Nastrel zbrane - podlozenie puskohladu v montazi

Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Nastrel zbrane - podlozenie puskohladu v montazi

Príspevok od používateľa Adrian »

Caute chlapi. Potrebujem poradit od skusenejsich.
Vymenil som na zbrani puskohlad a dnes som to nastreloval. Narazil som na mensi problem. Vyskovo nedokazem naklikat potrebnu hodnotu, kedze kominok je uz na maxime. Zasahy v terci su asi 7 cm pod pozadovanym bodom zasahu. Vyssie to uz nejde naklikat. Riesili ste uz nieco take? Neviem ci vymenit montaze alebo skusit vypodlozit puskohlad niecim v prednej montazi, aby sa to zdvihlo hore. Udajne sa to da vypodlozit kuskom filmu zo starych fotakov.

Zaujimave je, ze montaze a ich osadenie sa nemenilo a pred tym som tam mal vortex viper a ten som nastrelil za pol hodinky aj s doladenim. Mohol som to zle osadit do montaze? Skrutky som utiahol momentovym klucom. Zbran Remington 700 varmint, kaliber .223 rem. Weaver lista a siroke montaze Weaver. Puskohlad Hawke Sidewinder ED 10-50x60.

Vdaka za rady.
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa erebos »

Ma lista sklon - nemas ju opacne ??? Kludne sa moze stat , ze puskohlad to na blizko nenaklika.
Druhou moznostou a u Hawke sa obcas zadari je vadny mechanizmus. Skus si nasucho spocitat ci klika deklarovany pocet klikov. Potom si na 100 realne zmeraj rozsah od najnizsieho po najvyssi bod rozsahu kolko je klikov.
Tretou moznostou je totalne spraseny - krivy kus.

Urcite by som nic nepodkladal. Na 100 metrov by si mal mat nastrel niekde v strede rozsahu.....
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Lista nema sklon, je rovna. Nastreloval som to na 100 metrov. Klikanie je v poriadku, kedze som to vyklikaval a ratal aj otocky s poctom klikov. Tiez som ocakaval, ze to bude v strede rozsahu. Teraz mam uz vezicku totalne vysoko , az na doraz na najvyssom stupni otacky.

Inak, menil som na tom kuse kominky z 1/4 krokom klikania za vezicky s 1/8 klikanim. Vyrobca to ponuka ako prislusenstvo. Ale to by nemalo mat vplyv na spravnost funkcie, kedze kliky funguju.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3089
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa R »

Napoveda co sa udeje ak vypodlozis jednu stranu http://s538.photobucket.com/user/M14sRo ... 7.jpg.html a teraz si predstav ze v takej vyosenej zostave utiahnes optiku na fest. Su dve moznosti, bud vymenit kruzky, zalapovat a skusit co to da, alebo ak nepomoze vymenit listu za sikmu. No a potom je tu este moznost nechat si kruzky na liste zafrezovat pod uhlom a urobit v nich tekutym kovom bedding optiky, to je asi najzlozitejsie.
Používateľov profilový obrázok
theplaky
častý prispievateľ
Príspevky: 1453
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa theplaky »

Ja by som hladal pricinu v sposobe akym si si vymenil tie vezicky (nemam s tym skusenost). Vymenou 1/4 veziciek za 1/8mickove by si mal prist o polovicu rozsahu, ale na 100m by si sa mal naklikat na stred bez problemu (ale to asi vies).
Vyrobca uvadza ze vezicky maju uzamykanie aj reset funkciu - funguje Ti to po tej vymene spravne? Ak je lista symetricka skus ju otocit o 180°.
Ak potrebujes puskohlad vypodlozit, kolega to vyriesil tak ze si vyrezal platok z hlinikovej plechovky od coca-coly/piva - ale mal ten platok po celom obvode montazneho kruzku takze mu neslo ani tak o vypodlozenie ale asi skor o rozlozenie tlaku (?).
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Vezicky su myslim v poriadku. Inak to ani vymenit nejde, pekne sa to osadi a zasadne do lozka s mechanizmom. Funkcia resetu a uzamykania je v poriadku.

Nechcem velmi zasahovat do listy a montazi. S inym puskohladom to slapalo bez problemov, takze by to malo byt v poriadku. Skusim este vratit nazad 1/4 vezicky, aj ked si myslim, ze by to nemalo mat vplyv. O polovicu rozsahu by som zrejme nemal prist zmenou na 1/8 klikanie. Konstrukcia vezicky a puskohladu by to mala riesit. 1/8 klikanie iba zjemnuje krok klikania, pocet otacok vezicky je dostatocny, rozsah je naozaj velky - ale aj tak je to malo vzhladom na nizky nastrel. Ked to nepomoze tak to asi vyreklamujem.

Nastreloval som uz dost puskohladov a doteraz som nemal takyto problem. Vzdy som sa ocitol zhruba v strede s vezickou a potom som to uz iba jemne doladil a nasledne zresetoval vezicku. Teraz mam takuto situaciu v premiere. :)

To vypodlozenie v prstenci montaze ma napadlo ako prve, ale poskodenie puskohladu je uz extrem, ktory nechcem zazit.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4234
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Vyzera to na pokazeny puskohlad.
Podla mojich skusenosti, ked nahodim puskohlad od vyrobcu nastaveny, tak som vzdy na 50m v terci a uz len doklikam.
Ty nedokazes nastrelit na 100m a to ti strela este len stupa do zamernej.
Dones to predajcovi nech ti ho nastrely, alebo vymeni, lebo je nepouzitelny.
V ziadnom pripade tam nedavaj ziadne pridavne kurvitka, puska dobra, montaz vyzera byt tiez tak jedine to ostava na tu cinsku optiku.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 10 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Dakujem za nazory a rady.
Prave som telefonoval s predajcom. Riesime to formou reklamacie.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"