Opasok Falco - neviem sa rozhodnut

miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Opasok Falco - neviem sa rozhodnut

Príspevok od používateľa miselito »

Ahojte,
chcel by som si kupit opasok Falco, ale neviem sa rozhodnut.
http://www.falco.sk/e-obchod/opasky-a-p ... -40mm.html
http://www.falco.sk/e-obchod/opasky-a-p ... -40mm.html

Puzdro, ktore by som na nom chcel nosit je G MAN od BPholsters.
Neviem sa rozhodnut pretoze som tie opasky nedrzal v ruke a neviem ake su tuhe, resp. pevne.
Druhe uvedene je vystuzene 0,8mm hrubym plastom. Zobral by som aj to, len nechcem aby ma to tlacilo ked si sadnem, naklonim dopredu alebo do stran atd atd.
Opasok a puzdro by nebolo pouzivane na kazdodenne nosenie, ale len ked pojdem napr. na turistiku, vychadzky, prechadzky a casom by som sa chcel venovat obrannej strelbe (napr. LOS-SK).
Chcel by som poprosit o radu ludi, ktori s nimi maju skusenosti.
Dakujem pekne
luco
častý prispievateľ
Príspevky: 652
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luco »

nemam s nimi osobnú skúsenosť nakoľko používam inú značku, ale išiel by som ja osobne asi skôr do toho 460/92
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Cisto zo zvedavosti, preco by si bral 460/92? :D
Ja som bol tiez najprv rozhodnuty pre tento. A aku znacku pouzivas?
Ja sa nebranim aj inej znacke, opasok som pozeral od Falca pretoze som mal od nich puzdro a bol som spokojny.
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Registered for: 9 years 11 months

Príspevok od používateľa mrzo »

Dobre vediet, ze uz aj Falco ma opasky s Cobra sponou...

Poradit konkretne tiez nebudem vediet, len treba co sa hrubky opasku tyka rozmysliet, ci sa za prve bude dat prevliect cez oka nohavic, ak to mas v plane (vacsinou sa tieto sluzobne nosia nad klasickym nohavicovym opaskom, neprevliekaju sa cez nic, ak sa nemylim) a tiez ci aj to puzdro pojde prevliect na tak hruby opasok (specialne ten vystuzeny plastom). To len ak si nahodou na tym uz neuvazoval.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Toto ma nenapadlo, teda ci pojde nasadit nad standardny opasok. Mne ten prvy pride, ze ho staci prevliect cez putka. Taky typ hladam.
Ja by som chcel aby bolo mozne pouzit opasok aj na rifle alebo ine standardne nohavice, co sa velkosti "putiek" tyka. Napisem do Falca a spytam sa.
Tazko sa mi takto rozhoduje ked si to nemozem pochytat :D
Vdaka
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

miselito:
Na oboch sa píše "podšitý suchým zipsom", takže predpokladám spôsob uchytenia a použitia ako pri IPSC opaskoch.
Čiže v pútkach gatí máš navlečený vnútorný opasok s vrstvou suchého zipsu, na ktorý len "prilepíš" ten vonkajší. Výhodou je to, že sa vieš celej výstroje zbaviť behom pár sekúnd a že ti zostane rozložená na tom opasku a pripravená na ďalšie použitie. Nemusíš odkladať a potom nahadzovať všetky puzdrá jedno po druhom.

Dá sa samozrejme navliecť aj priamo do pútok, ale predpokladám, že pritom musíš zhodiť jednu pracku, ak teda nemáš tie pútka extra veľké.

Už je na tebe, či toto je to, čo hľadáš.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Ja som v zivote taky opasok nedrzal v ruke preto som nevedel ako to funguje.
Ale nepotesil si ma.Vzhladovo sa mi velmi pacil.
Idem hladat dalej. :D
A nejake vase tipy na znacky opaskov?
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Teraz som pozeral na stranke Falco jeden IPSC opasok a tam bolo jasne napisane, ze je tam sucastou aj vnutorny opasok. Uz viem co si myslel. :D
Ako som pozeral toho mojho druheho favorita, vyzeral, ze by sa pracky dali stiahnut dole a prevliect cez putka. Najlepsie je to ale aj tak vidiet nazivo.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Ak môžem odporučiť tak jedine toto :

http://glockshop.sk/product_info.php?cP ... cts_id=366


Tiež na ňom nosím púzdro BP Holsters a aj na LOS-ku ho brávam ;)

Je dosť drahý ale za kvalitu sa platí . Nemusíš sa báť že časom a používaním degraduje .

Možno jediná nevýhoda je jeho šírka /4,5cm/




miselito napísal:Ahojte,
chcel by som si kupit opasok Falco, ale neviem sa rozhodnut.
http://www.falco.sk/e-obchod/opasky-a-p ... -40mm.html
http://www.falco.sk/e-obchod/opasky-a-p ... -40mm.html

Puzdro, ktore by som na nom chcel nosit je G MAN od BPholsters.
Neviem sa rozhodnut pretoze som tie opasky nedrzal v ruke a neviem ake su tuhe, resp. pevne.
Druhe uvedene je vystuzene 0,8mm hrubym plastom. Zobral by som aj to, len nechcem aby ma to tlacilo ked si sadnem, naklonim dopredu alebo do stran atd atd.
Opasok a puzdro by nebolo pouzivane na kazdodenne nosenie, ale len ked pojdem napr. na turistiku, vychadzky, prechadzky a casom by som sa chcel venovat obrannej strelbe (napr. LOS-SK).
Chcel by som poprosit o radu ludi, ktori s nimi maju skusenosti.
Dakujem pekne
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Ahoj,
vyzera dost dobre tusim som ho videl aj na stranke municaku. Skoda ten sirky 4,5cm lebo som objednal vcera puzdro. Ked tak zmenim v objednavke sirku pre opasok.
Diky moc za tip
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Michael77:
Taakze som sa rozhodol pre ten co si mi odporucil. Zmeral som si rifle a 4,5cm tam vlezie :D
Idem ho objednat.
Este raz diky moc za tipy.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 3 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Budeš spokojný...tiež som kedysi váhal čo kúpiť a dal som na radu skúsenejších a dobre som urobil :)

Poprípade daj info ako sedí tebe ...
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 6 months

Príspevok od používateľa Machead »

Ahoj, obzeram sa po vhodnom opasku pre IWB, vlastnite niekto tento od Falco?

http://www.falco.sk/e-obchod/opasky-a-p ... -40mm.html

Co ine znacky? Idealne by bolo, keby to bolo aj daco slusne vyzerajuce nech to nekrici „tacticool na zbran“, proste distingovovany ale robustny opasok do rifli pre pracujuceho cloveka. Koselu/tricko nosim von z nohavic.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Mam odnich obycajny kozeny, 40mm cierny a nic nanom nekrici tacticool. Pekna hruba koza, drzi statocne. Nosim ho denne do prace.
miselito
prispievateľ
Príspevky: 223
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa miselito »

Ahojte,
tak opasok dorazil a vyzera naozaj super, aj jeho tuhost mi vyhovuje aj vzhladovo je super.
Akurat problem je v tom, ze som si objednal XL velkost od 104cm a je mi brutalne velky, ked ho prevleciem a chcem zalepit na suchy zips tak mi to drzi tak na 1cm pretoze mi taky velky kus pretrca skoro az po chrbat.
Moja chyba mal som sa lepsie zmerat.
Tak ho poslem na vymenu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."