HK P2000SK & SIG P250

DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

HK P2000SK & SIG P250

Príspevok od používateľa DINOX »

Zdravím chcem si kúpiť zbraň ma každodenné nosenie.Neviem sa rozhodnúť medzi HK P2000SK a SIG P250.Neviete mi poradiť?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

P2000 SK je výborný subkompakt (no mám s ním len veľmi stručné skúsenosti). Cena sa líši zhruba o 3-5 litrov (podľa predajcu) v prospech Siga. HK má k dobru tlačidlo pre bezpečné vypúšťanie kohúta, čo je skvelá vec zvyšujúca bezpečnosť nosenia pri maximálnej pohotovosti zbrane. Ja by som určite bral to HK, lenže ja som HK positive.
:lol:
Navyše, ak P2000SK, teda subkompakt, tak jeho ozajstným náprotivkom u Siga je P239 a to je už iná klassa! Ale ak chceš plastový rám, tak prečo potom neuvažovať aj o Glocku alebo o HK P30? Stále ideálne rozmery na nosenie, ale dá sa s tým dosť vyjašiť aj na strelnici. Funkčnosť a spoľahlivosť budú dosť podobné, no cena tam hovorí jasne v prospech G. Kvalita a spracovanie zrejme naopak viac pre Sig a HK. Pre mňa osobne je Sig Sigom, až keď zabudneme na všetky tie plastové rámy a prejdeme k hračkám ako P226. Tam vidno, aké skvelé kvéry vyrába.
:idea:
Neviem, hádam si čakal niečo v podobnom duchu. Hlavný je ale aj tak tvoj pocit. Najlepšie je zbehnúť do predajne a vyskúšať, čo ti lepšie sadne. Takže prajem šťastnú ruku pri výbere!
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Jack ale ked ja Glock nemusím,čo tak P2000.Co ty na to?
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Prečo nie rovno P30? P 2000 máš len prechodový model medzi USP Compact a P30. Nemôžem moc radiť, lebo P30 aj P 2000 som iba držal v ruke. P 30 má skvelý dizajn - ergonómia asi jak žiadny iný kvér! A keďže je to HK, tak verím, že aj ostatné vlastnosti neurobia značke hanbu. Odkázal by som ťa na recenziu v jednom z minuloročných čísel streleckej revue. P30 z toho vyšla výborne.
Ak nie Glock, tak máš ďalšie možnosti. Ak chceš kompakt, tak zaujímavo vyzerá aj Sig SPc 2022. Mal som ju tiež len v ruke, čiže neviem ti nejak obšírne poreferovať o jej + a -. Ja by som tú P30 na bežné nosenie bral všetkými piatimi, lenže nosím USP .40 SW a tak teraz skôr zháňam niečo na strelnicu.
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Už som sa rozhodol P30 alebo P2000SK.Uvidím.DAKUJEM JACK
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Nemáš za čo. Potom sa pochvál, keď bude doma.
:wink:
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

To JAck.
Jack kúpil som HK P30.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5149
Registered for: 18 years 7 months

Príspevok od používateľa lovec »

velmi dobra volba.nech sluzi.
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Uvidím ked ju vyskúšam,ale už teraz viem že na nosenie to nie je to pravé!!!
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to DINOX

Presne tak. Aj ja som toho názoru, že veľkokapacitné kravy sú fajn na vyblbnutie na strelnici, na dobrý pocit, aký kanón mám ale pre denno-denné nosenie nie sú práve najvhodnejšie. Veľké, zbytočne tlsté, ťažké.

Toľko môj názor podoprený niekoľkoročným vláčením plnej ČZ-75D. Postupne som prešiel na "ultralight" revolver a teraz mám najradšej tenučkú a ľahučku IŽ-75. Ale zase s ňou sa musíš pri NO dobre trafiť, lebo máš problém :D. Takže kompromis - výkonný kaliber, relatívna plochosť a nie veľká hmotnosť. Ja viem, že každý svoje chváli, ale myslím, že napr. taký Makarov PM :D je takým kompromisom. Alebo Walther PPK v kal. 9 Br. Ten má ale príšerne ťažké DA.
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

HK P30 je moja prvá zbraň a trochu som sa dal ovplyvniť predajcom.Moja druhá asi bude Sig P232 SL.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2915
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

To nie je zlá voľba 8) .

Tento kúsok ma zaujal už pred časom, ale nemal som možnosť si ju ošahať, tak som do nej nešiel. Ale podoba s PPK tu určite je :D.
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Ja som ju tiež neošahal ale chystám sa.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dinox, dávnejšie som ti napísal: "Neviem, hádam si čakal niečo v podobnom duchu. Hlavný je ale aj tak tvoj pocit. Najlepšie je zbehnúť do predajne a vyskúšať, čo ti lepšie sadne. Takže prajem šťastnú ruku pri výbere!"
To platí. Mne napríklad na nosenie neprekáža ani veľké "tehotné" USP (nenosím ho denne, ale keď, potom celý deň). Prináša to však so sebou oveľa väčšie obmedzenia ako napríklad P232.
:roll:
Ako píše Panzer, ideálne rozmery na nosenie majú napríklad sumbkompaktíky, ale s nimi je to zas trochu väčšia oštara na strelnici. Na druhej strane, ak si si ju kúpil ako prvý kvér, urobil si určite dobrý kauf. Ja ti k nemu gratulujem a prajem, nech ti P30 prinesie kopu radosti! Možno si po čase zvykneš aj na tie rozmery, ktoré ti teraz pripadajú väčšie a o ktorých si ja osobne myslím, že sú stále v norme.
:wink:
A nezabudni potom napísať svoje pocity zo streľby a používania.

P.S.: Keď uvažuješ o ďalšej pištoli nosenie, pozri si okrem P232 aj nový Ruger LCP. Cena by mala byť príjemná, tesne okolo 10 000 SKK.
DINOX
občasný prispievateľ
Príspevky: 57
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DINOX »

Dnes som z nej vystrielal 150 nábojov.Fungovala bez problému.Strelba z tejto zbrane je fakt perfektná.
Napísať odpoveď

Návrat na "Heckler & Koch"