Výmena hlavne Vz. 58

fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 11 years 1 month

Výmena hlavne Vz. 58

Príspevok od používateľa fifo92 »

Dobrý deň
Chcel by som sa opýtať či je možné vymeniť hlaveň na vz. 58 bez porušenia rámu zbrane. Na zahraničných forach som sa nič nedočítal o tom, že by to bolo možné. Následné vloženie hlavne podľa mňa prebieha ako pri vkladaní sediel ventilov na hlave valcov (prudké ochladenie sedla a naopak ohriatím hlavy valcov) pri vyrovnaní teplôt vznikne silné zovretie. Len to ako ju vybrať to mi nie je jasne či to robili tak aby sa to nedalo vybrať bez porusenia .
Ďakujem za všetky názory 8)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Z predpisu Děl 21-5 7,62mm SAMOPAL vz. 58:

e) Hlaveň se vyjímá z pouzdra závěru tehdy, je-li pro další používání znehodnocena. K vytažení hlavně se používá speciálního zařízení. Tato výměna se provádí ve výrobním závodě.

Myslím, že puškár by Ti to spravil. Otázka je, koľko by to stálo vs. cena nového samopalu, ešte s prihliadnutím na dôvod - načo má tá výmena slúžiť :roll:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

a načo to chceš ?? novú nestrieľanú úloženku 58mu kúpiš pod 200e.

Pri výrobe 58-čiek sa nepočítalo s tým, že sa budú hlavne meniť. Technicky to možné je, otázka je : načo?
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

Ufff tak to sa fakt nevyplatí kupovať novú hlaveň. Viete môj otec ma ponuku na vz. 58 za 130 € ale je tam vadná hlaveň tak bola dilema či ju kúpiť a následne vymeniť hlaveň alebo kupiť novú ale ako tak pozerám tak cena hlavne je fakt dosť vysoká no a keď započítam prácu puškára ( + jeho nervy) tak sa to predraží.
Ale aj tak ďakujem za ozrejmenie môjho problému
Ak sa bude dať môže túto tému admin vymazať ďakujem
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2914
Registered for: 16 years 9 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Mazať to nebudeme, môže to viacerým poslúžiť ako zaujímavá info.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

fifo92 napísal:Ufff tak to sa fakt nevyplatí kupovať novú hlaveň. Viete môj otec ma ponuku na vz. 58 za 130 € ale je tam vadná hlaveň tak bola dilema či ju kúpiť a následne vymeniť hlaveň alebo kupiť novú ale ako tak pozerám tak cena hlavne je fakt dosť vysoká no a keď započítam prácu puškára ( + jeho nervy) tak sa to predraží.
Ale aj tak ďakujem za ozrejmenie môjho problému
Ak sa bude dať môže túto tému admin vymazať ďakujem
Servus,
len tak pre zaujimavost: co je vadne na tej hlavni?
Dik
jalso
prispievateľ
Príspevky: 108
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa jalso »

roman napísal:Pri výrobe 58-čiek sa nepočítalo s tým, že sa budú hlavne meniť. Technicky to možné je, otázka je : načo?
Ak sa nemylim je tu niekde vlakno o vymene hlavne sa58 na dlhsiu, neviem sice ako to nakoniec dopadlo, ale pravdepodobne to pre niekoho moze mat zmysel.
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

Predchádzajúcemu majiteľovi sa podarilo ohnúť hlaven (len mierne) ale vidno to keď priložíte na hlaveň dlhé oceľové pravítko. Fotku ak nájdem tak ju pošlem tam vidno že je ohnutá
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa vanto »

Tak to by som radsej dal prerobit na expanz tej zbrani to iba ak dvihne cenu :)
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

fifo92 napísal:Predchádzajúcemu majiteľovi sa podarilo ohnúť hlaven (len mierne) ale vidno to keď priložíte na hlaveň dlhé oceľové pravítko. Fotku ak nájdem tak ju pošlem tam vidno že je ohnutá
to sa da pod lisom rovnat.
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

No len či presnosť zostane pôvodná a pochromóvanie hlavne je krechké nie ??? nepoškodí sa to ?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1434
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Kapo »

Pri cene úloženky netreba riešiť tieto veci. Treba kúpiť proste iný kus. Je ich dosť.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

presnost sa vyriesi nastrelenim- nadstavenim mieridiel ... co sa tyka tvrdochromu neviem, ale ak nema znamky poskodenia teraz,tak by to mal prezit

ale ako tu uz bolo pisane viackrat cena je sice 130€ ale musis zarata opravu
pritom jazdenky kupis od 150€ a "funglac" sa pohybuje okolo 200€ takze ak ho chcete doma nieje co riesit :)
Používateľov profilový obrázok
sundance.kid
prispievateľ
Príspevky: 216
Registered for: 13 years 2 months

Príspevok od používateľa sundance.kid »

....
Naposledy upravil/-a sundance.kid v 20 Feb 2013, 19:30, upravené celkom 1 krát.
fifo92
občasný prispievateľ
Príspevky: 24
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa fifo92 »

A spomínané tu bolo prerobenie na EXPANZ koľko to tak stojí som z Košického kraja poraďte mi prosim ak môžete nejakú firmu ktorá sa tým zaoberá oficiálne aby som dostal aj papier o zmene funkcie zbrane (certifikát)
Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Dolaďovanie, nastreľovanie zbraní a úpravy"