Trezor/Uschovna schranka

Používateľov profilový obrázok
TouchHD
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Registered for: 15 years 2 months

Trezor/Uschovna schranka

Príspevok od používateľa TouchHD »

Ako novy uzivatel a staly citatel tohto fora zdravim vsetkych.
Zaciatkom sa chcem vsetkym prispievatelom podakovat za uverejnene prispevky a nazory, pomohli mne, a urcite aj mnohym dalsim, zorientovat sa v problematike a ziskat nove informacie.
Ak vsetko dobre dopadne, o par dni sa stanem drzitelom ZP sk.B (podmienkou je dufam uz "len" uspesne absolvovanie skusok 12/02/09).
Preto sa chcem spytat na trezor- bezpecnostnu schranku, jej vnutorne rozmery su 226x164x166. (nachadza sa v Metro katalogu za 33.50 eur). Myslite, ze sa do nej vojde kratka zbran? (konkretne rozmyslam nad Glockom 17, ma celkovu dlzku 186mm ale nechcem teoretizovat, ci tam vojde alebo nie). Pripadne, vosla by dnu este nejaka mala uzamykatelna schranka na strelivo?
Cital som vsetky prispevky na tomto fore na temu, ci sa podobna bezpecnostna schranka da povazovat za trezor alebo nie, v kazdom pripade sa pripajam k nazoru vacsiny z vas, ze zakon ich nedefinuje na zaklade technickej normy ci bezpecnostnych parametrov a preto je to dostacujuca forma zabezpecenia zbrane.
Dakujem za nazory.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Trezor musis mat az od urciteho poctu zbrani (tusim 10).
Inak ti staci co si popisoval avsak nesmies nat spolu zamknute strelivo, zasobniky a zbran.
To musi byt splnene :!:
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

Michal1 napísal:Inak ti staci co si popisoval avsak nesmies nat spolu zamknute strelivo, zasobniky a zbran.
To musi byt splnene :!:
Nesuhlasim.
Ako pise TouchHD, zakon nijako neupresnuje termin 'trezor', takze podla mna moze svoju (buducu) bezpecnostnu schranku pokladat v zmysle zakona za trezor a nemusi v nej uzamykat strelivo oddelene od zbrane. Je to len na jeho rozhodnuti.


TouchHD:
Na tvojom mieste by som radsej kupil aspon o nieco vacsiu schranku nez momentalne potrebujes. Aby si v pripade potreby mohol do nej dat aj ine veci - zbran aj s kufrikom, druhu zbran, zasobu streliva, osobne doklady a pod. Clovek nikdy nevie a schranku asi nekupujes na pol roka.
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Zabezpečenie zbraní a streliva
(1) Fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní
kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo
v počte do 10 000 kusov a na ich uloženie nepoužije
trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť
ich oddelene. Ak strelivo nemôže uložiť v oddelenej
uzamknutej miestnosti, skrini alebo debne, musí ho
uzamknúť samostatným zámkom.

Toť výpis zo zákona , ak som zle citoval , opravte ma :wink:
peto543
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 16 years 10 months

Príspevok od používateľa peto543 »

v com mate ulozene vase DLHE zbrane (Sa58 a pod)? mate original trezory, ci iba dake skrine uzamykatelne? dajte tipy
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4836
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa yarco »

arminius:
Citacia je spravna, ale stale to cele stoji a pada na termine 'trezor', ktory nie je nikde v zakone upresneny.
Takze ak ty povies, ze tvoja kovova uzamykatelna schranka na zbrane je trezor, nema ti napr. policajt na zaklade coho tvrdit, ze to trezor nie je. Aspon tak to chapem ja.
Používateľov profilový obrázok
TouchHD
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa TouchHD »

Zakon o ulozeni zbrani ovladam, ved o chvilu su tu skusky :)
Michal1: mas pravdu, naozaj nepotrebujem trezor, totiz v najblizsich 5 rokoch sa nechystam vlastnit viac ako 3-4 zbrane v jeden okamih, preto mi ide skor o uzitkovost danej schranky z hladiska nasledovneho: Pripada mi totiz zbytocne ukladat a zamykat strelivo a zbran oddelene na dve miesta niekde v byte, ak ich mozem mat zabezpecene na jednom (samozrejme v intenciach zakona) praktickom mieste (t.j. spominany trezor-schranka). Myslim, ze sa mozme zhodnut na tom, ze danu schranku je mozne za trezor pokladat (pripajam obrazok).
Yarco: vystihol si presne, o co mi islo. V prvom rade nemat zbytocne (silne slovo, pretoze chcem mat vsetko ulozene podla predpisov) zbran a strelivo na dvoch miestach= podmienka trezor. Po druhe, nekupit nieco, do coho sa mi potom nevojde zbran (zatial teda G 17) spolu so strelivom. Ale mas pravdu, kupovat nieco co bude prilis na "knapp" sa neoplati, ak budem chciet casom rozsirit "zbierku".
Zajtra sa ale aj tak chystam pozriet do toho Metra, aka velka je schranka "live" :wink:
A este sa uistim: § 55 (1) "...a na ich ulozenie nepouzije trezor, je povinna zbrane a strelivo ulozit a uzamknut ich oddelene." znamena, ze ak mam trezor (citaj: bezpecnostnu schranku), staci ak do nej uschovam zbran a strelivo, pricom strelivo uz nemusim uzamykat do dalsej schranky na kluc (niekde spomenutej plechovej skrinky za 200,- z Tesca), alebo sa mylim? Inak povedane: zbran a strelivo mozu fyzicky lezat vedla seba v zamknutom trezore (schranke).
Prikladam obrazok (trezor, sejf, schranka, citaj akokolvek) :) :
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

yarco napísal:arminius:
Citacia je spravna, ale stale to cele stoji a pada na termine 'trezor', ktory nie je nikde v zakone upresneny.
Takze ak ty povies, ze tvoja kovova uzamykatelna schranka na zbrane je trezor, nema ti napr. policajt na zaklade coho tvrdit, ze to trezor nie je. Aspon tak to chapem ja.

TREZOR = bezpečnostní schránka nebo místnost k úschově peněz, cenností


citované zo slovníka cudzích slov :wink:
Možno sa operajú o toto , lebo plechová skriňa je niečo iné , menej kvalitné , čo je pravdou . :!:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5590
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Jack »

Arminius, netreba o tom príliš špekulovať. Ak zákon nešpecifikuje čo je (pre potreby tohto zákona) trezor a niet v ňom ani odkaz na žiadnu normu, ktorú musí "trezor" spĺňať, tak sa policajti nemajú na čo odvolať. Trezorom teda môže byť okrem špičkových prísne normy spĺňajúcich kusov aj uzamykateľná železná skrinka alebo miestnosť s trochu festovnejšími dverami. Pravda, môžu ťa potom pérovať, že zabezpečenie nie je dostatočné, lebo zámok sa dá ľahko vypáčiť, či stena "trezoru" ľahko rozbrúsiť. Opäť ale nemajú oporu v žiadnej norme, aby mohli skonštatovať, že si niečo porušil. Nejaké technické normy, ktoré by trezory mali spĺňať síce existujú, ale náš zákon o Zbraniach a strelive (aspoň pokiaľ mi je známe) sa na neodvoláva.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa arminius »

Možno sa operajú o toto :?: :?: :?:
Ja Ti človeče ani nejak nešpekulujem , ale Jack máš pravdu , to by sme sa asi už veľmi bavili o slovičkárení v slovenčine :wink:

A presná špecifikácia , akú som mal na vojne tzv. Del. 27-12 Predpis o zabezpečení zbraní a streliva , Všeob. 5-7 / a iné /, to zákon nepozná . Napríklad v predpise bol presne stanovený aj rozmer ôk na mrežiach v okne . To bolo 15 x 15 cm , ..............
Kua , ale som dobrý :!: ešte si pamätám :wink: :P
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 8 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

TAk tomuto sa hovori trezor: http://www.mojevideo.sk/video/5ea/tank_vs_trezor.html

prevzate z http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=11544#11544
v com mate ulozene vase DLHE zbrane (Sa58 a pod)? mate original trezory, ci iba dake skrine uzamykatelne? dajte tipy
Niekde na fore som sem hodil link na skrynu na zbrane no nemozem ho najs.
Skryna na zbrane v Baumaxe vo Schwechate, v akcii 99Euro.
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

ja rozmyslam ze si upravim taketo daco aby to bolo uzamykatelne. Super prenosne ked cestujem domov cez pol republiky, zmesti sa tam komplet vybavicka, a ked to bude na zamok, tak to aj zakonom bude vyhovovat :)
Používateľov profilový obrázok
TouchHD
občasný prispievateľ
Príspevky: 56
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa TouchHD »

Nad tou skrinou urcite casom zacnem rozmyslat tiez (dedo ma nejake dlhe kombinovane ci brokove), ale zatial zostavam pri tom malom prevedeni na kratku/e. Vedel by niekto reagovat aj na tu moju otazku v siedmom prispevku na tejto strane? Vopred dakujem a som rad za kazdu diskusiu, ktoru si nasledne precitam, nazory su vsetky zaujimave.

2 kapula: to budes ako Banderas v Desperado :wink:
inspiring_pike

Príspevok od používateľa inspiring_pike »

to Kapula -> Myslim ze toto je po com tuzis a je to original uz upravene:

http://www.egun.at/market/item.php?id=2083922
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Registered for: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

take daco som si predstavoval :) Na slovensku neviete o mieste kde by taketo predavali?
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."