Walther P99 (AS) vs. Heckler&Koch P30 (V3)

Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 3 months

Walther P99 (AS) vs. Heckler&Koch P30 (V3)

Príspevok od používateľa Peterko »

Zdravím páni.

V apríli/máji (keď bude konečne zboják) budem kupovať svoju prvú zbraň. Na internete som už prešiel asi všetko čo sa dalo, čosi som aj držal v ruke a nakoniec som ostal pri týchto dvoch (P99 AS a P30 V3).

Som "chudobný študent", takže určite dôležitým kritériom pre mňa je, aby nebola fajnová na strelivo a spapala to, čím ju nakŕmim. Z toho ďalej asi logicky vyplýva, že 9mm L > .40SW (hoci P30 .40 SW by bola inak asi TOP).

Čo sa týka ceny samotnej zbrane, tá až takú úlohu nehrá - 750 vs 850.... to je už asi jedno

Zbraň by mala byť používaná na občasné nosenie (pár krát do mesiaca) a okrem toho samozrejme strelnica. Tá strelnica ale skôr ako tréning obrannej strelby - súťažiť sa s ňou nechystám. Skrátka jej vhodnosť na obranné použitie je pre mňa podstatne vyššia priorita ako špotové použitie.
V tejto súvislosti - mnohí sa sťažujú, že na P30 je najhoršia spúšť akú kedy mali, ale neviem presne o čo ide - dlhý reset? Ak áno neobmedzuje to možnosť rýchlo opakovať rany?

Tiež je pre mňa dôležitá dostupnosť príslušenstva (zásobníky, púzdra - najmä tie na CCW, a pod.). Pri P99 by to, pokiaľ viem, nemal byť problém. Neviem ako to je čo sa týka P30.


Asi úplne najväčšia pomoc by bola, keby ste mi vedeli poradiť, kde v BA a okolí sa dajú tieto zbrane požičať a zastrielať si z nich, prípadne keby sa našla dobrá duša, majiteľ jednej z týchto 2 zbraní, z tejto oblasti (BA a okolie) ochotná sa stretnúť na strelnici, požičať na pár výstrelov, porozprávať vlastné skúsenosti atď.


Viem, že o podobných témach sa tu už popísalo veľa (práve preto som spomenul rovno osobné vyskúšanie, pri ktorom to tu vždy skončí), no každý postreh, najmä k veciam o ktorých som písal vyššie, bude pre mňa (a možno aj ostatných, ktorí riešia podobnú dilemu) určite zaujímavý.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

P99 mam I.gen., nosim ju uz tusim (?) 11 ci kolko rokov, mozes skusit na strelnici v BA, chodievam do T&T...
P30 je tiez super pistol, urcite ju ma niekto z fora a z BA.....
Používateľov profilový obrázok
Mike75
prispievateľ
Príspevky: 256
Registered for: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Mike75 »

P30 mam dva roky.

Ten reset je skutočne dosť dlhý, ale je to otázka zvyku. Na nosenie ideálna, takisto ponuka puzdier nie je podľa mňa problém. Takisto zásobníky som bez problémov dokúpil v BA.
Vyvažuje to úchop ktorý je zatiaľ bezkonkurenčne najlepší aký som zažil.

Vystrielaných cez 6000 rán bez jedinej zádržky, experimentoval som so strelivom a žerie všetko.

Tiež môžme dohodnúť T&T v BA
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Peterko napísal:Na internete som už prešiel asi všetko čo sa dalo, čosi som aj držal v ruke a nakoniec som ostal pri týchto dvoch (P99 AS a P30 V3).
Ak to dobre chápem, že doteraz si vyberal len cez internet a "pohmatom" a teraz si chceš naostro zastrieľať len z tých 2 zbraní, moja rada znie - zväčši počet kandidátov na streľby.
Zbraní podobných P99/P30 je veľa od rôznych výrobcov (HS, Glock, SigS, GP, ...), načo si zbytočne zužovať obzory?

Alebo inak - v danej kategórii zbraní vyskúšaj všetko možné, k čomu sa budeš vedieť dostať. V BA je kopec zbraní, aj cez toto fórum sa vieš k mnohým na skúšku dostať.
Bez strieľanie nezistíš, ako sa ti z čoho strieľa :wink:

A áno, P30-ka má dosť dlhý reset. Keď som ju zopár krát skúšal, občas mi pri rýchlejšej paľbe nevyšla niektorá rana, keďže prst je zvyknutý na reset Glocku.
Ale predpokladám, že je to len otázka zvyku.


P.S. Ak som ťa zle pochopil a už si všetko dostupné skúšal, nič som nepovedal.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

napriklad taky ja, mne sa strasne pacil WaltherP99, P30sa este vtedy nevyrabal. par krat som ho drzal, par krat strielal a nesadlo mi na nom uplne vsetko, od spuste cez uchop a vypustanie zasobnika az po mieridla. yarco mudro vravi, skus co najviac zbrani. zbran sa ti musi aj pacit, ale je hlavne urcena na triafanie a s tymi co ti nesadnu trafis tazsie a ked trafis, budes si dlhsie zvykat.
je tu kopec ochotnych ludi co sa s tebou stretnu a mozes vyskusat vela zbrani.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Yarco: do tej vety by som doplnil "bez poriadneho" strieľania. Bez ohľadu na to, že uvažuje o HKčku ako o jednom z kandidátov tvrdím, že vyskúšanie si Glocka, HSka, HKčka a čohokoľvek iného jednorázovo na strelnici (ak nemá väčšie strelecké skúsenosti z minulosti) mu tiež nepovie ktorá je pre neho vhodnejšia. Povedať po 100 ranách "toto sa mi držalo lepšie" je úplne irelevantné, treba si skúsiť s tou zbraňou viac situácii a až na základe toho zistí, čo mu sedí. Nech si prvú zbraň kľudne vyberie srdcom :lol: neskôr ak bude chodiť po strelniciach a skúšať cudzie zbrane a robiť s nimi to čo so svojimi možno zistí, že niečo iné mu sedí lepšie, tvrdím, že teraz to nezistí aj tak - prešiel som si tým istým.
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Zatiaľ ďakujem všetkým čo sa ozvali za ich postrehy a rád si vypočujem (resp. prečítam) ďalšie.


Pochopil si ma správne Yarco, naozaj toho nemám veľa nastrielané. Ale obávam sa, že najbližšie k pravde bude asi Zoidberg37. Totiž keď som raz strielal s devinou (tusim to bolo HSko) a hneď potom .45kou, ledva som citil nejaký významný rozdiel, takže asi bude fakt to, že zbytočne budem skúšať všetko možné od výmyslu sveta, keď zatiaľ nie som dosť skúsený na to, aby som cítil tie rozdiely v drobných detailoch.

A presne tak - je to moja prvá a chcem aby v tom bol aj kus srdca, lebo prvá je len jedna . A akokoľvek môže byť Glock dokonalý, asi by som ho nechcel ako prvý gun. Absolútne tým nechcem uraziť Glockistov - možno pri ňom sám raz skončím.

Určite chcem vyskúšať tieto 2, o ktorých som napísal, nakoľko sa mi zatiaľ javia ako najhorúcejší kandidáti, ale do mája je ešte času relatívne dosť, takže možno medzitým vyskúšam ešte niečo iné.
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Marek Z »

pozri, je to jednoduche, ak sa s nou nezzijes, jednoducho ju predas. ja som takto predal 2 zbrane a mozno predam dalsiu :D
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa agger »

Marek ides predat mloka? :D jk

Peterko, ak by ti bola P30 moc velka tak mam jeho malu sestricku P2000 na otapkanie/postrielanie. Reset je dlhy ako tyzden pred vyplatou, to nepopieram (uz som ukecaval puskara nech s tym nieco spravi), no je to tiez HK srdcovka. ;)
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Chcem tymto podakovat Aggerovi a Lovcovi za vcerajciu moznost vyskusat si ich zbrane. Teraz fakt uz len musim pockat a vyskusat este P30. Ale ak to bude fakt vlastne P2000 s lepsim uchopom a ergonomiou, pojdem nakoniec asi do P30. Aj ked ten Walther bol tiez skvely (omg bude to este tazke rozhodovanie).
Používateľov profilový obrázok
Peterko
prispievateľ
Príspevky: 259
Registered for: 12 years 3 months

Príspevok od používateľa Peterko »

Takže do zbrojáku som sa nakoniec pustil trochu neskôr ako som plánoval podla tohto vlákna (kvoli škole a pod.). No a tá moja dilema HK vs. Walther skončila tak ako môžete vidieť v podpise: Glock 19 Gen3 :lol:

Dôvody: cena, dostupnosť príslušenstva, absolútna jednoduchosť konštrukcie + nenáročnosť na údržbu (pre 1. gun, na ktorom sa všetko len budem učiť, podľa mňa veľmi dôležité), legendárna spoľahlivosť, univerzálne rozmery (aj CCW, aj celkom použiteľný grip).

Uvedomujem si, že mnohé z toho spĺňajú aj iné zbrane ale asi žiadna všetko súčasne v takej miere. Keby som sa ale rozhodoval len srcom, kúpil by som P30/USP v .40 S&W

Takže v tomto momente ostávam HK pozitívny Glockista :)


Ešte raz ďakujem všetkým čo akokoľvek ovplyvnili môj výber zbrane, najmä Agger, Lovec, Mike75 za ich čas a ochotu sa dotrepať na T&T :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"