Konkor 101

eager_dewdney

Konkor 101

Príspevok od používateľa eager_dewdney »

Zdravím, je dostačujúce, keď po strelbe vyčistím zbraň konkorom 101? Nemusím už použiť žiadny iný olej?
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Ahoj,
konkor celkom dobre rozpusta karbon ale slabo inhibuje koroziu...Celkovo by bolo dobre keby si sa poobzeral po nejakkom renovovanom pripravku typu CLP (cleaner lubricant preservant). Ono aj zalezi co cistit po strelbe a cim bolo strielane atd.
V niektorej Streleckej revue bol raz test kde bol testovany aj KOnkor ale neviem ktore cislo/rocnik to bolo.
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

Ja som už toho vyskúšal kadečo, ale Konkor u mna v poslednej dobe boduje. Používam ho na čistenie a aj následne mazanie. Nič iné nepoužívam, uplne mi postačuje.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 6 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Predovky po streľbe čiernym prachom "vyperiem" v horúcej vode, vysuším a nastriekam Konkorom - celé roky a v pohode! :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

abakan napísal:Ahoj,
konkor celkom dobre rozpusta karbon ale slabo inhibuje koroziu...Celkovo by bolo dobre keby si sa poobzeral po nejakkom renovovanom pripravku typu CLP (cleaner lubricant preservant). Ono aj zalezi co cistit po strelbe a cim bolo strielane atd.
V niektorej Streleckej revue bol raz test kde bol testovany aj KOnkor ale neviem ktore cislo/rocnik to bolo.
Pozor na jednu dôležitú vec .
Niekde som už písal , že sú dve druhy Konkoru .
Konkor 101 a 103 .
Jeden je čistiaci ( redšejšejší ) a druhý konzervačný ( hustejší ) ...

Viď vlastnosti
http://www.rwkunit.sk/produkty/priemyse ... cne-oleje/
eager_dewdney

Príspevok od používateľa eager_dewdney »

luco napísal:Ja som už toho vyskúšal kadečo, ale Konkor u mna v poslednej dobe boduje. Používam ho na čistenie a aj následne mazanie. Nič iné nepoužívam, uplne mi postačuje.
Tak super, vďaka za rady.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

luco napísal:Ja som už toho vyskúšal kadečo, ale Konkor u mna v poslednej dobe boduje. Používam ho na čistenie a aj následne mazanie. Nič iné nepoužívam, uplne mi postačuje.
Ak sa posledná doba považuje tých 30 rokov , tak mne teda tiež úplne postačuje . :)
Ešte mám stále zo 10 - 15 litrov v zásobe ... :wink:
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

to arminius: tebe sa žije ked ho maš tolko :D nedostanem pod stromčekom z neho? :D
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

luco

Niekedy som mal ruky až po lakte zadrbané ... :roll:
Teraz už si ho už hasnujem , časy sú všeliaké a čo je doma , to sa počíta . :wink:
Misak
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Misak »

Ahojte, mate niekto skusenosti s pouzivanim konkoru 101 aj na zbrane s polymerovym ramom? Napr. WDcko by s plastami nemalo prist do styku lebo ich poskodzuje. Je to s konkorom rovnake? Vdaka
fenix
občasný prispievateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10 years 11 months

Príspevok od používateľa fenix »

Osobne mi konkor plasty nikdy neposkodil, neslo sice o polymerove ramy pistoli, ale ziadnym pazbeniam na puskach zle nespravil, a ani gumam na ruckach pistoli (Zvycajne Hogue).. co som si ale vsimol ze jedna z molitanovych vyplni sa po asi 5rokoch rozpadla ... ci uz to bolo konkorom alebo len tym ze molitan bol stary neviem ... na inych vyplniach som nespozoroval nic
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

záleži od kvality molitanu lebo niektore su šroty a rozpadnú sa same bez akejkolvek pomoci a niektore vydržia vela, je to subjektívne dosť....

čo sa týka KONKORu, tak je neutrálny k plastom, polymerovým rámom zbraní a pod, používam ho bežne a povedal by som že je najmenej agresívny z takých bežne používaných olejov na zbrane
Misak
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 6 years 6 months

Príspevok od používateľa Misak »

Dakujem pekne. Tak sa nemusim bat, ze mi walthera zozerie ;).
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Konkor používam roky rokúce...ešte ani na trhu nebol.
Bežne s ním čistím svoje zbrane, medzi ktorými je aj jedna plastová ČZ.

Dokonca som ho svojho času použil na dutiny v BMW ( Bakelit Motor Werke ) .. :wink: 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."