HK USP alebo HK P30LS

inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Väčšinu kladov a záporov tu už Rado, Jack a Agger napísali, zbytočné to opakovať. Ja by som len doplnil jeden svoj subjektívny pocit, P30 je krásna zbraň s lepšou ergonómiou atď, určite je aj kvalitná, ale nepríde mi už ako taký tank akým je USP. Stále mám taký pocit, že USP vydrží viac. Nevychádzam zo žiadnych štatistík poruchovosti, iba z toho ako som P30 pozeral a aký som z nej mal pocit oproti mnohým USPčkam ktoré som pozeral tiež (rozobrané som mal všetky USP compacty aj full verzie vo všetkých kalibroch 9 luger/40 S&W/45 ACP, P30 som mal rozobranú v 9 luger iba.
Lukee1811 napísal:A k 2 ovladacim prvkom - to ze zbran je DA/SA a nema poistku je uz komplexnejsie (Sig 226 napr), este komplexnejsia je ked ma poistku (HK - deckock + postka), a úplne najkomplexnejsie to je ked ma 2 páčky. Nehovorím ze taka zbran je zla zbran, ale chce to hodne hodne vela treningu aby si vedel s takou zbranou dobre a bezpecne a pohotovo zneskodnit utocnika a zaroven pri denno-dennom noseni zachovat bezpecnost.
Si si istý významom slova komplexný? Lebo ja nechápem čo si chcel napísať.
Lukee1811 napísal:Pred, a počas obrannej situacie nic, po obrannej situacii musim zapuzdrit aby ma neodbachli prichadzajuci policajti, a predtym nez dam do puzdra by bodlo deckocknut - ale proti deckocku samotnemu bez poistky nic nemám. Nemam nic ani proti deckoku s poistkou v dvoch ovládacich prvkoch - lenze obetujem neumerne vela pohotovosti (budes v strese riadnom, a vtedy vsetko co ide na strelnici lahko ti pojde 10x tazsie) za pofidernu bezpecnost, ktorej prakticka hodnota nie je vyssia ako HK P30 bez poistky s deckokom s nabojom komore v DA rezime
Ja tomu nerozumiem hneď z niekoľkých hľadísk. Pre teba je problém keď sú decocker a poistka dva osobitné ovládacie prvky. Čiže klasickú P30 bez poistky by si v stresovej situácii decockol ľahšie ako P30S s poistkou napriek tomu, že u oboch je decocker na presne tom istom mieste úplne totožný? Inak celá tá situácia mi príde pritiahnutá za vlasy, hypoteticky mám p30S ktorú nosím zaistenú a s kladivom dolu, príde stresová situácia, ja ju vyriešim, odkladám zbraň do púzdra, stále je prítomný adrenalín a veci mi idú ťažšie. Takže možno zabudnem zaistiť a iba decocknem, možno zabudnem decocknúť a iba zaistím - stále nevidím v tejto situácii tú nevýhodu oproti P30 bez poistky. Koniec koncov takto jednorázovo bude úplne najdôležitejšie dodržať prst mimo spúšte. S kvalitným púzdrom ktoré kryje lúčik je tá zbraň bezpečná aj s natiahnutým kladivom a odistená.

PS: mne sa toto práve na p30S oproti USPčku páči, že sú to dva ovládacie prvky. Zaujímalo by ma, či sa dá decocknúť pri zaistenej poistke.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"