplne inde, ci uz ide o uchop, ovladanie ale aj spravanie pri strelbe (USP aj v 9mm dost kope/kuse).
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

mrzo napísal:P30 je proste modernejsia zbran, je minimalne o 13 rokov mladsia a ergonomia je tiez uplne inde, ci uz ide o uchop, ovladanie ale aj spravanie pri strelbe (USP aj v 9mm dost kope/kuse).
Ak P30 kope menej, tak prehodnotím výber.

Nie je tu niekto zo ZA, kto má nejaké HK-čko? Potreboval by som asistenciu pri prehliadke jazdenky.
Pálenku mám :-)
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Neviem odkial si, ale na strelnici v Trencine maju HK USP v 9mm, ja mam P30, ak by si ich chcel porovnat vedla seba, ozvi sa. Inak USP je podla mna skor velkostne porovnatelne s P30L a P30 s USP Compact (obe P30 su o kustok dlhsie od USP naprotivku)

Aha, Zilina, no to az tak daleko nemas :)
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

mrzo napísal:Neviem odkial si, ale na strelnici v Trencine maju HK USP v 9mm, ja mam P30, ak by si ich chcel porovnat vedla seba, ozvi sa. Inak USP je podla mna skor velkostne porovnatelne s P30L a P30 s USP Compact (obe P30 su o kustok dlhsie od USP naprotivku)

Aha, Zilina, no to az tak daleko nemas :)
Nuž, ja som zo ZV, takže všetko od 120 km ďalej :-)
Používateľov profilový obrázok
Falcon666
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 7 years 11 months

Príspevok od používateľa Falcon666 »

Nikto zo Žiliny? Zbraň je komis v predajni, málo vystrelených nábojov, ale bez možnosti odskúšania.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"